Przemysław Niemiec rozpocznie swój sezon we wtorek rywalizacją w Tour of Oman. Liderami jego ekipy będą Rui Costa i Alexander Kristoff.

Wyścig w Omanie będzie kolejną odsłoną tournee po Bliskim Wschodzie. Kolarze UAE Team Emirates nie mają jeszcze w tym sezonie na swoim koncie zwycięstwa. O to powinni zadbać przede wszystkim Alexander Kristoff (siedem wygranych w Omanie) i Rui Costa (drugi zawodnik klasyfikacji generalnej w 2017 roku).

Mocno zmotywowany jest Kristoff, który w Dubaju ani razu nie wylądował na etapowym podium:

To dla mnie drugi wyścig na Bliskim Wschodzie w tym sezonie i doskonała okazja, by dalej trenować sprinterski pociąg z kolegami. Dobrze wspominam Oman, gdzie już siedmiokrotnie wygrywałem. Bardzo lubię ten wyścig i liczę na dobre wyniki.

Oman i Abu Dhabi Tour to doskonałe tereny dla Rui Costy:

W ubiegłym roku w Omanie i Abu Dhabi ścigało mi się bardzo dobrze. Pierwszy wyścig zakończyłem na drugim miejscu, co było dobrym przetarciem przed zwycięstwem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety teraz po powrocie z Australii walczyłem z przeziębieniem, ale liczę, że nie przeszkodzi mi to w zwycięstwie.

Dla Przemysława Niemca wyścig w Omanie będzie otwarciem sezonu. “Przemiec” rozpoczyna swój siedemnasty już rok w zawodowym peletonie. Także Kristijan Durasek po raz pierwszy w 2018 roku założy koszulkę UAE Team Emirates na wyścigu.

Skład UAE Team Emirates na Tour of Oman:

Rui Costa, Kristijan Durasek, Roberto Ferrari, Alexander Kristoff, Marco Marcato, Przemysław Niemiec i Oliviero Troia.