Jayco Herald Sun Tour

Kolumbijczyk triumfował na szczycie Lake Mountain i ze sporą przewagą wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Czwartego dnia rywalizacji kolarze mieli do pokonania aż 218km z Mitchelton Winery na szczyt Lake Mountain. Końcowa wspinaczka (20km, średnio 4.4% i maksymalnie 10%) osiągała aż 1433m nad poziomem morza – to tutaj miała się rozstrzygnąć walka o koszulkę lidera.

Pierwsza ucieczka dnia odjechała dopiero 25km po starcie, tuż po pierwszej premii lotnej. Znaleźli się w niej Steele von Hoff (Bennelong SwissWellness), Etienne van Empel (Roompot-Nederlandse), Edmund Bradbury (JLT Condor), Brad Evans (Mobius Bridgelane), Jonathan Noble (Brisbane Continental), Mathew Ross (KordaMentha Australian National Team) oraz Alexander Ray i Kane Richards (McDonalds Downunder). Ich przewaga osiągnęła nawet 6.5 minuty, ale bardzo mocne tempo peletonu nadawane głównie przez Mitchelton-Scott sprawiło, że u podnóża finałowej góry było już po akcji.

Na podjeździe pod Lake Mountain australijski zespół mocno zredukował liczebność peletonu, a jako pierwszy, 19km przed metą, zaatakował Esteban Chaves (Mitchelton-Scott). Kolumbijczyk szybko rozerwał grupę i odjechał po zwycięstwo ze sporą przewagą (42 sekundy) nad drugim Alexandrem Evansem (Mobius-BridgeLane). Trzeci był Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo), który przyprowadził grupę goniącą 1’09” za triumfatorem.

Chaves został też nowym liderem.

Wyniki:

1 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO (Mitchelton-Scott) 5:53:55
2 Alexander EVANS (Mobius BridgeLane) 0:00:42
3 Ruben GUERREIRO (Trek-Segafredo) 0:01:09
4 Cameron MEYER (Mitchelton-Scott) 0:01:09
5 Damien HOWSON (Mitchelton-Scott) 0:01:09
6 Nathan EARLE (Israel Cycling Academy) 0:01:09
7 Freddy OVETT (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:01:09
8 Krists NEILANDS (Israel Cycling Academy) 0:01:09
9 James WHELAN (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:01:09
10 Sam CROME (Bennelong SwissWellness) 0:01:09
11 Lucas HAMILTON (Mitchelton-Scott) 0:01:09
12 Dylan SUNDERLAND (Bennelong SwissWellness) 0:01:12
13 Niklas EG (Trek-Segafredo) 0:01:12
14 Lionel MAWDITT (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:01:12
15 Chris HARPER (Bennelong SwissWellness) 0:01:15
16 Robert POWER (Mitchelton-Scott) 0:02:42
17 Ryan CHRISTENSEN (Olivers Real Food Racing) 0:03:24
18 Lawrence WARBASSE (Aqua Blue Sport) 0:03:24
19 Patrick LANE (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:03:24
20 Jeroen MEIJERS (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:03:24
21 Cyrus MONK (DRAPAC EF Cycling) 0:03:24
22 Cameron BAYLY (Bennelong SwissWellness) 0:03:36
23 Michael VINK (Brisbane Continental Cycling Team) 0:03:36
24 Calan WHITE (Brisbane Continental Cycling Team) 0:03:36
25 Daniel WHITEHOUSE (Interpro Stradalli Cycling) 0:03:51
26 Jesse FEATONBY (DRAPAC EF Cycling) 0:05:04
27 Ian BIBBY (JLT Condor) 0:05:44
28 Koen DE KORT (Trek-Segafredo) 0:06:04
29 Martijn BUDDING (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:06:04
30 Zakkari DEMPSTER (Israel Cycling Academy) 0:06:04
31 Nick MILLER (Team McDonalds Downunder) 0:06:04
32 Thomas STEWART (JLT Condor) 0:06:04
33 Michael POTTER (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:06:04
34 Jokin ETXABE LETURIA (Interpro Stradalli Cycling) 0:06:43
35 Oliver MARTIN (Brisbane Continental Cycling Team) 0:06:45
36 Lasse NORMAN HANSEN (Aqua Blue Sport) 0:07:19
37 Alistair SLATER (JLT Condor) 0:07:19
38 Angus LYONS (Mobius BridgeLane) 0:09:00
39 Ethan BERENDS (Mobius BridgeLane) 0:10:43
40 Calvin WATSON (Aqua Blue Sport) 0:11:29
41 Tyler WILLIAMS (Israel Cycling Academy) 0:13:36
42 Mathew BICKNEL (Team McDonalds Downunder) 0:14:34
43 Alistair DONOHOE (Mobius BridgeLane) 0:16:32
44 Oliver KENT-SPARK (DRAPAC EF Cycling) 0:16:32
45 Nicholas WHITE (Olivers Real Food Racing) 0:16:32
46 Mathew ROSS (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:16:32
47 Reece TUCKNOTT (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:16:32
48 Kane RICHARDS (Team McDonalds Downunder) 0:16:32
49 Thomas KAESLER (DRAPAC EF Cycling) 0:16:32
50 Nicholas REDDISH (Olivers Real Food Racing) 0:16:32
51 Benjamin ANDREWS (Olivers Real Food Racing) 0:16:32
52 August JENSEN (Israel Cycling Academy) 0:16:32
53 Tom ROBINSON (Brisbane Continental Cycling Team) 0:16:32
54 Matthew GIBSON (JLT Condor) 0:16:32
55 Robbert DE GREEF (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:16:32
56 Joseph COOPER (Bennelong SwissWellness) 0:16:32
57 Sjoerd VAN GINNEKEN (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:16:32
58 Aidan KAMPERS (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:16:32
59 Peter KONING (Aqua Blue Sport) 0:19:40
60 Jack SUTTON (Olivers Real Food Racing) 0:19:40
61 Steele VON HOFF (Bennelong SwissWellness) 0:19:52
62 Stuart SHAW (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:19:52
63 Theodore YATES (DRAPAC EF Cycling) 0:19:52
64 Michael HEPBURN (Mitchelton-Scott) 0:19:52
65 Liam WHITE (DRAPAC EF Cycling) 0:19:52
66 Roy GOLDSTEIN (Israel Cycling Academy) 0:19:52
67 Peter LIVINGSTONE (Mobius BridgeLane) 0:19:52
68 Michael RICE (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:19:52
69 Yukinori HISHINUMA (Interpro Stradalli Cycling) 0:19:52
70 Ryan THOMAS (Brisbane Continental Cycling Team) 0:19:52
71 Edmund BRADBURY (JLT Condor) 0:19:52
72 Edward CLANCY (JLT Condor) 0:19:52
73 Hamish SCHREURS (Israel Cycling Academy) 0:19:52
74 Cameron LAYTON (Team McDonalds Downunder) 0:19:52
75 Anthony GIACOPPO (Bennelong SwissWellness) 0:19:52
76 Liam MAGENNIS (DRAPAC EF Cycling) 0:19:52
77 Amarni DRAKE (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:19:52
78 Ken-Levi EIKELAND (Interpro Stradalli Cycling) 0:19:52
79 Toby ORCHARD (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:19:52
80 Casper PEDERSEN (Aqua Blue Sport) 0:19:52
81 Alexander RAY (Team McDonalds Downunder) 0:19:52
82 Brad EVANS (Mobius BridgeLane) 0:19:52
83 Jesse COYLE (Mobius BridgeLane) 0:19:52
84 Shane ARCHBOLD (Aqua Blue Sport) 0:20:53
85 Tim ARIESEN (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:28:31
86 Etienne VAN EMPEL (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:28:31
87 Joel STRACHAN (Team McDonalds Downunder) 0:28:31
88 Mads PEDERSEN (Trek-Segafredo) 0:28:31
89 Sean WHITFIELD (Olivers Real Food Racing) 0:28:31
90 Graham BRIGGS (JLT Condor) 0:29:40
91 Alex FRAME (Trek-Segafredo) 0:29:40
92 Alexander EDMONDSON (Mitchelton-Scott) 0:32:41
93 Jonathon NOBLE (Brisbane Continental Cycling Team) 0:32:55
94 Rien SCHUURHUIS (Olivers Real Food Racing) 0:32:55
95 Yuan Tang PENG (Team McDonalds Downunder) 0:32:55
96 Ashley MACKAY (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:33:37

Klasyfikacja generalna:

1 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO (Mitchelton-Scott) 14:56:35
2 Cameron MEYER (Mitchelton-Scott) 0:00:32
3 Damien HOWSON (Mitchelton-Scott) 0:00:39
4 Ruben GUERREIRO (Trek-Segafredo) 0:00:45
5 Dylan SUNDERLAND (Bennelong SwissWellness) 0:01:06
6 Chris HARPER (Bennelong SwissWellness) 0:01:09
7 Alexander EVANS (Mobius BridgeLane) 0:01:54
8 Sam CROME (Bennelong SwissWellness) 0:01:58
9 Krists NEILANDS (Israel Cycling Academy) 0:02:02
10 Freddy OVETT (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:02:04
11 Lionel MAWDITT (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:02:05
12 Niklas EG (Trek-Segafredo) 0:02:11
13 James WHELAN (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:02:15
14 Nathan EARLE (Israel Cycling Academy) 0:02:16
15 Lucas HAMILTON (Mitchelton-Scott) 0:02:21
16 Jeroen MEIJERS (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:02:56
17 Cameron BAYLY (Bennelong SwissWellness) 0:03:04
18 Patrick LANE (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:03:19
19 Lawrence WARBASSE (Aqua Blue Sport) 0:03:22
20 Michael VINK (Brisbane Continental Cycling Team) 0:03:29
21 Robert POWER (Mitchelton-Scott) 0:03:37
22 Daniel WHITEHOUSE (Interpro Stradalli Cycling) 0:03:56
23 Ryan CHRISTENSEN (Olivers Real Food Racing) 0:04:18
24 Cyrus MONK (DRAPAC EF Cycling) 0:04:30
25 Calan WHITE (Brisbane Continental Cycling Team) 0:05:28
26 Thomas STEWART (JLT Condor) 0:05:33
27 Koen DE KORT (Trek-Segafredo) 0:05:34
28 Zakkari DEMPSTER (Israel Cycling Academy) 0:05:56
29 Lasse NORMAN HANSEN (Aqua Blue Sport) 0:06:33
30 Ian BIBBY (JLT Condor) 0:06:45
31 Michael POTTER (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:06:54
32 Oliver MARTIN (Brisbane Continental Cycling Team) 0:06:54
33 Martijn BUDDING (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:06:57
34 Nick MILLER (Team McDonalds Downunder) 0:07:53
35 Alistair SLATER (JLT Condor) 0:09:47
36 Angus LYONS (Mobius BridgeLane) 0:10:23
37 Calvin WATSON (Aqua Blue Sport) 0:12:26
38 Ethan BERENDS (Mobius BridgeLane) 0:12:48
39 Tyler WILLIAMS (Israel Cycling Academy) 0:15:12
40 Mathew ROSS (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:16:20
41 Robbert DE GREEF (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:16:28
42 Sjoerd VAN GINNEKEN (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:16:32
43 Kane RICHARDS (Team McDonalds Downunder) 0:16:59
44 Matthew GIBSON (JLT Condor) 0:17:20
45 August JENSEN (Israel Cycling Academy) 0:17:37
46 Oliver KENT-SPARK (DRAPAC EF Cycling) 0:18:58
47 Steele VON HOFF (Bennelong SwissWellness) 0:19:04
48 Tom ROBINSON (Brisbane Continental Cycling Team) 0:19:35
49 Ryan THOMAS (Brisbane Continental Cycling Team) 0:19:45
50 Jokin ETXABE LETURIA (Interpro Stradalli Cycling) 0:19:51
51 Michael HEPBURN (Mitchelton-Scott) 0:19:56
52 Anthony GIACOPPO (Bennelong SwissWellness) 0:20:38
53 Reece TUCKNOTT (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:21:07
54 Michael RICE (KordaMentha Real Estate – Australia) 0:21:15
55 Hamish SCHREURS (Israel Cycling Academy) 0:21:30
56 Aidan KAMPERS (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:21:41
57 Edmund BRADBURY (JLT Condor) 0:21:54
58 Joseph COOPER (Bennelong SwissWellness) 0:22:07
59 Alistair DONOHOE (Mobius BridgeLane) 0:22:21
60 Nicholas WHITE (Olivers Real Food Racing) 0:22:23
61 Shane ARCHBOLD (Aqua Blue Sport) 0:23:41
62 Theodore YATES (DRAPAC EF Cycling) 0:23:48
63 Brad EVANS (Mobius BridgeLane) 0:24:26
64 Liam MAGENNIS (DRAPAC EF Cycling) 0:25:01
65 Edward CLANCY (JLT Condor) 0:25:17
66 Stuart SHAW (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:25:30
67 Liam WHITE (DRAPAC EF Cycling) 0:25:35
68 Amarni DRAKE (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:25:42
69 Cameron LAYTON (Team McDonalds Downunder) 0:25:47
70 Alexander RAY (Team McDonalds Downunder) 0:25:55
71 Benjamin ANDREWS (Olivers Real Food Racing) 0:26:14
72 Nicholas REDDISH (Olivers Real Food Racing) 0:26:18
73 Mathew BICKNEL (Team McDonalds Downunder) 0:26:59
74 Mads PEDERSEN (Trek-Segafredo) 0:28:08
75 Tim ARIESEN (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:28:22
76 Jesse FEATONBY (DRAPAC EF Cycling) 0:28:47
77 Roy GOLDSTEIN (Israel Cycling Academy) 0:29:10
78 Peter LIVINGSTONE (Mobius BridgeLane) 0:29:23
79 Toby ORCHARD (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:29:35
80 Jesse COYLE (Mobius BridgeLane) 0:31:01
81 Casper PEDERSEN (Aqua Blue Sport) 0:31:51
82 Peter KONING (Aqua Blue Sport) 0:32:15
83 Etienne VAN EMPEL (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:32:46
84 Alexander EDMONDSON (Mitchelton-Scott) 0:33:36
85 Sean WHITFIELD (Olivers Real Food Racing) 0:34:05
86 Ken-Levi EIKELAND (Interpro Stradalli Cycling) 0:34:44
87 Jonathon NOBLE (Brisbane Continental Cycling Team) 0:35:36
88 Jack SUTTON (Olivers Real Food Racing) 0:36:49
89 Alex FRAME (Trek-Segafredo) 0:37:41
90 Ashley MACKAY (ACA – Ride Sunsine Coast) 0:38:27
91 Yuan Tang PENG (Team McDonalds Downunder) 0:38:59
92 Yukinori HISHINUMA (Interpro Stradalli Cycling) 0:39:29
93 Thomas KAESLER (DRAPAC EF Cycling) 0:41:29
94 Rien SCHUURHUIS (Olivers Real Food Racing) 0:46:07
95 Joel STRACHAN (Team McDonalds Downunder) 0:46:28
96 Graham BRIGGS (JLT Condor) 0:49:11