fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Ben Hermans, który po raz ostatni wystartuje w barwach ekipy Jima Ochowicza, oraz Nicolas Roche będą pełnili role liderów w chińskim wyścigu etapowym Tour of Guangxi (19-24 października). 

O jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej postarają się Ben Hermans i Nicolas Roche. Obaj pokazali dobrą dyspozycję w Il Lombardii i będę chcieli ją wykorzystać, by dobrze zakończyć sezon. Jednak wszyscy kolarze, którzy są w składzie będą mieli możliwość zaprezentowania się. Na zakończenie sezonu jest motywacja, by wykończyć go pozytywnym akcentem.

Większość etapów wydaje się faworyzować szybkich kolarzy, ale czwarty etap kończy się na podjeździe, więc najprawdopodobniej będzie pasował specjalistom od górzystych klasyków i góralom. Jednak jak zawsze to kolarze stworzą wyścig, a w dodatku w związku z tym, że jest to pierwsza edycja Tour of Guangxi, nie możemy być niczego pewni

– powiedział dyrektor sportowy drużyny BMC Racing Team Marco Pinotti.

Ben Hermans powiedział, że oczywiście powalczy o jak najlepszy rezultat, ale jeśli Nicolas Roche okaże się być w wyższej dyspozycji, to na role Irlandczyka przeniesie się rola lidera. Zwrócił także uwagę na to, że może dać się we znaki długa podróż i zmiana strefy czasowej.

Po Giro dell`Emilia i Il Lombardii moja motywacja jest duża. Jestem w dobrej formie i chciałbym dobrze zakończyć ten sezon. Nie wiemy, czego spodziewać się po trasie. Patrząc na profil czwartego etapu, myślę, że finisz na podjeździe na czwartym etapie mi odpowiada. Mam nadzieję, że moje nogi będą tego dnia dobre i że osiągnę zamierzony rezultat

– powiedział Ben Hermans.

Pełny skład drużyny BMC Racing Team na wyścig Tour of Guangxi 2017: Silvan Dillier (SUI), Floris Gerts (NED), Ben Hermans (BEL), Daniel Oss (ITA), Nicolas Roche (IRL), Joey Rosskopf (USA), Manuel Senni (ITA).