Fot. Podium Ambition

Była mistrzyni Wielkiej Brytanii Sharon Laws w wieku 43 lat zmarła na raka szyjki macicy, którego zdiagnozowano u niej w październiku 2016 roku. 

Sharon Laws została mistrzynią Wielkiej Brytanii w wyścigu ze startu wspólnego w 2012 roku. W 2008 roku pomogła zdobyć Nicole Cooke olimpijskie złoto. Profesjonalną karierę kolarską uprawiała przez prawie dziesięć lat.

Urodziła się w Kenii, ale mieszkała w hiszpańskiej Gironie, skąd wyprowadziła się w momencie otrzymania diagnozy raka szyjki macicy. Wówczas zamieszkała ze swoją mamą w Bourton-on-the-Water.

Dzisiejszego poranka kolarski świat stracił mistrzynię i przyjaciółkę, której zawsze towarzyszył wielki uśmiech i poczucie humoru. Sharon Laws odeszła po walce z nowotworem. Jej mama Joy wraz z rodziną proszą o uszanowane prywatności w tym trudnym dla nich czasie. Spoczywaj w pokoju Sharon Laws (1974-2017)

– napisano w oświadczeniu wydanym w imieniu rodziny Sharon Laws przez portal Voxwomen.

Każdy, kto kocha kolarstwo nie przejdzie obojętnie wobec śmierci Sharon. Miała wielkie serce i była niesamowicie zdeterminowana, zarówno w życiu, jak i na rowerze. Reprezentując swój kraj i kolarstwo jako dyscyplinę, wyróżniała się. Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi

– dodał rzecznik British Cycling.