Michał Kapusta / naszosie.pl

Zdolny Włoch zostanie w grupie Patricka Lefevere’a na kolejne dwa sezony.

Martinelli pokazał się z doskonałej strony przed rokiem, kiedy to triumfował w Warszawie na 1. etapie Tour de Pologne oraz wygrał etap podczas Tour Cycliste International La Provence.

To najlepsza ekipa na świecie i cieszę się, że zostanę tutaj jeszcze dwa lata. To doskonałe miejsce dla zawodnika o takich ambicjach i takiej charakterystyce jak moja. Zawsze miałem nadzieję, że będę mógł dalej się tu rozwijać i cieszę się, że Patrick [Lefevere] mi zaufał.

-nie ukrywa radości Martinelli.

Od dawna darzę uczuciem wiosenne klasyki i marzę o tym by dobrze jeździć w takich wyścigach. Quick Step Floors ma ogromne doświadczenie i mnóstwo sukcesów w tych wyścigach, a do tego mogę się uczyć od takich mistrzów jak Gilbert czy Stybar, którzy mogą zaoferować ogromne doświadczenie, a dodatkowo mogę podglądać najbardziej utalentowanych młodych zawodników, jak Alaphilippe czy Gaviria. Chcę się rozwijać i pomagać drużynie, chcę także znów wygrywać i jestem gotów do jeszcze cięższej pracy by to wszystko osiągnąć.

-tłumaczy syn Giuseppe Martinellego.

Z grupy Quick Step Floors odeszli już Matteo Trentin, Marcel Kittel, Dan Martin oraz David de la Cruz. Do tej pory poza przedłużeniem kontraktu z Martinellim z belgijską ekipą nowe umowy podpisali Bob Jungels, Julian Alaphilippe, Fernando Gaviria i Philippe Gilbert.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments