Fot. EF Education-First Drapac

Kolumbijskie (i nie tylko) gwiazdy światowego peletonu pojawią się na starcie rozgrywanego w Kolumbii wyścigu Oro y Paz (kat.2.1), który potrwa od 6 do 11 lutego. Nie zabraknie również polskiej drużyny CCC Sprandi Polkowice. 

Z możliwości wzięcia udziału w domowym wyścigu cieszą się przede wszystkim Kolumbijczycy, którzy na co dzień mieszkają, trenują i ścigają się w Europie. Obok Nairo Quintany (Movistar), który rozpoczyna przygotowania do Tour de France 2018, Sergio Henao, który nietypowo otrzyma rolę lidera Team Sky oraz szybkiego Fernando Gavirii z Quick-Step Floors, listę startową w Oro y Paz podpisze drugi kolarz ubiegłorocznej Wielkiej Pętli Rigoberto Urán (EF Education-First Drapac).

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ po raz pierwszy jedziemy ścigać się do Kolumbii. Minęło wiele lat od kiedy ostatnio tam rywalizowałem – myślę, że około jedenastu, dlatego cieszę się, że ponownie będę mógł wystąpić przed własną publicznością. To piękny i wspaniały pomysł, także na to, aby dobrze zaprezentować Kolumbię jako kraj

– powiedział Urán portalowi VeloNews.

Urána będą wspierać m.in. Amerykanie Alex Howes i Nathan Brown, którzy są przedstawicielami silnej reprezentacji kolarzy ze Stanów Zjednoczonych. Oprócz nich zobaczymy bowiem jeszcze Taylora Eisenharta, Miguela Bryona i sprintera Johna Murphy`ego z Holowesko-Citadel, Johnny`ego Clarke`a i Gavina Manniona z UnitedHealthcare oraz Connora Browna i Camerona Pipera z Illuminate.

Bardzo się cieszę, że rozpocznę sezon tutaj, w Kolumbii, gdzie będę ścigał się po raz pierwszy. Fajnie, że naszym liderem jest Rigo, który będzie rywalizował w swoim rodzinnym kraju – myślę, że będziemy stanowili tutaj realną konkurencję

– powiedział Nathan Brown.

Warto wspomnieć, że w składzie drużyny Patricka Lefevere`a pojawi się młody i zdolny Francuz Julian Alaphilippe, który chce w tym sezonie przerwać dominację Alejandro Valverde w ardeńskich klasykach.

„Pomarańczowi” wystąpią w następującym, sześcioosobowym składzie: Paweł Bernas, Paweł Franczak, mistrz Polski Adrian Kurek, Michał Paluta, Leszek Pluciński oraz Mateusz Taciak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments