Fot. Team Sunweb

Były trener reprezentacji Wielkiej Brytanii oraz Australii, Brian Stephens, od 2018 roku będzie trenował kolarzy Team Sunweb. 

Świetnie, że Brian dołączy do grupy naszych doświadczonych i utalentowanych trenerów. Poprzednio pracował przede wszystkim nad rozwojem kolarzy, co stanowi rdzeń naszego podejścia do profesjonalnego kolarstwa. Cieszymy się, że będzie się dzielił z nami swoją wiedzą

– powiedział Rudi Kemma, szef trenerów w drużynie Sunweb.

Brian Stephens pracował w australijskim kolarstwie przez trzy dekady, w tym przez prawie 20 lat trenował szosową reprezentację orlików. Jest odpowiedzialny za rozwój najlepszych australijskich kolarzy, w tym Michaela Matthewsa.

W 2015 roku rozstał się z Cycling Australia, ponieważ związek nie był w stanie zaoferować Stephensowi, który mieszka w Europie, pełnego etatu. Z tego również powodu ostatnie lata pracy z Australijczykami odbywały się raczej na zasadzie konsultacji.

Gdy przechodził do British Cycling, australijska prasa zwracała uwagę na to, że niecałe dwa lata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro, najwięksi rywale „Kangurów”, dzięki transferowi Stephensa, będą mieli okazje od kulis poznać swoich przeciwników. W Wielkiej Brytanii Stephens, podobnie jak w Australii, pracował z kolarzami do lat 23, zarówno w Manchesterze (tam mieści się siedziba British Cycling), jak i we włoskim Montichiari, gdzie niedawno utworzono bazę treningową.

Team Sunweb odniósł wiele sukcesów w ostatnich latach, dlatego jestem zadowolony, że zostanę częścią drużyny, która tak wiele uwagi poświęca rozwojowi kolarzy. Nie mogę doczekać się nowych wyzwań, które wiążą się ze ściganiem na poziomie World Tour. Pomożemy kolarzom w pełni wykorzystać ich potencjał

– powiedział Brian Stephens.