Fot. Ruta del Sol

Dyrektor wyścigu Ruta del Sol, Joaquin Cuevas, powiedział hiszpańskiej agencji EFE, że to będzie „przyjemność i zaszczyt” gościć Chrisa Froome`a (Team Sky) w wyścigu Ruta del Sol. 

Cuevas przyznał, że o tym, iż Brytyjczyk wystartuje w jego wyścigu wiedział od około dwóch tygodni, kiedy to drużyna Sky skontaktowała się z nim, zapowiadając udział swojego lidera. Hiszpan uważa, że Froome „może rywalizować, ponieważ Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wciąż nie podjęła decyzji w jego sprawie”.

Dyrektor Wyścigu dookoła Andaluzji przypomniał jednocześnie, że Chris Froome wygrał jego wyścig w 2015 roku, zapewniając sobie zwycięstwo na podjeździe Allanadas, który w tym roku ponownie pojawi się na trasie (2. etap).

Dla czterokrotnego zwycięzcy Tour de France oraz trzeciego kolarza w historii, który w jednym sezonie wygrał Wielką Pętlę i hiszpańską Vueltę, start w Ruta del Sol będzie pierwszym od mistrzostw świata w Bergen. Wyścig potrwa od 14 do 18 lutego.

Przypomnijmy, że owa sprawa, której wciąż nie rozstrzygnęła UCI to dwukrotne przekroczenie przez Froome`a normy stężenia salbutamolu w moczu. Pozytywny wynik kontroli dopingowej miał miejsce po jednym z etapów La Vuelty 2017. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments