sport.be / BELGA

Już za kilkanaście dni, Wout Van Aert rozpocznie swój szosowy sezon. Znakomity belgijski kolarz przełajowy ma pojawić się na trasie Omloop Het Nieuwsblad.

W ostatnich miesiącach Van Aert ponownie pokazywał się ze znakomitej strony podczas sezonu przełajowego. Teraz jednak przyszedł czas na letnie wyzwania na szosie. Już za niespełna 2 tygodnie, Belg pojawi się na trasie Omloop Het Nieuwsblad.

Kilkanaście dni, które zostały do Omloop to nieco za mało, bym przygotował odpowiednią dyspozycję, lecz bardzo się cieszę, że wracam na szosę. Już w ten weekend startowałem po tygodniu odpoczynku, co mocno wybiło mnie z rytmu. Mam jednak jeszcze trochę czasu na zwiększenie intensywności treningu, co pozwoli mi odnaleźć odpowiednie czucie. Tegoroczny Omloop otworzy nowy rozdział w moim życiu, co niesamowicie mnie cieszy

– powiedział Van Aert w rozmowie z telewizją Sporza.

Niespełna 24-letni Belg jest uznawany za jeden z największych talentów wśród specjalistów od jednodniówek. Choć jego doświadczenie na szosie nie jest zbyt duże, już w tym roku możemy się po nim spodziewać bardzo solidnych rezultatów.