Fot. Wanty-Groupe Gobert

36-letni Włoch Danilo Napolitano ogłosił, że sezon 2017 był ostatnim w jego profesjonalnej karierze kolarskiej. Jego największym sukcesem jest etapowe zwycięstwo w Giro d`Italia 2007. 

Danilo Napolitano został profesjonalnym kolarzem w 2004 roku. W kolejnym roku odniósł siedem zwycięstw, dzięki czemu zapewnił sobie kontrakt z Lampre. Spędził tam trzy lata i był to bez wątpienia jego najlepszy okres w karierze. Mediolan-San Remo 2006 ukończył na piątym miejscu, a zwycięstwo etapowe na dziewiątym etapie Giro 2007 świętował po pokonaniu takich kolarzy jak Robbie McEwen czy Alessandro Petacchi. W 2009 roku przeniósł się do Katushy i była to jego ostatnia drużyna najwyższej rangi. W 2011 roku podpisał kontrakt z Aqua Sapone, a w 2013 osiadł się w Wanty-Groupe Gobert, w barwach której po raz ostatni uniósł ręce w geście triumfu – było to na etapie wyścigu Boucles de la Mayenne w 2015 roku.

To jest wiadomość do wszystkich moich kibiców, którzy zawsze mnie wspierali, aż do dnia dzisiejszego. Muszę ogłosić, że sezon 2017 był ostatnim w mojej profesjonalnej karierze kolarskiej. Zawieszam rower na kołku.

Brałem udział we wszystkich trzech wielkich tourach, w których zawsze walczyłem o najwyższe lokaty. Startowałem również w klasykach, które odpowiadały mojej charakterystyce, jak Paryż-Roubaix czy Gandawa-Wevelgem. Jestem dumny z tego, co udało mi się zrobić. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali

– napisał Danilo Napolitano w mediach społecznościowych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments