Alex Dowsett

Nieznani sprawcy włamali się do domu Brytyjczyka i wynieśli Canyona Speedmax w barwach Katusha-Alpecin.

Dowsett po poprzednim sezonie odszedł z Team Movistar i zasilił szwajcarski zespół Katusha-Alpecin. Wraz ze zmianą barw zmieniły się też rowery (chociaż obie ekipy korzystają z Canyona) i w domu Brytyjczyka „zamieszkał” m.in. Canyon Speedmax w barwach Katusha-Alpecin przeznaczony do jazdy indywidualnej na czas. Niestety wczoraj doszło do włamania i złodzieje ukradli wspomniany sprzęt.

Niestety muszę wam powiedzieć, że Chanel i ja zostaliśmy wczoraj obrabowani i skradziono mój rower Canyon Speedmax. To nie był przypadkowy włam, wykorzystanie sytuacji. Jesteśmy w szoku, że ktoś to zaplanował i dokonał włamania jak nie było mnie w domu. Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniu mojego roweru i złodziei. Najprawdopodobniej jest to jedyny w Wielkiej Brytanii – wyposażony w SRAM eTap i koła Zipp 303

– napisał Dowsett.

Brytyjczyk przyznał, że najgorsza nie jest świadomość, że skradziono mu rower – przedmiot można kupić ponownie czy odzyskać. Niestety poczucie stuprocentowego bezpieczeństwa w domu zostało bezpowrotnie odebrane.

Zwracając się osobiście do złodziei – macie przedmiot, który należy do nas, ale ten stres, nieprzespane noce i zmartwienia, których nam dostarczyliście przez włamanie do naszego domu, naszego bezpiecznego miejsca, nie mogą być wyrażone słowami. Nie macie pojęcia jaki wpływ może to mieć na nasze życie

– zwrócił się do bandytów Dowsett.

W zeszłym roku w podobnej sytuacji był zespół CCC Sprandi Polkowice. Na szczęście „Pomarańczowym” szybko udało się odzyskać skradziony przed Amstel Gold Race sprzęt.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments