Kask

Włoska firma twierdzi, że nowy produkt jest najszybszym kaskiem na etapy ze startu wspólnego.

Premiera Kask Utopia zaplanowana była na 14 stycznia, start Team Sky w People’s Choice Classic. Kolarze brytyjskiego zespołu mieli okazję pierwszy raz sprawdzić aerodynamiczne nakrycie głowy w rywalizacji. Producent starał się idealnie wypośrodkować swoją najnowszą inwencję – ma dawać jak największe zyski w aerodynamice oraz jednocześnie mieć wystarczającą wentylację, by zapobiegać przegrzaniu.

Kask

Przy tworzeniu Utopii firma Kask zebrała 10 najlepszych kasków aerodynamicznych na rynku i testowała je w tunelu aerodynamicznym (pod różnymi kątami i przy różnych prędkościach) oraz za pomocą modelu 3D, który umożliwił badanie za pomocą obliczeniowej dynamiki płynów. Ostatecznie Włosi twierdzą, że stworzyli ‘hełm’, który przy prędkościach około 50km/h ma oszczędzać 6 watów w stosunku do drugiego “najszybszego” kasku.

Kask

Wyraźne otwory na powierzchni zapewniają wentylację wystarczającą, by użytkownik Kask Utopia mógł się ścigać w każdym klimacie, przy każdej pogodzie. Wnętrze zostało pokryte oddychającym i szybkoschnącym materiałem Resistex® odprowadzającym wilgoć i brzydkie zapachy. Włókno zapobiega też dodatkowo odprowadza też ciepło oraz ładunek elektryczny wytwarzający się podczas ćwiczeń.

Utopia “chwali się” też bardzo niską, jak na kask aero, wagą – 235g przy rozmiarze M. Kształt, oprócz wspomnianych już zysków, ma też zapewnić mniejsze turbulencje powietrza i brak szumu w uszach. Nowy produkt ma się pojawić na rynku w późniejszej części roku.