Fot. Movistar

Hiszpańska “Marca” donosi, że Mikel Landa, który ma być jednym z trzech liderów Movistaru podczas Tour de France 2018, po raz pierwszy wystartuje w wyścigu z odcinkami brukowanymi i ma to być Dwars door Vlaanderen (28 marca). 

Kolarzy, którzy najlepiej czują się w górzystych klasykach, wyścigach tygodniowych i wielkich tourach do startu na brukach skłania dziewiąty etap tegorocznej Wielkiej Pętli, częściowo przypominający Paryż-Roubaix.

Mikel Landa nigdy wcześniej nie ścigał się na brukach i co ciekawe tylko raz startował w Belgii – w 2013 roku we Flèche Wallonne, ale nie ukończył tego wyścigu.

Dwars door Vlaanderen wydaje się być najłatwiejszym ze wszystkich brukowanych wyścigów. Na jego trasie znajdują się trzy brukowane sektory liczące w sumie tylko ponad cztery kilometry. “Kocie łby” dodatkowo są obecne na niektórych podjazdach, a nawet zjazdach.

Start w wyścigu Dwars door Vlaanderen potwierdzili również kolega z drużyny Mikela Landy Nairo Quintana oraz jeden z rywali w tegorocznym Tourze Romain Bardet (AG2R). Z kolei Vincenzo Nibali, dla którego celem numer jeden w tym sezonie również jest francuski wielki tour zapowiedział start w Ronde van Vlaanderen.