Polski Związek Kolarski

Były mistrz Polski ze startu wspólnego – Janusz Pożak przejął stery w PZKol po rezygnacji Dariusza Banaszka.

Niecałe dwa tygodnie temu kolarską Polskę obiegła informacja o rezygnacji Dariusza Banaszka ze stanowiska Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Nastąpiło to po wielu miesiącach afer i kłótni m.in. z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką i właścicielem CCC Dariuszem Miłkiem. By ratować sytuację kolarstwa Banaszek zdecydował się ustąpić i pozwolić nowemu Zarządowi (wybranemu pod koniec grudnia) znaleźć nowego szefa PZKol.

Niedawno członkowie Zarządu spotkali się z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką i jednym z warunków dalszej współpracy i powrotu do finansowania było wybranie nowego Prezesa Zarządu.

W głosowaniu na zebraniu Zarządu zwyciężył Janusz Pożak – były mistrz Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Na przełomie wieków był radnym Lubartowa. W 2010 roku został radnym powiatu Lubartowskiego.

Janusz Pożak zdobył pięć głosów, zaś Katarzyna Dzięcioł – Biełowieżec cztery.

Wiceprezesami zostali Katarzyna Dzięcioł – Biełowieżec oraz Andrzej Domin.

Poprzedni artykułTrasy mistrzostw Europy Glasgow 2018
Następny artykułColombia Oro y Paz 2018: Gaviria po raz pierwszy, Franczak siódmy
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments