Ag2r La Mondiale

Dwaj zawodnicy AG2R La Mondiale zostali przyłapani na trzymaniu samochodu technicznego zespołu na jednym z podjazdów piętnastego etapu Vuelta a Espana.

Wczoraj w sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak samochód techniczny AG2R La Mondiale i dwaj kolarze nie do końca przestrzegają zasady fair play:

Jak się okazuje krnąbrnymi kolarzami byli Nico Denz i Alexandre Geniez. Obaj jechali w grupetto i liczyli jedynie na zmieszczenie się w limicie czasowym. Wygląda jednak na to, że nie potrafili ukończyć etapu uczciwie. Za trzymanie się pojazdu i wyraźne odpoczywanie na podjeździe obaj zawodnicy zostali wykluczeni z rywalizacji przez swoją drużynę. Drużyna przeprosiła za niesportowe zachowanie swoich podopiecznych.

Denz debiutował w wielkim tourze, ale nie wyróżniał się niczym specjalnym – jego najlepszym wynikiem było 42. miejsce na dziesiątym etapie. Geniez z kolei jest dużo bardziej doświadczony – ma na koncie m.in. dwa zwycięstwa etapowe w hiszpańskim wyścigu. Obaj bardzo szybko wystosowali krótkie notki, w których przepraszają wszystkich dotkniętych sytuacją.