Tour of Hainan

Lider wyścigu był najszybszy na trzecim etapie i powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Trzeciego dnia do pokonania było 155.6km z Haikou do Chengmai. Chociaż profil wydawał się pagórkowaty, to trasa była stosunkowo płaska.

Pierwsza ucieczka pojawiła się niemal natychmiast po starcie. Utworzyli ją Sergey Grechyn (Hainan Jilun), Stephan Bakker (Monkey Town) i Ma Guangtong (Hengxiang). Po chwili doskoczył do nich Alexis Cartier (H&R Block), ale przewaga nad peletonem była niewielka i zasadnicza grupa nie pozwoliła na dłuższą akcję.

“Prawdziwy” odjazd pojawiła się dopiero po 50km ścigania, gdy zaatakowali Benjamin Hill (Team Attaque Gusto), Ma Guangtong (Hengxiang), Mykhaylo Kononenko (Kolss), Alexis Cartier (H&R Block) i Joseph Cooper (IsoWhey). Ich przygoda skończyła się jednak 50km przed metą.

Na ostatnim odcinku pojawiało się sporo prób, ale nikomu nie udało się uzyskać przewagi większej niż 35 sekund. Ekipy sprinterów nie pozwoliły na dalsze ataki w samej końcówce i o wygraną kolejny raz walczyli najszybsi zawodnicy. Zwyciężył, podobnie jak wczoraj, Jakub Mareczko (Wilier Triestina – Selle Italia), który pokonał Iona Aberasturi (UKYO) i Anthony’ego Giacoppo (IsoWhey). Polak jeżdżący we włoskich barwach powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 3:28:11
2 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Team Ukyo 0:00:00
3 Anthony Giacoppo (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
4 Marc-Antoine Nadon (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:00
5 Michael Freiberg (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
6 Polychronis Tzortzakis (Gre) RTS – Monton Racing Team 0:00:00
7 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
8 Andriy Kulyk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
9 Dylan Page (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
10 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
11 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:00:00
12 Martin Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:00:00
13 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
14 Sergiy Grechyn (Ukr) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
15 Dimitri Bussard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
16 Ivar Slik (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
17 Lukas Spengler (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
18 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
19 Joab Schneiter (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
20 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
21 Zsolt Dér (Hun) Team Vorarlberg 0:00:00
22 Steven Manuel Cuesta Zamora (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
23 Maxat Ayazbayev (Kaz) Keyi – Look Cycling Team 0:00:00
24 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
25 Benjamin Hill (Aus) Attaque Team Gusto 0:00:00
26 Benjamin Prades Reverter (Esp) Team Ukyo 0:00:00
27 Reinier Honig (Ned) Team Vorarlberg 0:00:00
28 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
29 Jure Rupnik (Slo) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:00
30 Zhiwen Chen (Chn) Giant Cycling Team 0:00:00
31 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
32 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto 0:00:00
33 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
34 Daniel Dominguez Barragan (Esp) Keyi – Look Cycling Team 0:00:00
35 Gordian Banzer (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
36 Paolo Lunardon (Ita) RTS – Monton Racing Team 0:00:00
37 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
38 Jonathan Couanon (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
39 Timothy Guy (Aus) Attaque Team Gusto 0:00:00
40 Sven Van Luijk (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
41 Robbie Hucker (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
42 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
43 Weijie Hou (Chn) Keyi – Look Cycling Team 0:00:00
44 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
45 Cristian Andres Peña Meneses (Col) RTS – Monton Racing Team 0:00:00
46 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
47 Bieken Nazaerbieke (Chn) Keyi – Look Cycling Team 0:00:00
48 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
49 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
50 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 0:00:00
51 Juan Jose De Jesus Carrero Acosta (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
52 Radoslav Konstantinov (Bul) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
53 Travis Samuel (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:00
54 Justin Paroz (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:00
55 Sun Xiaolong (Chn) Mitchelton – Scott 0:00:00
56 Fuwen Xue (Chn) Mitchelton – Scott 0:00:00
57 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
58 Oscar Pujol Munoz (Esp) Team Ukyo 0:00:00
59 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
60 Xin Wang (Chn) Keyi – Look Cycling Team 0:00:00
61 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:00:00
62 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:00:00
63 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
64 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
65 Sam Crome (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
66 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Ukyo 0:00:00
67 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:00:00
68 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
69 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
70 Martin Lavric (Slo) Attaque Team Gusto 0:00:00
71 Hang Shi (Chn) Giant Cycling Team 0:00:00
72 Rodrigo Araque Lorente (Esp) Team Ukyo 0:00:00
73 Chris Prendergast (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:00
74 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
75 Jai Hindley (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
76 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
77 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
79 Tianhao Gu (Chn) Giant Cycling Team 0:00:00
80 Yadong Wang (Chn) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:00:00
81 Marc De Maar (Ned) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
82 Mingrun Chen (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
83 Wen Chung Huang (Tpe) Attaque Team Gusto 0:00:00
84 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
85 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
86 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
87 Antonio Jose Alarcon Gonzalez (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:00
88 Jason Lea (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:00
89 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:00
90 Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk 0:00:00
91 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:00
92 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:00
93 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
94 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:00:00
95 Emils Liepins (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
96 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk 0:00:00
97 Meng Yan (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
98 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
99 Chien Chou Chen (Tpe) Attaque Team Gusto 0:00:00
100 Xiang Yuan Li (Chn) Giant Cycling Team 0:00:00
101 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:00
102 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
103 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:00
104 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
105 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
106 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton – Scott 0:00:00
107 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
108 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:00
109 Martin Schäppi (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:12
110 Miras Torekhanov (Kaz) Keyi – Look Cycling Team 0:00:14
111 Joseph Cooper (NZl) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:25
112 Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo 0:00:39
113 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:42
114 Luke Mudgway (NZl) RTS – Monton Racing Team 0:01:11
115 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:15
116 Islam Usmanov (Kaz) Keyi – Look Cycling Team 0:01:38
117 Chaohua Xue (Chn) Mitchelton – Scott 0:01:41
118 Alexis Cartier (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:01:49
119 Benjamin Dyball (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:55
120 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto 0:02:06
121 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:02:27
DNF Mauricio Ortega Ramirez (Col) RTS – Monton Racing Team
DNF Haiwang Liu (Chn) Giant Cycling Team
DNF Zhaoliang Xu (Chn) Giant Cycling Team

Klasyfikacja generalna:

1 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 10:46:58
2 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Team Ukyo 0:00:11
3 Martin Laas (Est) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:19
4 Benjamin Hill (Aus) Attaque Team Gusto 0:00:21
5 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:21
6 Dylan Page (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:23
7 Michael Freiberg (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:23
8 Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:23
9 Anthony Giacoppo (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:23
10 Zsolt Dér (Hun) Team Vorarlberg 0:00:24
11 Marco Zanotti (Ita) Monkey Town Continental Team 0:00:24
12 Emils Liepins (Lat) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:24
13 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:24
14 Steven Manuel Cuesta Zamora (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:25
15 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:00:25
16 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:25
17 Andriy Kulyk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:27
18 Martin Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:00:27
19 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:27
20 Polychronis Tzortzakis (Gre) RTS – Monton Racing Team 0:00:27
21 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:00:27
22 Jonathan Couanon (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:27
23 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:27
24 Lukas Spengler (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:27
25 Gian Friesecke (SUI) Team Vorarlberg 0:00:27
26 Maxat Ayazbayev (Kaz) Keyi – Look Cycling Team 0:00:27
27 Jure Rupnik (Slo) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:27
28 Zhiwen Chen (Chn) Giant Cycling Team 0:00:27
29 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:27
30 Ivar Slik (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:27
31 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:00:27
32 Sergiy Grechyn (Ukr) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:27
33 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:00:27
34 Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:27
35 Sven Van Luijk (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:27
36 Joris Blokker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:27
37 Marc-Antoine Nadon (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:27
38 Benjamin Prades Reverter (Esp) Team Ukyo 0:00:27
39 Weijie Hou (Chn) Keyi – Look Cycling Team 0:00:27
40 Gordian Banzer (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:27
41 Robbie Hucker (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:27
42 Daniel Dominguez Barragan (Esp) Keyi – Look Cycling Team 0:00:27
43 Maarten De Jonge (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:27
44 Fabian Lienhard (SUI) Team Vorarlberg 0:00:27
45 Paolo Lunardon (Ita) RTS – Monton Racing Team 0:00:27
46 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:27
47 Mehdi Benhamouda (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:27
48 Bieken Nazaerbieke (Chn) Keyi – Look Cycling Team 0:00:27
49 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:27
50 Sun Xiaolong (Chn) Mitchelton – Scott 0:00:27
51 Dimitri Bussard (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:27
52 Reinier Honig (Ned) Team Vorarlberg 0:00:27
53 Justin Paroz (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:27
54 Travis Samuel (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:27
55 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:27
56 Joab Schneiter (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:27
57 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:00:27
58 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk 0:00:27
59 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:27
60 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:27
61 Shao Hsuan Lu (Tpe) Attaque Team Gusto 0:00:27
62 Timothy Guy (Aus) Attaque Team Gusto 0:00:27
63 Radoslav Konstantinov (Bul) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:27
64 Chris Prendergast (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:00:27
65 Jai Hindley (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:27
66 Sam Crome (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:27
67 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:27
68 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:27
69 Jordan Cheyne (Can) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:27
70 Xin Wang (Chn) Keyi – Look Cycling Team 0:00:27
71 Antonio Jose Alarcon Gonzalez (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:27
72 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk 0:00:27
73 Reid McClure (Can) Team Novo Nordisk 0:00:27
74 Lukas Meiler (GER) Team Vorarlberg 0:00:27
75 Oscar Pujol Munoz (Esp) Team Ukyo 0:00:27
76 Martin Lavric (Slo) Attaque Team Gusto 0:00:27
77 Juan Jose De Jesus Carrero Acosta (Col) Hainan Jilun Cycling Team 0:00:27
78 Serghei Tvetcov (Rou) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:27
79 Jason Lea (Aus) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:00:27
80 Stephan Bakker (Ned) Monkey Town Continental Team 0:00:27
81 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:27
82 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:27
83 Fuwen Xue (Chn) Mitchelton – Scott 0:00:27
84 Cristian Andres Peña Meneses (Col) RTS – Monton Racing Team 0:00:27
85 Wen Chung Huang (Tpe) Attaque Team Gusto 0:00:27
86 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:27
87 Marc De Maar (Ned) Hengxiang Cycling Team 0:00:27
88 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:00:27
89 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:27
90 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:27
91 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:27
92 Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team 0:00:27
93 Yadong Wang (Chn) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:00:27
94 Hang Shi (Chn) Giant Cycling Team 0:00:27
95 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:27
96 Abdullojon Akparov (Uzb) Beijing XDS – Innova Cycling Team 0:00:27
97 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:27
98 Meng Yan (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:00:27
99 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:39
100 Martin Schäppi (SUI) Nationalmannschaft Schweiz 0:00:39
101 Rick Van Breda (Ned) Monkey Town Continental Team 0:01:09
102 Joseph Cooper (NZl) IsoWhey Sports – SwissWellness 0:01:32
103 Luke Mudgway (NZl) RTS – Monton Racing Team 0:01:36
104 Mingrun Chen (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:02:20
105 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team 0:02:20
106 Alder Martz (USA) Attaque Team Gusto 0:02:33
107 Michael Sheehan (USA) Jelly Belly p/b Maxxis 0:03:43
108 Rodrigo Araque Lorente (Esp) Team Ukyo 0:03:55
109 Jiankun Liu (Chn) Mitchelton – Scott 0:05:35
110 Tianhao Gu (Chn) Giant Cycling Team 0:07:16
111 Eiichi Hirai (Jpn) Team Ukyo 0:07:55
112 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:08:31
113 Luca Raggio (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:43
114 Miras Torekhanov (Kaz) Keyi – Look Cycling Team 0:09:51
115 Chaohua Xue (Chn) Mitchelton – Scott 0:11:18
116 Chien Chou Chen (Tpe) Attaque Team Gusto 0:11:21
117 Alexis Cartier (Can) H&R Block Pro Cycling Team 0:11:52
118 Tanzou Tokuda (Jpn) Team Ukyo 0:12:12
119 Islam Usmanov (Kaz) Keyi – Look Cycling Team 0:12:59
120 Benjamin Dyball (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:13:11
121 Xiang Yuan Li (Chn) Giant Cycling Team 0:13:42

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments