fot. Bardiani - CSF

Sezon 2018 będzie drugim dla Vincenzo Albanese w stawce zawodowców. 21-letni zawodnik zapowiada, że w tym roku uda mu się dokonać bardzo dużego progresu.

Choć jak sam mówi, osiąganie wielkich rezultatów nie jest jeszcze możliwe, Albanese chce w rozpoczętym sezonie spróbować swoich sił w najważniejszych wyścigach w kalendarzu. W ten sposób, młody Włoch chce zebrać kolejne, bardzo istotne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości.

Co więcej, 21-latek ma zamiar odpowiednio odwdzięczyć się zespołowi, który jest wręcz skupiony na umożliwieniu mu odpowiedniego rozwoju. Albanese jest tym samym bardzo zmotywowany, by osiągnąć sporo sukcesów na wyścigach niższych kategorii. Jego głównym celem będą włoskie imprezy jednodniowe.

Co ciekawe, młody zawodnik jest wielkim fanem piłkarskiego klubu Napoli. Kilka dni temu, Albanese zdołał porozmawiać z menadżerem ulubionego zespołu, Maurizio Sarrim. Korzystając z możliwości, 21-latek zapytał trenera o szanse na wygranie “Scudetto”. Doświadczony szkoleniowiec bardzo szybko odpowiedział używając kolarskiej metafory.

 Zdobycie przez nas mistrzostwa jest równie prawdopodobne, jak obrona różowej koszulki Giro d’Italia przez kolarza Bardiani, mającego za rywali najmocniejszy skład team Sky

Albanese rozpocznie swój sezon już za kilka dni od startu w Etoile de Besseges.