Fot. BORA-hansgrohe

To, że Peter Kennaugh (BORA-hansgrohe) będzie startował w ardeńskich klasykach oznacza, że nie weźmie udziału w Igrzyskach Wspólnoty Narodów, w których start potwierdził ostatnio inny bardzo znany kolarz z Wyspy Man, Mark Cavendish (Dimension Data). 

Peter Kennaugh wystartuje w ardeńskich klasykach, czyli Amstel Gold Race, La Flèche Wallonne i Liège-Bastogne-Liège, które rozgrywane są w połowie kwietnia, zatem kolidują z Igrzyskami Wspólnoty Narodów.

Niestety nie będę mógł wziąć udziału w Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej, ponieważ kolidują one z ardeńskimi klasykami, a więc wyścigami, które są dla mnie w tym sezonie bardzo ważne. Życzę wszystkim moim kolegom reprezentującym Wyspę Man powodzenia i jestem pewien, że przywiozą do domu medale

– powiedział Peter Kennaugh BBC Sport.

W barwach Team Sky, czyli swojej poprzedniej drużyny, Kennaugh brał udział we wszystkich trzech ardeńskich klasykach – dwukrotnie w “Walońskiej Strzale” i po razie w Amstel i “Staruszce”, ale żadnego z nich nie ukończył.

Peter Kennaugh jest jak dotychczas jedynym zdobywcą medalu Igrzysk Wspólnoty Narodów dla Wyspy Man – w 2014 roku wywalczył srebro w punktowym wyścigu rozgrywanym na dystansie czterdziestu kilometrów (kolarstwo torowe).

Commonwealth Games, jak brzmi nazwa Igrzysk Wspólnoty Narodów w języku angielskim, są najbardziej prestiżową imprezą, w której sportowcy mogą reprezentować Wyspę Man.