Dzięki wspaniałemu występowi kolarki z Team Sunweb zdetronizowały obrończynie tytułu i murowane faworytki z drużyny Boels Dolmans, które zajęły drugie miejsce!

Podczas konkurencji jazdy drużynowej na czas zarówno panie, jak i panowie zmierzyli się z tą samą trasą. Liczyła ona 42,5 km i zawierała kilka wymagających podjazdów. Kluczowym dla rywalizacji o medale powinien być ten o nazwie Birkelundsbakken (dł. 3 km; śr. nach. 6%; max. nach. 16%), na którego szczycie usytuowany był drugi pomiar czasu.

Lucinda Brand, Ellen van Dijk, Leah Kirchmann, Floortje Mackaij, Coryn Rivera oraz Sabrina Stultiens, którym przypadł zaszczyt reprezentowania Team Sunweb w jeździe drużynowej na czas elity kobiet, były znakomicie dysponowane, ponieważ ich zwarty, sześcioosobowy pociąg nie rozpadł się nawet na Birkelundsbakken.

Zwyciężczynie pokonały koleżanki z Boels Dolmans o trzynaście sekund. Brązowy medal zdobyła drużyna Cervelo Bigla Pro Cycling Team.

Duńska drużyna Virtu, która finiszowała piąta ze stratą dwóch minut i pięćdziesięciu sekund do kolarek z Sunweb, już na początku wyścigu straciła swoją najmocniejszą zawodniczkę – mistrzynię Danii w jeździe indywidualnej na czas Amber Neben.

BTC City Ljubljana, w której barwach jechała Eugenia Bujak zajęła siódme miejsce.

9. Hitec Products – 1:00:40.47

Poprzedni artykułSzóstki na medal – zapowiedź 1. dnia mistrzostw świata Bergen 2017
Następny artykułVisegrad 4 Bicycle Race – GP Czech: Korosec wygrywa, Janiszewski na podium!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.