Fot. LottoNL-Jumbo

Jak zapowiedzieli, tak zrobili. Po zakończeniu okresu “na wygnaniu”, Antwan Tolhoek i Pascal Eenkhorn dostali od dyrekcji LottoNL – Jumbo pozwolenie na powrót do startów. Obu zobaczymy na trasie Abu Dhabi Tour.

Tolhoek i Eenkorn to dwaj Holendrzy zamieszani w “aferę nocną”, która wstrząsnęła niderlandzkim kolarstwem około 2 miesiące temu. Wówczas, na zgrupowaniu zespołu LottoNL – Jumbo, wspomniany duet, wraz z Juanem Jose Lobato, skorzystał ze środków nasennych bez pozwolenia lekarza. W wyniku tego dwójka Holendrów została zawieszona, a doświadczony Hiszpan pożegnał się z ekipą.

W styczniu informowaliśmy o tym, iż Tolhoek i Eenkrorn dostali pozwolenie na wspólne trenowanie z zespołem. Miało to sprawdzić, czy inni zawodnicy będą w stanie ponownie im zaufać. Wszystko wskazuje na to, że koledzy byli dla dwóch młodych kolarzy bardzo wyrozumiali, gdyż już teraz obaj mają możliwość ponownie się ścigać.

Choć Eenkorn miał już możliwość sprawdzenia swoich sił w wyścigu Vuelta a Andalucia, dopiero teraz wszyscy specjaliści zapowiadają duży powrót dwójki. To właśnie w Abu Dhabi obaj młodzi zawodnicy będą mieli za zadanie pokazać się z jak najlepszej strony, mając nawet możliwość spróbowania jazdy na własną rękę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments