Młodzian Anthony Turgis (Cofidis) triumfował w generalce Boucles de la Mayenne. Ostatni etap wygrał Danilo Napolitano (Wanty – Groupe Gobert).

21. letni Francuz Anthony Turgis został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Boucles de la Mayenne. Młody zawodnik Cofidisu wygrał wczoraj etap, a dzisiaj musiał “tylko” utrzymać prowadzenie.

Ostatni etap prowadził z Colombiers-du-Plessis do Laval i liczył 176 kilometrów. O zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Na kresce najszybszy okazał się Danilo Napolitano  (Wanty – Groupe Gobert). Za Włochem finiszowali Justin Jules (Veranclassic – Ekoi) i Andrea Pasqualon (Roth – Skoda).

Wyniki ostatniego etapu:

1 81 ITA19810131 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 03h59’10” 10”
2 163 FRA19860920 JULES Justin Veranclassic – Ekoi FRA 03h59’10” 6”
3 181 ITA19880102 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA 03h59’10” 7”
4 74 RUS19900814 MAIKIN Roman Rusvelo RUS 03h59’10”
5 25 FRA19940726 * MANZIN Lorenzo FDJ FRA 03h59’10”
6 35 HUTAROVICH Yauheni BLR19831129 Bretagne – Séché Environneme BLR 03h59’10”
7 124 FRA19900527 DUVAL Julien E.C. Armée de Terre FRA 03h59’10”
8 175 FRA19940516 * TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits FRA 03h59’10”
9 52 SALOMEIN Jarl BEL19890127 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h59’10”
10 134 KORETZKY Clément FRA19901030 Team Vorarlberg FRA 03h59’10”
11 94 BEL19880928 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 03h59’10”
12 194 BEL19940918 * HOEYBERGHS Daan BKCP Powerplus BEL 03h59’10”
13 63 POR19890213 GONÇALVES José Caja Rural – Seguros RGA POR 03h59’10” 2”
14 53 CAMPENAERTS Victor BEL19911028 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h59’10”
15 12 * BOUDAT Thomas FRA19940224 Team Europcar FRA 03h59’10”
16 142 * VANDENBOGAERDE Jens BEL19920106 An Post – ChainReaction BEL 03h59’10”
17 5 FRA19900102 RENAULT Maxime Auber 93 FRA 03h59’10”
18 144 NZL19901126 GATE Aaron An Post – ChainReaction NZL 03h59’10”
19 15 JEROME Vincent FRA19841126 Team Europcar FRA 03h59’10”
20 36 PERICHON Pierre-Luc FRA19870104 Bretagne – Séché Environneme FRA 03h59’10” 1”
21 146 BEL19920131 * MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction BEL 03h59’10”
22 21 FRA19901003 LE BON Johan FDJ FRA 03h59’10”
23 56 * CAPIOT Amaury BEL19930625 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h59’10”
24 151 ESP19860331 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz Murias Taldea ESP 03h59’10”
25 3 BIHEL César FRA19880411 Auber 93 FRA 03h59’10”
26 103 FRA19850601 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 03h59’10”
27 105 FRA19910528 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 03h59’10”
28 34 JARRIER Benoît FRA19890201 Bretagne – Séché Environneme FRA 03h59’10”
29 45 MEISEN Marcel GER19890108 Team Kuota-Lotto GER 03h59’10”
30 112 NED19930109 * GODRIE Stan Rabobank Development Team NED 03h59’10”
31 156 ESP19890819 BAGÜES Aritz Murias Taldea ESP 03h59’10”
32 121 FRA19881024 BARBAS Yoann E.C. Armée de Terre FRA 03h59’10”
33 195 * BOROS Mickaël CZE19920809 BKCP Powerplus CZE 03h59’10”
34 54 SPRENGERS Thomas BEL19900205 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h59’10”
35 91 FRA19840516 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 03h59’10”
36 106 SISKEVICIUS Evaldas LTU19881230 Team Marseille 13 KTM LTU 03h59’10”
37 116 NED19960211 * LENDERINK Peter Rabobank Development Team NED 03h59’10”
38 111 NED19950727 * BOL Cees Rabobank Development Team NED 03h59’10”
39 92 FRA19890318 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 03h59’10”
40 33 FRA19890511 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environneme FRA 03h59’10”
41 93 FRA19900818 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 03h59’10”
42 102 FRA19860123 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA 03h59’10”
43 143 IRL19900710 DOWNEY Sean An Post – ChainReaction IRL 03h59’10”
44 55 BEL19820709 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h59’10”
45 14 FRA19830106 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 03h59’10”
46 113 NED19940707 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 03h59’10”
47 64 URU19850603 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 03h59’10”
48 123 FRA19910401 COMBAUD Romain E.C. Armée de Terre FRA 03h59’10”
49 126 FRA19920106 * PACHER Quentin E.C. Armée de Terre FRA 03h59’10”
50 72 RUS19860711 OVECHKIN Artem Rusvelo RUS 03h59’10”
51 11 JPN19840922 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN 03h59’10”
52 185 SRB19940309 * BORISAVLJEVIC Milos Roth – Skoda SRB 03h59’10”
53 31 DELAPLACE Anthony FRA19890911 Bretagne – Séché Environneme FRA 03h59’10”
54 23 * LE GAC Olivier FRA19930827 FDJ FRA 03h59’10”
55 61 ESP19891015 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h59’10”
56 132 WINTER Nicolas SUI19890215 Team Vorarlberg SUI 03h59’10”
57 193 GER19871119 WALSLEBEN Philipp BKCP Powerplus GER 03h59’10”
58 6 FRA19900703 VIMPERE Théo Auber 93 FRA 03h59’10”
59 24 * LECUISINIER Pierre-Henri FRA19930630 FDJ FRA 03h59’10”
60 136 * PAULUS Daniel AUT19930310 Team Vorarlberg AUT 03h59’10”
61 101 FRA19810307 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA 03h59’10”
62 32 FEDRIGO Pierrick FRA19781130 Bretagne – Séché Environneme FRA 03h59’10”
63 2 EST19861114 JAKIN Alo Auber 93 EST 03h59’10”
64 153 ESP19890821 BIZKARRA Mikel Murias Taldea ESP 03h59’10”
65 201 GBR19870719 SPRAGG James CCT p/b Champion System GBR 03h59’10”
66 1 FRA19861009 GUAY Julien Auber 93 FRA 03h59’10”
67 131 BALDO Nicolas FRA19840610 Team Vorarlberg FRA 03h59’10”
68 161 BEL19870717 CAMMAERTS Edwig Veranclassic – Ekoi BEL 03h59’10”
69 122 FRA19890404 CANAL Fabien E.C. Armée de Terre FRA 03h59’10”
70 95 FRA19910810 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 03h59’10”
71 196 CZE19960509 * TOUPALIQ Adam BKCP Powerplus CZE 03h59’10”
72 135 * KUCHER Michael AUT19930326 Team Vorarlberg AUT 03h59’10”
73 115 NED19960211 * NIEUWENHUIS Joris Rabobank Development Team NED 03h59’10”
74 73 RUS19890120 POZDNYAKOV Kirill Rusvelo RUS 03h59’10”
75 114 NED19940507 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED 03h59’10”
76 42 * KNAUP Tobias GER19930317 Team Kuota-Lotto GER 03h59’10”
77 71 RUS19891122 BOEV Igor Rusvelo RUS 03h59’10”
78 43 HATZ Christopher GER19911021 Team Kuota-Lotto GER 03h59’10”
79 174 FRA19870406 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA 03h59’27” 17”
80 171 SWE19900216 AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solutions Crédits SWE 03h59’32” 22”
81 184 ITA19881221 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA 03h59’38” 28”
82 16 FRA19910720 MORICE Julien Team Europcar FRA 03h59’39” 29”
83 141 KRUOPIS Aidis LTU19861026 An Post – ChainReaction LTU 03h59’41” 31”
84 76 RUS19901126 BALYKIN Ivan Rusvelo RUS 03h59’42” 32”
85 82 BEL19900811 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert BEL 03h59’42” ”
86 85 BEL19870401 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 03h59’42” ”
87 22 GESLIN Anthony FRA19800609 FDJ FRA 03h59’45” 35”
88 182 ITA19890808 CECCHIN Alberto Roth – Skoda ITA 04h00’14” 01’04” 3”
89 96 BEL19860308 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL 04h00’14” ” 1”
90 41 FLIESSGARTEN Andreas GER19800722 Team Kuota-Lotto GER 04h00’19” 01’09”
91 125 FRA19860226 GUYOT Yann E.C. Armée de Terre FRA 04h00’19” ” 2”
92 65 ESP19861205 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h00’19” ”
93 133 * MEILER Lukas GER19950214 Team Vorarlberg GER 04h00’19” ”
94 186 SUI19881102 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 04h00’19” ”
95 162 BEL19911028 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi BEL 04h00’19” ”
96 176 FRA19931016 * VENTURINI Clément Cofidis, Solutions Crédits FRA 04h00’19” ”
97 164 VAUBOURZEIX Thomas FRA19890616 Veranclassic – Ekoi FRA 04h00’19” ”
98 83 BEL19880224 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert BEL 04h01’06” 01’56”
99 104 KONOVALOVAS Ignatas LTU19851208 Team Marseille 13 KTM LTU 04h01’17” 02’07”
100 152 ESP19920913 * GONZALEZ Adrian Murias Taldea ESP 04h01’26” 02’16”
101 66 ESP19931106 * SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP 04h01’59” 02’49”
102 206 NZL19940226 * ZENOVICH Mathew CCT p/b Champion System NZL 04h02’50” 03’40”
103 183 SUI19930604 * STÜSSI Colin Roth – Skoda SUI 04h03’04” 03’54”
104 154 ESP19931023 * LIZARRALDE Eneko Murias Taldea ESP 04h05’58” 06’48”

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 175 FRA19940516 * TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits FRA 13h05’46”
2 181 ITA19880102 PASQUALON Andrea Roth – Skoda ITA 13h05’53” 07”
3 36 PERICHON Pierre-Luc FRA19870104 Bretagne – Séché Environnement FRA 13h06’00” 14”
4 63 POR19890213 GONÇALVES José Caja Rural – Seguros RGA POR 13h06’00” ”
5 123 FRA19910401 COMBAUD Romain E.C. Armée de Terre FRA 13h06’08” 22”
6 103 FRA19850601 EL FARES Julien Team Marseille 13 KTM FRA 13h06’13” 27”
7 92 FRA19890318 DAMUSEAU Thomas Roubaix Lille Métropole FRA 13h06’13” ”
8 146 BEL19920131 * MEURISSE Xandro An Post – ChainReaction BEL 13h06’16” 30”
9 21 FRA19901003 LE BON Johan FDJ FRA 13h06’17” 31”
10 53 CAMPENAERTS Victor BEL19911028 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 13h06’20” 34”
11 33 FRA19890511 BOULO Matthieu Bretagne – Séché Environnement FRA 13h06’23” 37”
12 91 FRA19840516 ANTOMARCHI Julien Roubaix Lille Métropole FRA 13h06’23” ”
13 72 RUS19860711 OVECHKIN Artem Rusvelo RUS 13h06’24” 38”
14 34 JARRIER Benoît FRA19890201 Bretagne – Séché Environnement FRA 13h06’24” ”
15 122 FRA19890404 CANAL Fabien E.C. Armée de Terre FRA 13h06’24” ”
16 24 * LECUISINIER Pierre-Henri FRA19930630 FDJ FRA 13h06’25” 39”
17 151 ESP19860331 GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz Murias Taldea ESP 13h06’25” ”
18 15 JEROME Vincent FRA19841126 Team Europcar FRA 13h06’26” 40”
19 54 SPRENGERS Thomas BEL19900205 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 13h06’26” ”
20 31 DELAPLACE Anthony FRA19890911 Bretagne – Séché Environnement FRA 13h06’26” ”
21 121 FRA19881024 BARBAS Yoann E.C. Armée de Terre FRA 13h06’28” 42”
22 45 MEISEN Marcel GER19890108 Team Kuota-Lotto GER 13h06’29” 43”
23 94 BEL19880928 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 13h06’29” ”
24 93 FRA19900818 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 13h06’29” ”
25 32 FEDRIGO Pierrick FRA19781130 Bretagne – Séché Environnement FRA 13h06’30” 44”
26 156 ESP19890819 BAGÜES Aritz Murias Taldea ESP 13h06’30” ”
27 111 NED19950727 * BOL Cees Rabobank Development Team NED 13h06’30” ”
28 142 * VANDENBOGAERDE Jens BEL19920106 An Post – ChainReaction BEL 13h06’30” ”
29 112 NED19930109 * GODRIE Stan Rabobank Development Team NED 13h06’30” ”
30 106 SISKEVICIUS Evaldas LTU19881230 Team Marseille 13 KTM LTU 13h06’31” 45”
31 52 SALOMEIN Jarl BEL19890127 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 13h06’31” ”
32 105 FRA19910528 PAILLOT Yoann Team Marseille 13 KTM FRA 13h06’32” 46”
33 74 RUS19900814 MAIKIN Roman Rusvelo RUS 13h06’33” 47”
34 126 FRA19920106 * PACHER Quentin E.C. Armée de Terre FRA 13h06’33” ”
35 144 NZL19901126 GATE Aaron An Post – ChainReaction NZL 13h06’33” ”
36 95 FRA19910810 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 13h06’33” ”
37 124 FRA19900527 DUVAL Julien E.C. Armée de Terre FRA 13h06’34” 48”
38 55 BEL19820709 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 13h06’36” 50”
39 153 ESP19890821 BIZKARRA Mikel Murias Taldea ESP 13h06’36” ”
40 2 EST19861114 JAKIN Alo Auber 93 EST 13h06’36” ”
41 23 * LE GAC Olivier FRA19930827 FDJ FRA 13h06’37” 51”
42 61 ESP19891015 MAS BONET Luis Caja Rural – Seguros RGA ESP 13h06’37” ”
43 116 NED19960211 * LENDERINK Peter Rabobank Development Team NED 13h06’38” 52”
44 195 * BOROS Mickaël CZE19920809 BKCP Powerplus CZE 13h06’38” ”
45 81 ITA19810131 NAPOLITANO Danilo Wanty – Groupe Gobert ITA 13h06’39” 53”
46 131 BALDO Nicolas FRA19840610 Team Vorarlberg FRA 13h06’39” ”
47 196 CZE19960509 * TOUPALIQ Adam BKCP Powerplus CZE 13h06’39” ”
48 6 FRA19900703 VIMPERE Théo Auber 93 FRA 13h06’40” 54”
49 193 GER19871119 WALSLEBEN Philipp BKCP Powerplus GER 13h06’41” 55”
50 114 NED19940507 * KOREVAAR Merijn Rabobank Development Team NED 13h06’41” ”
51 163 FRA19860920 JULES Justin Veranclassic – Ekoi FRA 13h06’41” ”
52 5 FRA19900102 RENAULT Maxime Auber 93 FRA 13h06’42” 56”
53 14 FRA19830106 PICHOT Alexandre Team Europcar FRA 13h06’43” 57”
54 194 BEL19940918 * HOEYBERGHS Daan BKCP Powerplus BEL 13h06’43” ”
55 1 FRA19861009 GUAY Julien Auber 93 FRA 13h06’46” 01’00”
56 201 GBR19870719 SPRAGG James CCT p/b Champion System GBR 13h06’46” ”
57 185 SRB19940309 * BORISAVLJEVIC Milos Roth – Skoda SRB 13h06’46” ”
58 134 KORETZKY Clément FRA19901030 Team Vorarlberg FRA 13h06’46” ”
59 73 RUS19890120 POZDNYAKOV Kirill Rusvelo RUS 13h06’48” 01’02”
60 101 FRA19810307 BLAIN Alexandre Team Marseille 13 KTM FRA 13h06’50” 01’04”
61 174 FRA19870406 ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solutions Crédits FRA 13h06’51” 01’05”
62 64 URU19850603 FERRARI Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 13h06’54” 01’08”
63 143 IRL19900710 DOWNEY Sean An Post – ChainReaction IRL 13h06’55” 01’09”
64 136 * PAULUS Daniel AUT19930310 Team Vorarlberg AUT 13h06’55” ”
65 184 ITA19881221 VACCHER Andrea Roth – Skoda ITA 13h06’56” 01’10”
66 82 BEL19900811 DE TROYER Tim Wanty – Groupe Gobert BEL 13h06’59” 01’13”
67 132 WINTER Nicolas SUI19890215 Team Vorarlberg SUI 13h07’00” 01’14”
68 42 * KNAUP Tobias GER19930317 Team Kuota-Lotto GER 13h07’03” 01’17”
69 102 FRA19860123 GIRAUD Benjamin Team Marseille 13 KTM FRA 13h07’03” ”
70 85 BEL19870401 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 13h07’05” 01’19”
71 22 GESLIN Anthony FRA19800609 FDJ FRA 13h07’09” 01’23”
72 161 BEL19870717 CAMMAERTS Edwig Veranclassic – Ekoi BEL 13h07’19” 01’33”
73 141 KRUOPIS Aidis LTU19861026 An Post – ChainReaction LTU 13h07’21” 01’35”
74 171 SWE19900216 AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solutions Crédits SWE 13h07’25” 01’39”
75 113 NED19940707 * HAVIK Piotr Rabobank Development Team NED 13h07’34” 01’48”
76 176 FRA19931016 * VENTURINI Clément Cofidis, Solutions Crédits FRA 13h07’39” 01’53”
77 71 RUS19891122 BOEV Igor Rusvelo RUS 13h07’40” 01’54”
78 182 ITA19890808 CECCHIN Alberto Roth – Skoda ITA 13h07’40” ”
79 3 BIHEL César FRA19880411 Auber 93 FRA 13h07’45” 01’59”
80 162 BEL19911028 DEWORTELAER Serge Veranclassic – Ekoi BEL 13h07’45” ”
81 125 FRA19860226 GUYOT Yann E.C. Armée de Terre FRA 13h07’48” 02’02”
82 96 BEL19860308 VANTOMME Maxime Roubaix Lille Métropole BEL 13h07’55” 02’09”
83 83 BEL19880224 GHYSELINCK Jan Wanty – Groupe Gobert BEL 13h08’21” 02’35”
84 104 KONOVALOVAS Ignatas LTU19851208 Team Marseille 13 KTM LTU 13h08’36” 02’50”
85 164 VAUBOURZEIX Thomas FRA19890616 Veranclassic – Ekoi FRA 13h09’25” 03’39”
86 66 ESP19931106 * SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP 13h09’38” 03’52”
87 115 NED19960211 * NIEUWENHUIS Joris Rabobank Development Team NED 13h10’06” 04’20”
88 135 * KUCHER Michael AUT19930326 Team Vorarlberg AUT 13h10’27” 04’41”
89 12 * BOUDAT Thomas FRA19940224 Team Europcar FRA 13h10’32” 04’46”
90 56 * CAPIOT Amaury BEL19930625 Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 13h17’09” 11’23”
91 16 FRA19910720 MORICE Julien Team Europcar FRA 13h17’24” 11’38”
92 11 JPN19840922 ARASHIRO Yukiya Team Europcar JPN 13h18’08” 12’22”
93 35 HUTAROVICH Yauheni BLR19831129 Bretagne – Séché Environnement BLR 13h19’07” 13’21”
94 25 FRA19940726 * MANZIN Lorenzo FDJ FRA 13h19’14” 13’28”
95 186 SUI19881102 BRÜNGGER Nico Roth – Skoda SUI 13h19’26” 13’40”
96 76 RUS19901126 BALYKIN Ivan Rusvelo RUS 13h19’48” 14’02”
97 133 * MEILER Lukas GER19950214 Team Vorarlberg GER 13h20’34” 14’48”
98 41 FLIESSGARTEN Andreas GER19800722 Team Kuota-Lotto GER 13h20’43” 14’57”
99 65 ESP19861205 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco Caja Rural – Seguros RGA ESP 13h20’43” ”
100 206 NZL19940226 * ZENOVICH Mathew CCT p/b Champion System NZL 13h21’05” 15’19”
101 183 SUI19930604 * STÜSSI Colin Roth – Skoda SUI 13h23’20” 17’34”
102 154 ESP19931023 * LIZARRALDE Eneko Murias Taldea ESP 13h25’58” 20’12”
103 43 HATZ Christopher GER19911021 Team Kuota-Lotto GER 13h31’52” 26’06”
104 152 ESP19920913 * GONZALEZ Adrian Murias Taldea ESP 13h34’25” 28’39

Foto: Nathalie Teyssier