fot. Unipublic/Photogomez Sport

Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) z drugim etapowym zwycięstwem na Vuelta a Espana!!! 

Dwunasty etap hiszpańskiej Vuelty prowadził z Motril do Antequera Los Dólmenes i liczył 160 kilometrów. Po drodze dwa ciężkie podjazdy, ale można się było raczej spodziewać triumfu harcowników, niż walki faworytów generalki.

Pierwsza godzina jazdy to średnia prawie 48 km/h, co pokazuje jak ciężko było utworzyć ucieczkę. Taka uformowała się dopiero po 57 kilometrach, a znaleźli się w niej Tomasz Marczyński (Lotto – Soudal) i Paweł Poljański (BORA – hansgrohe). Oprócz Polaków na czele kręciło dwunastu zawodników: Edward Theuns (Trek-Segafredo), Andreas Schillinger (BORA – hansgrohe), Julien Duval (AG2R-La Mondiale), Brendan Canty (Cannondale-Drapac), Michael Morkov (Katusha-Alpecin), Stef Clement (LottoNL-Jumbo), Jan Polanc (UAE Team Emirates), Omar Fraile (Dimension Data), Anthony Perez (Cofidis), David Arroyo (Caja Rural-Seguros RGA), Peter Koning (Aqua Blue Sport) i Jose Joaquin Rojas (Movistar).

Pierwszy podjazd (Puerto del León – 17,4 km długości; średnie nachylenie 4,9%, max. 10,5%) czołowa grupa rozpoczęła z przewagą ponad siedmiu minut i widać było, że peleton nie kwapi się zbytnio do pogoni. Premię górską wygrał Rojas, ale ciężko powiedzieć, że kolarze walczyli tutaj o punkty.

54 kilometry przed metą przewaga oscylowała wokół ośmiu minut. Na zjeździe upadł niestety Duval, ale dość szybko dołączył do towarzyszy z ucieczki. Natomiast zjazd na atak wykorzystał Morkov. Duńczyk mocno kręcił, ale nie zdołał sobie wypracować znaczącej przewagi.

Na początku Puerto del Torcal (7,6 km długości; średnie nachylenie 7,0%) ucieczka mocno się rozbiła. Swoim tempem zaatakował Tomasz Marczyński, a z małą stratą za nim jechali: Poljański, Canty, Fraile, Clement i Rojas. Przewaga “Mańka” szybko urosła do 50 sekund i powoli polscy kibice mogli zacierać ręce. Natomiast z peletonu zaatakowali Alberto Contador (Trek – Segafredo) i Nicolas Roche (BMC Racing Team), ale Irlandczyka szybko skasowali kolarze Sky.

Szczyt Puerto del Torcal Marczyński przejechał z przewagą minuty nad goniącą czwórką. Na zjeździe źle wyglądający upadek miał Canty i Polaka ścigała już tylko czwórka. Contador nadrobił na podjeździe około 30 sekund nad faworytami generalki.

Pecha miał Paweł Poljański, który niestety miał defekt i także odpadł z czołówki. 10 kilometrów przed metą nadal była prawie minuta przewagi i szansa na kolejny etapowy skalp była coraz bliższa. Problem z rowerem miał Chris Froome (Sky), a po chwili Brytyjczyk miał upadek.

“Maniek” jechał świetnie i nie dał sobie wydrzeć pięknego, drugiego już zwycięstwa w tegorocznej Vuelcie! Drugi był Omar Fraile (Dimension Data), a trzeci Jose Joaquin Rojas (Movistar). Tuż za podium dzisiejszy etap zakończył “Poljan”.

Contador nadrobił do grupki z Nibalim i Chavesem około 20 sekund, a kolejne dwadzieścia stracił lider, Christopher Froome.

Wyniki dwunastego etapu:

1 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 3:56:45
2 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 0:00:52
3 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:52
4 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:52
5 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:52
6 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:42
7 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:50
8 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:50
9 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:50
10 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:00
11 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:05:03
12 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:49
13 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:07:25
14 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:47
15 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:07:47
16 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Quick Step Floors 0:07:47
17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:07:47
18 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – Scott 0:07:47
19 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:07:47
20 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:07:47
21 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 0:07:47
22 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:07:47
23 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:07:47
24 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:07:47
25 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:47
26 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:07:47
27 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:47
28 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:07:47
29 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:07:47
30 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:47
31 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:07:54
32 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:08:07
33 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:08:07
34 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 0:08:14
35 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:08:14
36 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:09:20
37 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:10:48
38 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:10:48
39 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:10:48
40 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:10:48
41 Luis León Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:10:48
42 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:10:48
43 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:10:48
44 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:48
45 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:10:48
46 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:10:54
47 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:36
48 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:36
49 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – Scott 0:12:36
50 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:12:36
51 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:12:36
52 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:12:36
53 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:12:36
54 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 0:12:36
55 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:12:36
56 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:36
57 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:36
58 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:13:17
59 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:19
60 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:19
61 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:19
62 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:19
63 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:13:19
64 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:13:19
65 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:13:19
66 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:14:43
67 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:15:23
68 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:15:23
69 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:15:23
70 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:15:23
71 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:15:23
72 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:15:23
73 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:23
74 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:15:23
75 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:15:23
76 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:23
77 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:15:23
78 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:15:23
79 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:15:23
80 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:15:23
81 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team 0:15:23
82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:15:23
83 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:15:23
84 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:15:23
85 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:15:23
86 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:15:23
87 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:23
88 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:15:23
89 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:15:23
90 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:15:23
91 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:15:23
92 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:15:23
93 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 0:15:23
94 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:15:23
95 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:15:23
96 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:49
97 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:17:52
98 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:17:52
99 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:52
100 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:17:52
101 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:17:52
102 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:17:52
103 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:17:52
104 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:17:52
105 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:17:52
106 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:52
107 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:17:52
108 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:17:52
109 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 0:17:52
110 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:17:52
111 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:52
112 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:17:52
113 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 0:17:52
114 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:17:52
115 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:17:52
116 Toms Skujins (Lat) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:52
117 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:20:00
118 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:20:00
119 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:20:00
120 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:20:00
121 Rafael Ferreira Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:00
122 Christian Knees (GER) Team Sky 0:20:48
123 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:20:48
124 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:49
125 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:21:49
126 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:21:49
127 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:21:49
128 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:21:49
129 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:49
130 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:21:49
131 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:21:49
132 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:21:49
133 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:49
134 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 0:21:49
135 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:49
136 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:21:49
137 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 0:21:49
138 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:21:49
139 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 0:21:49
140 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 0:21:49
141 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:21:49
142 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:21:49
143 Tom Scully (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:49
144 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 0:21:49
145 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:21:55
146 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:21:55
147 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:21:55
148 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:21:55
149 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:55
150 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:21:55
151 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 0:21:55
152 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 0:21:55
153 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:21:59
154 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 0:21:59
155 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 0:21:59
156 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:21:59
157 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:21:59
158 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:21:59
159 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:21:59
160 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 0:21:59
161 Simon Yates (GBr) Orica – Scott 0:21:59
162 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:21:59
163 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:21:59
164 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:21:59
165 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 0:21:59
166 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:21:59
167 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:21:59
168 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:21:59
169 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:21:59
170 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:21:59
171 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:21:59
172 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:22:04
173 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:22:04
174 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:22:04
DNF Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team
DNF Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
DNS George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo
DNS Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data

Klasyfikacja generalna po dwunastym etapie:

1 Chris Froome (GBr) Team Sky 49:22:53
2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:59
3 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – Scott 0:02:13
4 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Quick Step Floors 0:02:16
5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:02:17
6 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:18
7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:02:37
8 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:41
9 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:03:13
10 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:03:51
11 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:04:25
12 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:04:25
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:04:41
14 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:04:54
15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:50
16 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:06:19
17 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:07:54
18 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:04
19 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:12:31
20 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:18:46
21 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:20:20
22 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:22:38
23 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:24:42
24 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:26:44
25 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:26:49
26 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:29:39
27 Jack Haig (Aus) Orica – Scott 0:30:16
28 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:31:44
29 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:32:57
30 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team 0:34:03
31 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:34:43
32 Luis León Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:34:58
33 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:36:41
34 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:38:02
35 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:38:44
36 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates 0:49:20
37 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:50:03
38 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:51:07
39 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:53:47
40 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:54:35
41 Simon Yates (GBr) Orica – Scott 0:54:46
42 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:55:17
43 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:56:28
44 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:58:10
45 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:58:56
46 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:58:59
47 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:59:28
48 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 1:02:06
49 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 1:02:44
50 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 1:04:15
51 Ricardo Augusto Afonso Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 1:05:12
52 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 1:07:26
53 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 1:08:57
54 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 1:09:32
55 Diego Rosa (Ita) Team Sky 1:11:59
56 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 1:12:51
57 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha – Alpecin 1:13:11
58 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 1:13:12
59 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 1:13:46
60 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 1:14:10
61 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 1:14:58
62 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:15:39
63 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 1:19:52
64 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Trek – Segafredo 1:22:26
65 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:24:02
66 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 1:25:40
67 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 1:25:48
68 Anthony Roux (Fra) FDJ 1:26:00
69 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:27:18
70 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 1:27:44
71 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 1:29:29
72 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 1:29:58
73 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 1:30:08
74 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 1:31:31
75 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:34:23
76 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:34:34
77 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 1:35:45
78 Simon Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:38:44
79 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:39:36
80 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 1:39:38
81 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:40:46
82 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 1:40:51
83 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 1:40:51
84 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 1:42:08
85 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 1:42:12
86 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:42:43
87 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:43:27
88 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 1:43:51
89 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 1:43:53
90 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 1:44:18
91 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 1:44:45
92 Jérémy Maison (Fra) FDJ 1:44:55
93 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 1:44:56
94 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:45:02
95 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 1:45:22
96 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 1:45:24
97 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:46:17
98 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 1:46:24
99 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 1:47:05
100 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – Scott 1:47:37
101 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 1:47:51
102 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha – Alpecin 1:47:52
103 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:48:21
104 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 1:48:39
105 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 1:48:48
106 Omar Fraile Matarranz (Esp) Team Dimension Data 1:49:52
107 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:50:06
108 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:50:35
109 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 1:51:03
110 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:52:43
111 Chad Haga (USA) Team Sunweb 1:52:55
112 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 1:53:33
113 Matteo Trentin (Ita) Quick Step Floors 1:53:51
114 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 1:54:43
115 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 1:55:07
116 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 1:55:46
117 Edward Theuns (Bel) Trek – Segafredo 1:55:50
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:58:34
119 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 1:58:53
120 Hugo Houle (Can) Ag2r La Mondiale 1:59:04
121 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 1:59:19
122 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – Scott 2:00:51
123 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 2:01:20
124 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 2:02:18
125 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 2:02:45
126 Marco Haller (AUT) Team Katusha – Alpecin 2:04:03
127 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Team LottoNL – Jumbo 2:05:52
128 Toms Skujins (Lat) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 2:07:58
129 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 2:08:07
130 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 2:09:38
131 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 2:09:58
132 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 2:10:14
133 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 2:10:41
134 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 2:11:28
135 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 2:12:58
136 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha – Alpecin 2:13:28
137 Rafael Ferreira Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 2:13:42
138 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 2:14:36
139 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 2:15:07
140 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 2:15:19
141 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 2:17:15
142 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 2:17:19
143 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 2:17:33
144 Christian Knees (GER) Team Sky 2:18:43
145 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 2:19:11
146 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates 2:19:24
147 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 2:19:51
148 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 2:21:56
149 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:22:46
150 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – Merida 2:22:56
151 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 2:24:46
152 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – Scott 2:24:54
153 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ 2:25:16
154 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 2:25:42
155 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 2:28:27
156 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 2:30:26
157 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 2:31:08
158 William Clarke (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 2:34:25
159 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 2:35:15
160 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 2:35:55
161 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 2:37:26
162 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 2:39:01
163 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 2:39:01
164 Tom Scully (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 2:39:21
165 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 2:39:29
166 Ian Stannard (GBr) Team Sky 2:39:35
167 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport 2:41:25
168 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 2:41:48
169 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates 2:42:49
170 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 2:43:29
171 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 2:43:40
172 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 2:47:11
173 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 2:51:36
174 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 2:52:10