fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Dość mocny i zmotywowany skład przedstawiła drużyna BMC Racing Team na pierwszy z wyścigów na Bliskim Wschodzie.

Już od wtorku rozpocznie się piąta edycja Dubai Tour. Na kolarzy czeka pięć etapów, a walka o generalkę powinna rozegrać się na podjeździe pod Hatta Dam. Pozostałe cztery dni będą raczej gratką dla sprinterów.

Dyrektor sportowy BMC Racing Team, Maximilian Sciandri zapowiada walkę swojej ekipy dzień po dniu:

Dla większości z naszych zawodników będzie to wejście w sezon. Chcemy zobaczyć jak z formą na początku lutego. Jednak liczymy na dobre finisze w wykonaniu Jempy Druckera, któremu pomagać będzie przede wszystkim Francisco Ventoso.

Na etapie kończącym się pod Hatta Dam zespół postawi na Dylana Teunsa, ale w odwodzie mamy także Loïca Vliegena i Nicolas Roche’a. Zazwyczaj generalkę wygrywa tam sprinter, ale my jedziemy do Dubaju, aby codziennie coś ugrać.

Fantastyczny sezon 2017 miał Dylan Teuns. Teraz utalentowany Belg nie czuje presji przed pierwszym startem:

Bardzo się cieszę, że po ciężkiej zimie wracam do ścigania. Trasa jest raczej dla sprinterów, ale ja będę szukał rytmu wyścigowego. Chcę także sprawdzić nogę na etapie pod Hatta Dam. Staram się nie wywierać sobie dodatkowej presji przed Dubai Tour.

Na finiszach z najlepszymi sprinterami świata zamierza powalczyć Jempy Drucker:

Czuję się bardzo dobrze przed pierwszym startem. Mieliśmy dwa obozy treningowe w styczniu, a ja dobrze przepracowałem zimę. Do Dubaju zjadą się najlepsi sprinterzy, więc będę mógł się sprawdzić w walce z nimi. To mi pokaże tak naprawdę w jakim jestem miejscu.

Skład BMC Racing Team na Dubai Tour 2018:

Tom Bohli, Jempy Drucker, Nicolas Roche, Dylan Teuns, Nathan Van Hooydonck, Francisco Ventoso, Loïc Vliegen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments