Marianne Vos

Jeżdżąca dotychczas pod nazwą WM3 Energie grupa Marianne Vos od przyszłego roku będzie startować jako WaowDeals Pro Cycling.

Nowy sponsor tytularny to nie jedyna zmiana w holenderskiej grupie. Do ekipy Canyon – Sram przechodzi Katarzyna Niewiadoma, a nowymi koleżankami „Kanibala w spódnicy” zostały trzy nowe zawodniczki – Dani Rowe, Monique van de Ree oraz Pauliena Rooijakkers.

Jesteśmy bardzo dumni z tej współpracy. Marianne Vos i jej koleżanki będą wspaniałymi ambasadorkami naszych produktów. Byliśmy już widoczni w peletonie i jesteśmy przekonani, że teraz dotrzemy do jeszcze większej grupy odbiorców. Kobiece kolarstwo cały czas rośnie w siłę, a my będziemy reprezentowani na dwóch frontach – zarówno na szosie, jak i w przełajach.

-opowiadają szefowie firmy WaowDeals – Jan Harboort oraz Alain Daeghsel.

Zmiana sponsora zbiegła się także ze zmianami personalnymi w składzie. Ciekawym ruchem transferowym jest pozyskanie Dani Rowe, która największe sukcesy święciła w kolarstwie torowym. Brytyjka jest m. in. trzykrotną mistrzynią świata w wyścigu na dochodzenie oraz złotą medalistką z Igrzysk Olimpijskich w Londynie w tej samej konkurencji. Jej największym sukcesem na szosie dotychczas jest 9. miejsce w niedawnym OVO Energy Women’s Tour.

Takimi sukcesami jak Brytyjka nie mogą pochwalić się pozostałe dwie nowe twarze w ekipie, czyli Monique van de Ree i Pauliena Rooijakkers. Pierwsza z Holenderek mijający sezon spędziła w ekipie, którą dotychczas sponsorowała firma WaowDeals. W barwach Lares-WaowDeals van de Ree najlepiej spisała się w SPAR Flanders Diamonds Tour, gdzie zajęła drugie miejsce. Rooijakkers przechodzi do ekipy Marianne Vos z teamu Parkhotel Valkenburg-Destil.  24-letnia zawodniczka zanotowała w tym sezonie kilka wartościowych miejsc w czołowych dziesiątkach m. in. takich wyścigów jak Emakumeen Bira czy triumfowała na etapie Tour Cycliste Feminin International de l’Ardeche.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments