Fot. Quick-Step Floors / Photo credit: ©Tim De Waele

Julian Alaphilippe oraz Fernando Gaviria poprowadzą drużynę Quick-Step Floors w ostatnim wyścigu World Tour tego sezonu – Tour of Guangxi (19-24 października). 

Julian Alaphilippe w drugiej części sezonu cieszy się wysoką dyspozycją. Wygrał etap w hiszpańskiej Vuelcie, aktywnie jechał w wyścigu o mistrzostwo świata, a w monumentalnej Il Lombardii finiszował drugi, co jest najlepszym wynikiem osiągniętym przez Francuza od dwóch dekad. Trasa chińskiej “etapówki” odpowiada jego charakterystyce, w związku z czym liczy na dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dwa z sześciu etapów wyścigu powinni rozstrzygnąć między sobą kolarze pokroju Alaphilippe`a, a cztery pozostałe najprawdopodobniej będą należały do sprinterów. Do dziesięciu osiągniętych w tym sezonie zwycięstw, Fernando Gaviria z pewnością będzie chciał dopisać kolejne.

To jest ostatni przystanek w tym sezonie, ale jedziemy do Chin z takim nastawieniem, jakby był to nasz pierwszy wyścig. Wciąż jesteśmy głodni zwycięstw, a drużyna jest mocna, więc jak zawsze mamy nadzieję na dobre wyniki. Z książki wyścigu wynika, że będzie kilka bardzo dobrych okazji dla sprinterów i jeden finisz na podjeździe. Być może także uciekinierzy raz czy dwa powalczą o etapowe zwycięstwo. Będziemy podchodzić do tego wyścigu dzień po dniu i jeśli tylko nadarzy się okazja, to skorzystamy z niej

– powiedział Davide Bramati, który obok Ricka van Slycke będzie dyrektorem sportowym Quick-Step Floors podczas Tour of Guangxi.

Pełny skład drużyny Quick-Step Floors na Tour of Guangxi 2017: Julian Alaphilippe, Fernando Gaviria, Rémi Cavagna, Davide Martinelli, Maximiliano Richeze, Pieter Serry oraz Martin Velits (ostatni wyścig w karierze). 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments