fot. Glasgow 2018

Już za około 7 miesięcy, najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Europy staną na starcie mistrzostw starego kontynentu. Dziś poznaliśmy rundy, po jakich mknąć będzie peleton.

Już teraz możemy zapewnić, iż mistrzostwa w Glasgow będą się bardzo mocno różnić od tegorocznej edycji w Herning. Trasa będzie znacznie bardziej zróżnicowana, choć nie będzie na niej wielkich gór.

Co ciekawe, kalendarz tegorocznych mistrzostw europy ułożony jest dość specyficznie. Pierwszym z wyścigów będzie bowiem pojedynek najlepszych zawodniczek ze startu wspólnego – odbędzie się to w niedzielę, 5 sierpnia. Póki co nie wiadomo ile razy Panie i Panowie będą musieli pokonać miejską rundę w Glasgow. Możemy jednak przekazać, iż jedna liczyć będzie nieco ponad 14 kilometrów, a jej początek i koniec będzie usytuowany w miejskim parku. Wiadomo też, że do pokonania będzie kilka krótkich, sztywnych hopek.

Trzy dni później, w środę, 8 sierpnia, zarówno Panie, jak i Panowie staną na starcie indywidualnej jazdy na czas. Oba wyścigi rozpoczną się pod Riverside Museum i poprowadzą przez tereny na północ od miasta. Wszystko ponownie zakończy się w miejskim parku. Kobiety będą miały do pokonania około 32 kilometry, a Panowie 45 kilometrów.

Na sam koniec mistrzostw, w niedzielę, 12 sierpnia, w wyścigu ze startu wspólnego zmierzą się Panowie. Podobnie jak w przypadku Pań, całkowita długość trasy nie jest jeszcze znana, lecz możemy być pewni, że ściganie będzie więcej niż fantastyczne.