Fot. Team Sky

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji “małego Tour de France”, jak określa się wyścig Tour de l`Avenir, Egan Bernal (Team Sky), powiedział, że jednym z jego celów na ten sezon jest czerpanie wiedzy od między innymi Chrisa Froome`a i Michała Kwiatkowskiego. 

O tym, co dzieje się z młodymi talentami, które trafiają pod skrzydła Dave`a Brailsforda i spółki krążą różne opinie. Wydaje się zatem, że prawda jak zawsze leży po środku, czyli w predyspozycjach i osobowości danego zawodnika. O tym, czy potencjał 20-letniego Kolumbijczyka, zwycięzcy najbardziej prestiżowego wyścigu etapowego dla “orlików”, zostanie wykorzystany, przekonamy się za kilka sezonów. Tymczasem możemy poznać jego opinie na temat kilku kluczowych kwestii związanych z rozpoczęciem pierwszego sezonu na poziomie World Tour.

Nauka od starszych kolarzy i cele, które chce osiągnąć z drużyną Sky.

Chcę uczyć się od takich kolarzy jak Froomey czy Kwiato oraz od innych.

Bardzo się cieszę, że jestem w tej drużynie i w ciągu następnych dwóch lub trzech lat chcę nauczyć się jak najwięcej, zdobyć doświadczenie i stać się lepszym w jeździe na czas.

Zwycięstwo w Tour de l`Avenir 2017.

Zwycięstwo w Tour de l`Avenir było dla mnie bardzo miłe i ważne.

Tego dnia widziałem również tweety oraz dostawałem wiadomości od moich przyjaciół, że drużyna Sky ogłosiła, że będę się w niej ścigał. To było bardzo miłe.

Dlaczego podpisał kontrakt właśnie z Team Sky. 

Ponieważ uważam, że jest to najlepsza drużyna. Mamy tutaj wielu wielkich kolarzy i jest to dobre miejsce do nauki i zdobywania doświadczenia. To zespół moich marzeń.

O towarzystwie dwóch innych Kolumbijczyków w Team Sky – Sergio i Sebastiana Henao.

Cieszę się, że wraz ze mną jest są w tej drużynie dwaj inni Kolumbijczycy – Sergio i Sebastian Henao. Obaj są wobec mnie bardzo przyjaźni i wiele mogę się od nich nauczyć.

Dużo rozmawialiśmy o tym, jak jest w tej drużynie, no i dobrze jest móc porozmawiać z kimś po hiszpańsku.

Źródło: teamsky.com