© OLIVER GRENAA VISUALS / Team Giant-Castelli

Mistrz Europy orlików z Herning podpisał kontrakt z irlandzką grupą prokontynentalną.

Pierwszy raz Duńczyk dał się poznać w 2014 roku, kiedy to zajął drugie miejsce w młodzieżowym Paris-Roubaix, a także zanotował udany start w wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza gdzie zajął 4. miejsce. W sezonach 2015 i 2016 Pedersen jeździł w barwach duńskiej ekipy kontynentalnej Riwal Platform, a najlepszym rezultatem jaki osiągnął przez te dwa lata był srebrny medal mistrzostw Danii orlików w wyścigu ze startu wspólnego. Ten rok mistrz Europy spędza w grupie Giant-Castelli i dopisał do swojego CV kilka wartościowych wyników – etap na Fleche du Sud i triumf w GP Horsens Posten, a także miejsca na podium w Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt U23 i Fyen Rundt oraz brązowy medal w mistrzostwach Danii orlików w wyścigu ze startu wspólnego.

We wtorek Pedersen wygrał pierwszy etap Tour of Denmark, a to zbiegło się z podpisaniem kontraktu z Aqua Blue Sport.

Jestem niesamowicie podekscytowany faktem, że mogę dołączyć do Aqua Blue Sport w przyszłym roku. Od jakiegoś czasu marzyłem o zostaniu zawodowcem i myślę, że znalazłem odpowiednią ekipę do wykonania kolejnego kroku w mojej karierze. Szukałem grupy w której będę mógł nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych zawodników, a także miejsca w którym otrzymam szansę pojechania dla siebie.

-argumentuje swoją decyzję Pedersen.

Ekipa Aqua Blue Sport właśnie zakończyła debiutancki start w wielkim tourze. W hiszpańskiej Vuelcie osiągnęli niemały sukces, bo wspaniałym triumfem na Los Machucos popisał się Stefan Denifl. Dyrektor generalny grupy, Stephen Moore, zwraca uwagę jak ważnym elementem budowania ekipy są młodzi zawodnicy. Duńczyk to drugi orlik, który dołączy do Aqua Blue, bo wcześniej kontrakt podpisał Irlandczyk Eddie Dunbar.

To świetne, że do grupy dołączy zawodnik o takich możliwościach jak Casper. Pokazał w tym roku, że jest niesamowicie utalentowany i jesteśmy bardzo ciekawi co pokaże w naszej ekipie. To także ogromny kredyt zaufania dla naszej grupy, że tak uzdolniony zawodnik jak Pedersen zgodził się podpisać z nami kontrakt.