© Sigfrid Eggers

Belgijska ekipa z 10 zwycięstwami jest najlepszą drużyną pierwszych tygodni nowego sezonu. Dobrą passę podopieczni Patricka Lefevere’a będą chcieli podtrzymać w Portugalii.

W oczy rzucają się przede wszystkim nazwiska Boba Jungelsa i Philippe’a Gilberta. Luksemburczyk wystartuje w Algarve po raz pierwszy i zaznacza, że nie jedzie tam wyłącznie solidnie potrenować.

Ten wyścig to nie będzie część przygotowań. Zamierzam wykorzystać wszystkie nadarzające się okazję, bo czuję się bardzo dobrze, a patrząc na trasę – bardzo mi odpowiada. Nie wiem czy dam radę walczyć o generalkę, bo na to zbyt wcześnie, ale po tym co zobaczyłem w Murcii to moja forma jest dobra

-tłumaczył Jungels podczas konferencji prasowej.

Jeśli zwrócimy uwagę na wyniki Vuelta a Murcia, gdzie Jungels zajął 7. miejsce, to równie optymistycznie do wyścigu w Portugalii powinien podchodzić Phil Gilbert, który w hiszpańskim klasyku zajął najniższy stopień podium. Skład Quick Step Floors uzupełniają Yves Lampaert, Maximilian Schachmann, Florian Senechal, Pieter Serry oraz Zdenek Stybar.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments