Alex Dowsett

Nieznani sprawcy włamali się do domu Brytyjczyka i wynieśli Canyona Speedmax w barwach Katusha-Alpecin.

Dowsett po poprzednim sezonie odszedł z Team Movistar i zasilił szwajcarski zespół Katusha-Alpecin. Wraz ze zmianą barw zmieniły się też rowery (chociaż obie ekipy korzystają z Canyona) i w domu Brytyjczyka „zamieszkał” m.in. Canyon Speedmax w barwach Katusha-Alpecin przeznaczony do jazdy indywidualnej na czas. Niestety wczoraj doszło do włamania i złodzieje ukradli wspomniany sprzęt.

Niestety muszę wam powiedzieć, że Chanel i ja zostaliśmy wczoraj obrabowani i skradziono mój rower Canyon Speedmax. To nie był przypadkowy włam, wykorzystanie sytuacji. Jesteśmy w szoku, że ktoś to zaplanował i dokonał włamania jak nie było mnie w domu. Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniu mojego roweru i złodziei. Najprawdopodobniej jest to jedyny w Wielkiej Brytanii – wyposażony w SRAM eTap i koła Zipp 303

– napisał Dowsett.

Brytyjczyk przyznał, że najgorsza nie jest świadomość, że skradziono mu rower – przedmiot można kupić ponownie czy odzyskać. Niestety poczucie stuprocentowego bezpieczeństwa w domu zostało bezpowrotnie odebrane.

Zwracając się osobiście do złodziei – macie przedmiot, który należy do nas, ale ten stres, nieprzespane noce i zmartwienia, których nam dostarczyliście przez włamanie do naszego domu, naszego bezpiecznego miejsca, nie mogą być wyrażone słowami. Nie macie pojęcia jaki wpływ może to mieć na nasze życie

– zwrócił się do bandytów Dowsett.

W zeszłym roku w podobnej sytuacji był zespół CCC Sprandi Polkowice. Na szczęście „Pomarańczowym” szybko udało się odzyskać skradziony przed Amstel Gold Race sprzęt.

Poprzedni artykułTest Scott Speedster Gravel 10 Disc
Następny artykułDubai Tour 2018: Viviani wygrywa drugi etap, Groenewegen liderem
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments