Fot. Quick-Step Floors / ©Tim De Waele

32-letni Włoch Fabio Sabatini (Quick-Step Floors) podczas treningu niefortunnie uderzył w lusterko zaparkowanego roweru i złamał mały palec u dłoni. W związku z tym nie wystartuje już w żadnym wyścigu w tym sezonie.

Jest mi smutno, ponieważ nie w taki sposób chciałem zakończyć sezon. Wciąż miałem motywację, aby pomóc drużynie w kilku wyścigach, które zostały do rozegrania, ale muszę przyjąć tę sytuację taką, jaka jest. Dobrą stroną tego wszystkiego jest to, że nie będzie potrzebna operacja i gdy rozpoczniemy grudniowe zgrupowanie będę w pełni zdrowy

– powiedział Fabio Sabatini oficjalnej stronie internetowej drużyny Quick-Step Floors.

Fabio Sabatini z pewnością może zaliczyć sezon 2017 do udanych. Jest między innymi współautorem pięciu etapowych zwycięstw Marcela Kittela w Tour de France. Pomógł także wygrać Matteo Trentinowi Primus Classic, a dzień wcześniej przyczynił się do sukcesu Fernando Gavirii w Mistrzostwach Flandrii.

Wraz z odejściem Marcela Kittela do drużyny Katusha-Alpecin, Fabio Sabatini stanie się głównym rozprowadzającym Elii Vivianiego, który przyjdzie z drużyny Sky. W dalszym ciągu będzie również pomagał Fernando Gavirii.

Sabatini planował wystartować w wyścigach Omloop Eurometropool oraz Tour de Eurometropole, a następnie w Sparkassen Munsterland Giro. Ekipa Quick-Step Floors nie poinformowała, kto będzie zastępcą doświadczonego Włocha.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments