Team Sky

Polak będzie jednym z pomocników Woutera Poelsa, który postara się o odzyskanie tytułu z 2016 roku.

Wyścig we wspólnocie Walencji będzie rozpoczęciem europejskich “etapówek”. Impreza wyróżnia się dość górską trasą, ale trudność dla górali może stanowić drużynowa czasówka na trzecim etapie. Jednymi z faworytów walki z czasem będzie zapewne Team Sky, w którego składzie znalazł się Michał Kwiatkowski. U boku Polaka obejrzymy Vasila Kiryienkę, Davida de la Cruza, Gianniego Moscona, Diego Rosę, Iana Stannarda i Woutera Poelsa.

Liderem na “generalkę” będzie Poels, który wygrał rywalizację w 2016 roku. Wtedy Holender nie miał sobie równych na indywidualnej czasówce i czwartym etapie. Według dyrektora sportowego Servaisa Knavena zwycięzca Liege-Bastogne-Liege sprzed dwóch lat jest już w niezłej formie.

Wout będzie liderem i postara się ponownie wygrać, tak jak dwa lata temu. Widziałem go na Majorce i czuł się dobrze. Nie ma problemów, dobrze przepracował zimę i jest gotowy na walkę przez cały tydzień. Mamy kilka kart do rozegrania, ale to na Wouta jedziemy. David de la Cruz bardzo się cieszy z debiutu i też jest w niezłej formie, a Diego niedawno urodził się syn, jestem pewien, że jest bardzo zmotywowany. Dobrze też, że jedziemy “drużynówkę”. Z mocną ekipą to będzie dobry początek walki o generalkę. Skupiamy się na tym etapie, to nasz cel

– mówi Knaven.

Skład Team Sky na Volta a la Comunitat Valenciana (31.01-04.02):

David de la Cruz, Vasil Kiryienka, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Wout Poels, Diego Rosa, Ian Stannard