Marek Bala / naszosie.pl

Były kolarz CCC Sprandi Polkowice ma za sobą udany debiut w WorldTour jako wierny pomocnik liderów. W nadchodzącym sezonie hiszpański kolarz chciałby jednak dostać kilka szans dla siebie.

Po dobrych występach w barwach CCC Sprandi Polkowice (m.in. trzecie miejsce w Tour of Croatia i jedenaste w Tour de Suisse) De La Parte przeniósł się do Team Movistar, gdzie miał okazję zostać pomocnikiem Nairo Quintany. Dzięki tej roli Hiszpan zadebiutował w Giro d’Italia, a w czerwcu ponownie był jedenasty w Szwajcarii. Przez większą część sezonu zawodnik musiał się jednak podporządkowywać liderom.

To był sezon, który oceniam na dziesiątkę – wziąłem udział w wielu wyścigach i spędzałem dużo czasu z drużyną, co poprawiło moje umiejętności i sporo mnie nauczyło. Movistar dał mi pewność siebie i teraz zawsze daję z siebie wszystko

– mówi De La Parte.

Najprawdopodobniej zmiany w planach Nairo Quintany sprawią, że Hiszpan będzie miał więcej szans, być może nawet podczas Giro d’Italia. Wcześniej jednak czekają starty w Colombia Oro y Paz, Vuelta a San Juan, Tirreno-Adriatico i Vuelta a Pais Vasco.

Od początku wiedziałem jaka będzie moja rola w drużynie. Na pewno jednak w końcu pojawi się okazja i dla mnie. Na przykład Giro d’Italia może być dobrą imprezą – będziemy tam mieli mocnych kolarzy jak Betancur, ale każdy ma dostać swoją szansę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments