© Maximiliano Blanco / Quick-Step Floors Cycling Team

Fernando Gaviria (Quick – Step Floors) wygrał pierwszy etap nowego wyścigu Colombia Oro y Paz. Siódmy finiszował Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice).

W kalendarzu UCI pojawił się nowy, kolumbijski wyścig Colombia Oro y Paz. W ciągu sześciu dni kolarze będą musieli pokonać prawie 950 kilometrów. Pierwszy etap liczył 99 kilometrów i był rozgrywany na rundach wokół miejscowości Palmira.

Na liście startowej mieliśmy 25. ekipy w tym CCC Sprandi Polkowice w składzie: Paweł Bernas, Paweł Franczak, Adrian Kurek, Michał Paluta, Leszek Pluciński i Mateusz Taciak.

W ucieczką dnia zabrali się: Jetse Bol (Manzana Postobon), Rafael Montiel (Orgullo Paisa), Jonathan Clarke (UnitedHealthcare Pro Cycling Team), Simon Pellaud (Team Illuminate) i Miguel Angel Rubiano (Coldeportes – Claro). Ekipa Quick – Step Floors nie pozwalała odjazdowi na zbyt wiele i cały czas kontrolowała sytuację.

Trzy lotne finisze wygrał Angel Rubiano i Kolumbijczyk zarobił dziewięć sekund do klasyfikacji generalnej. 20 kilometrów przed metą z przewagi ucieczki zostało tylko 30 sekund.

Cztery kilometry przed metą doszło do kraksy, w którą zaplątał się Nairo Quintana (Movistar), ale Kolumbijczyk zdołał dogonić dużą grupę tuż przed metą. Niewiele później peleton złapał ucieczkę. Finiszowy sprint to popis ekipy Quick – Step Floors i przekonywujące zwycięstwo Fernando Gavirii.

Drugi był Juan Sebastian Molano (Manzana Postobon), a trzeci rozprowadzający Gavirię Maximiliano Richeze (Quick – Step Floors). Na dobrym, siódmym miejscu finiszował Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki pierwszego etapu:

1Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors2:07:05
2Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon
3Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
4Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
5Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
6Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
7Pawel Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
8Davide Vigano (Ita) Italy
9Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
10Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
11Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling
12Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
13Egan Bernal (Col) Team Sky
14Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
15Sergio Henao (Col) Team Sky
16Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH
17Martin Laas (Est) Team Illuminate
18Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM
19Oscar Sevilla Rivera (Spa) Medellin
20Juan Esteban Arango (Col) Colombia
21John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
22Jarlinson Pantano (Col) Colombia
23Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Burgos BH
24Davide Plebani (Ita) Italy
25Felix Alejandro Baron (USA) Team Illuminate
26Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
27Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
28Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
29Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
30Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
31Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
32Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
33Beñat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
34Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
35Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
36TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
37Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin
38Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
39Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
40Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
41Sebastian Henao (Col) Team Sky
42Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
43Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin
44Carlos Julian Quintero (Col) Orgullo Paisa
45Alejandro Serna (Col) Orgullo Paisa
46Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
47Edison Muñoz (Col) Orgullo Paisa
48Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
49Jose Tito Hernandez (Col) Orgullo Paisa
50Winner Anacona (Col) Movistar Team
51Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
52Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM
53Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
54Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
55Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
56Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
57Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
58Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
59Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
60Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Colombia
61Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin
62Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) GW Shimano
63Mauro Abel Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
64Rafael Aniba Montiel (Col) Orgullo Paisa
65Francesco Lamon (Ita) Italy
66Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
67Darwin Atapuma (Col) Colombia
68Danny Alberto Osorio (Col) Orgullo Paisa
69Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy
70Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
71Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin
72Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
73Fredy Emir Montaña Cadena (Col) EPM
74William David Muñoz Perez (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
75Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
76Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
77Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
78Simon Pellaud (Swi) Team Illuminate
79Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
80Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
81Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
82Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM
83Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin
84Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
85David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
86Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate
87Brayan Stive Ramirez (Col) Colombia
88Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW Shimano
89Connor Brown (USA) Team Illuminate
90Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
91Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
92Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
93Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling
94John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Colombia
95Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
96Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
97Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM
98German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
99Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
100Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
101Victor Langellotti (Mon) Burgos BH
102Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy
103Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
104Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
105Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
106Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
107Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM
108Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW Shimano
109Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
110Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
111Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW Shimano
112Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
113Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
114Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115Anton Vorobyev (Rus) Russia
116Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
117Nairo Quintana (Col) Movistar Team
118Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120Daniel Zamora (Arg) ACA Virgen de Fatima
121Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
122Leandro Javier Velardez (Arg) ACA Virgen de Fatima
123Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
124Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
125Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) ACA Virgen de Fatima0:00:34
126Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
127Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix-Hemus 18960:00:43
128Alessandro Covi (Ita) Italy
129Michele Scartezzini (Ita) Italy
130Evgeny Kovalev (Rus) Russia
131Aleksey Kurbatov (Rus) Russia
132Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:00:55
133Cameron Piper (USA) Team Illuminate0:00:59
134Bryan Steve Gomez Peñaloza (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
135Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
136Vladislav Kulikov (Rus) Russia0:01:37
137Andrei Sazanov (Rus) Russia0:01:48
138Dayer Quintana (Col) Movistar Team
139Alonso Miguel Gamero Zúñiga (Per) ACA Virgen de Fatima
140Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
141Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW Shimano
142Adrian Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
143Kirill Bochkov (Rus) Russia
144Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
145Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes0:01:58
146Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:03:55
147Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW Shimano0:04:11
148Carlo Albert Giordani (Ita) Italy0:04:26
149Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF0:04:41

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors2:06:55
2Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo0:00:01
3Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana Postobon0:00:04
4Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors0:00:06
5Rafael Aniba Montiel (Col) Orgullo Paisa0:00:07
6Simon Pellaud (Swi) Team Illuminate
7Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon0:00:08
8Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling0:00:09
9Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec0:00:10
10Alvaro Hodeg (Col) Quick-Step Floors
11Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
12Pawel Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
13Davide Vigano (Ita) Italy
14Manuel Peñalver Aniorte (Spa) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
15Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
16Lucas Sebastian Haedo (Arg) UnitedHealthcare Pro Cycling
17Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
18Egan Bernal (Col) Team Sky
19Alex Howes (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
20Sergio Henao (Col) Team Sky
21Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos BH
22Martin Laas (Est) Team Illuminate
23Jairo Alonso Cano Salas (Col) EPM
24Oscar Sevilla Rivera (Spa) Medellin
25Juan Esteban Arango (Col) Colombia
26John Murphy (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
27Jarlinson Pantano (Col) Colombia
28Adrian Gonzalez Velasco (Spa) Burgos BH
29Davide Plebani (Ita) Italy
30Felix Alejandro Baron (USA) Team Illuminate
31Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
32Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
33Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
34Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
35Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
36Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
37Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
38Beñat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
39Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
40Juan Martin Mesa Perez (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
41TJ Eisenhart (USA) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
42Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin
43Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
44Davilier Ospina Navarro (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
45Sebastian Henao (Col) Team Sky
46Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
47Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin
48Carlos Julian Quintero (Col) Orgullo Paisa
49Alejandro Serna (Col) Orgullo Paisa
50Alex Norberto Cano Ardila (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
51Edison Muñoz (Col) Orgullo Paisa
52Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
53Jose Tito Hernandez (Col) Orgullo Paisa
54Winner Anacona (Col) Movistar Team
55Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
56Juan Pablo Suarez Suarez (Col) EPM
57Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
58Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
59Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
60Julio Alexis Camacho Bernal (Col) Coldeportes Zenu Sello Rojo
61Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
62Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana Postobon
63Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Colombia
64Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin
65Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) GW Shimano
66Mauro Abel Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
67Francesco Lamon (Ita) Italy
68Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
69Darwin Atapuma (Col) Colombia
70Danny Alberto Osorio (Col) Orgullo Paisa
71Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy
72Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
73Weimar Alfonso Roldan Ortiz (Col) Medellin
74Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
75Fredy Emir Montaña Cadena (Col) EPM
76William David Muñoz Perez (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
77Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
78Jhonatan Narvaez (Ecu) Quick-Step Floors
79Fabio Duarte (Col) Manzana Postobon
80Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
81Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
82Rodrigo Contreras Pinzon (Col) EPM
83Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin
84Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
85David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
86Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate
87Brayan Stive Ramirez (Col) Colombia
88Juan Pablo Rendon Jaimes (Col) GW Shimano
89Connor Brown (USA) Team Illuminate
90Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
91Igor Merino Kortazar (Spa) Burgos BH
92Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
93Serghei Tvetcov (Rom) UnitedHealthcare Pro Cycling
94John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Colombia
95Nicolas Sessler (Bra) Burgos BH
96Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
97Angel Alexander Gil Sanchez (Col) EPM
98German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
99Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
100Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
101Victor Langellotti (Mon) Burgos BH
102Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy
103Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
104Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
105Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
106Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
107Diego Antonio Ochoa Camargo (Col) EPM
108Walter Fernando Pedraza Morales (Col) GW Shimano
109Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix-Hemus 1896
110Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes
111Heiner Rodrigo Parra Bustamante (Col) GW Shimano
112Gavin Mannion (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
113Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
114Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
115Anton Vorobyev (Rus) Russia
116Gotzon Udondo Santamaria (Spa) Euskadi Basque Country-Murias
117Nairo Quintana (Col) Movistar Team
118Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
119Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
120Daniel Zamora (Arg) ACA Virgen de Fatima
121Luis Lemus (Mex) Israel Cycling Academy
122Leandro Javier Velardez (Arg) ACA Virgen de Fatima
123Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
124Ruben Companioni (Cub) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
125Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) ACA Virgen de Fatima0:00:44
126Julian Cardona Tabares (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale
127Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix-Hemus 18960:00:53
128Alessandro Covi (Ita) Italy
129Michele Scartezzini (Ita) Italy
130Evgeny Kovalev (Rus) Russia
131Aleksey Kurbatov (Rus) Russia
132Cameron Piper (USA) Team Illuminate0:01:09
133Bryan Steve Gomez Peñaloza (Col) Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources
134Jordan Arley Parra Arias (Col) Manzana Postobon
135Aitor Gonzalez Prieto (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:01:25
136Vladislav Kulikov (Rus) Russia0:01:47
137Andrei Sazanov (Rus) Russia0:01:58
138Dayer Quintana (Col) Movistar Team
139Alonso Miguel Gamero Zúñiga (Per) ACA Virgen de Fatima
140Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana Postobon
141Cristhian Camilo Talero Reyes (Col) GW Shimano
142Adrian Richeze (Arg) ACA Virgen de Fatima
143Kirill Bochkov (Rus) Russia
144Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF
145Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes0:02:08
146Christian Leonardo Tamayo Saavedra (Col) GW Shimano0:04:21
147Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias0:04:25
148Carlo Albert Giordani (Ita) Italy0:04:36
149Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF0:04:51