Velon / Tour of Guangxi

Fernando Gaviria (Quick – Step Floors) wygrał drugi etap Tour of Guangxi i umocnił się na prowadzeniu w generalce.

Drugi dzień Tour of Guangxi to ponowna gratka dla sprinterów. Etap z Qinzhou do Nanning liczył niespełna 157 kilometrów, a na trasie były dwie górskie premie oraz trzy lotne finisze.

Ucieczkę dnia utworzyli dzisiaj: drugi kolarz klasyfikacji generalnej i lider klasyfikacji punktowej Silvan Dillier (BMC Racing Team), Jonathan Lastra (Caja Rural – Seguros RGA) i Meiyin Wang (Bahrain Merida Pro Cycling Team). W pewnym momencie harcownicy wypracowali sobie nawet cztery minuty przewagi, ale w miarę zbliżania się do mety peleton coraz bardziej kontrolował sytuację.

10 kilometrów przed metą do ucieczki na chwilę dołączył Thomas de Gendt (Lotto Soudal). Duża grupa mocno naciskała i wchłonęła czwórkę na pięć kilometrów przed metą. Po raz drugi z rzędu o zwycięstwie miał zatem zadecydować sprinterski finisz.

Finisz lekko pod górkę (średnie nachylenie ostatniego kilometra to 2,8 %) to ponowny triumf Fernando Gavirii (Quick – Step Floor), który tym samym umocnił się także na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był Max Walscheid (Sunweb), a trzeci Wouter Wippert (Cannondale Drapac Pro Cycling).

Wyniki drugiego etapu:

1 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 3:43:54
2 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
3 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
4 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
5 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
6 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:00:00
7 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
8 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
9 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
10 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:00:00
11 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
12 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
13 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:00
14 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
15 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
16 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
17 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
18 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:00
19 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:00
20 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:00
21 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
22 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:00:00
23 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
24 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:00
25 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
27 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:00
28 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
29 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:00
30 Leopold König (Cze) Bora – Hansgrohe 0:00:00
31 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
32 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
33 Jesús Herrada (Esp) Movistar Team 0:00:00
34 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
35 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:00
36 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
37 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
38 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
39 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:00
40 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
41 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
42 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
43 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
44 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
46 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
47 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
48 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
49 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:00:00
50 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:00
51 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:00
52 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
53 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
54 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:00
55 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
56 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
57 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
58 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
59 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
60 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:00
61 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:00:00
62 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
63 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
64 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
65 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
66 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
67 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
68 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
69 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:00:00
70 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:00
71 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:00
72 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
73 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:00:00
74 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:00
75 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:00:00
76 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
77 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:00:00
78 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
79 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:00:00
80 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
81 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:00
82 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
83 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
84 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
85 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
86 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
87 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:00:00
88 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:00:00
89 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
90 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
91 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
92 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
93 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
94 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:00
95 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
96 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
97 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
98 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:20
99 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:00:23
100 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:27
101 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:28
102 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:47
103 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:01:00
104 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:01:10
105 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:01:13
106 Nicolas Marini (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:13
107 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:01:14
108 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:01:29
109 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:01:29
110 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:01:29
111 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:29
112 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:01:35
113 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:01:44
114 José Herrada (Esp) Movistar Team 0:01:47
115 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:52
116 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:56
117 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:01:56
118 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:01:56
119 Martin Velits (Svk) Quick Step Floors 0:03:10
120 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:03:10
121 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:03:40
DNF Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Team Sky

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 6:03:35
2 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:00:05
3 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:14
4 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:14
5 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
6 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:00:16
7 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:16
8 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:17
9 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:00:17
10 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:17
11 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:00:18
12 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:00:18
13 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:19
14 Andrea Guardini (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
15 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:20
16 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:00:20
17 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
18 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:00:20
19 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:20
20 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:20
21 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:20
22 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:20
23 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:00:20
24 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:20
25 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:20
26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
27 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:20
28 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
29 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
30 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:20
31 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:20
32 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:00:20
33 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:20
34 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:00:20
35 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:20
36 Leopold König (Cze) Bora – Hansgrohe 0:00:20
37 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:00:20
38 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain – Merida 0:00:20
39 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:20
40 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:20
41 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:00:20
42 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:20
43 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:20
44 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
45 Jesús Herrada (Esp) Movistar Team 0:00:20
46 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:20
47 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:00:20
48 Marco Mathis (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
49 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
50 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:20
51 Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
52 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:20
53 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:20
54 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:20
55 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:00:20
56 Shane Archbold (NZl) Bora – Hansgrohe 0:00:20
57 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:20
58 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:20
59 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:20
60 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:00:20
61 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:20
62 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:20
63 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 0:00:20
64 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:00:20
65 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
66 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:20
67 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:00:20
68 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
69 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:00:20
70 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:20
71 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:20
72 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:00:20
73 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:20
74 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:20
75 Jens Keukeleire (Bel) Orica – Scott 0:00:20
76 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:20
77 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:00:20
78 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:00:20
79 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:00:20
80 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:00:20
81 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
82 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:00:20
83 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
84 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:00:20
85 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:00:20
86 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:00:20
87 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
88 Masakazu Ito (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:00:20
89 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:20
90 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:00:43
91 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:00:47
92 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:48
93 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:50
94 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:00:55
95 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:57
96 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:01:07
97 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:01:11
98 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:01:12
99 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:01:20
100 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:25
101 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:01:27
102 Nicolas Marini (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:33
103 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:01:34
104 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:04
105 Caleb Ewan (Aus) Orica – Scott 0:02:04
106 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:04
107 José Herrada (Esp) Movistar Team 0:02:07
108 Roger Kluge (GER) Orica – Scott 0:02:13
109 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:16
110 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:02:16
111 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:02:34
112 Robert Wagner (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:02:40
113 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:02:40
114 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:02:40
115 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:03:01
116 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky 0:03:25
117 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:03:30
118 Lawson Craddock (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:33
119 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:03:54
120 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:04:37
121 Martin Velits (Svk) Quick Step Floors 0:05:05