fot. Boels Ladies Tour

Annemiek van Vleuten (Orica – Scott) wygrała jazdę na czas wyścigu Boels Rental  Ladies Tour 2017 i umocniła się na prowadzeniu w generalce. 

Trzeci dzień holenderskiej etapówki zaliczanej do Women’s World Tour przyniósł indywidualną czasówkę wokół Roosendaal. Panie miały do przejechania prawie 17 kilometrów po lekko pofałdowanej trasie.

Już na samym początku świetny czas wykręciła Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing) – 23’48”. 43 sekundy straciła do niej Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling).

Dopiero Christine Majerus (Boels – Dolmans) pobiła czas Brytyjki uzyskując 23’37”. Jednak zawodniczkę z Luksemburga szybko wyprzedziła Roxane Knetemann (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) – 23’28”.

Dwudziesta w generalce Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) zanotowała wynik 23’34”. Ostatecznie najszybsza była Annemiek van Vleuten (Orica – Scott), która triumfowała z czasem 22’12”. Druga była Ellen van Dijk (Sunweb), a trzecia Linda Villumsen (Team VéloCONCEPT Women).

Holenderka umocniła się na prowadzeniu w generalce.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 0:22:12,68
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:04,25
3 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:00:26,15
4 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:31,67
5 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:32,47
6 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:36,81
7 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:00:38,30
8 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:42,03
9 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:56,53
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:57,01
11 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:00,42
12 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:05,82
13 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:08,56
14 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:10,09
15 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:10,17
16 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:15,82
17 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:15,83
18 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:01:18,75
19 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:19,84
20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:01:21,80
21 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:25,31
22 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:34,29
23 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:36,23
24 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:46,18
25 Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:01:48,38
26 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:01:48,62
27 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:01:51,28
28 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:01:51,34
29 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:01:52,90
30 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:53,67
31 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:56,05
32 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:56,37
33 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:01:56,59
34 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:01:57,28
35 Georgia Williams (NZl) Orica – Scott 0:01:59,01
36 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:01,58
37 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:02:01,91
38 Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women 0:02:02,79
39 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:02:04,18
40 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:02:05,01
41 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:09,30
42 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:10,95
43 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:02:13,78
44 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:02:14,27
45 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:17,42
46 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:02:19,09
47 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:02:19,42
48 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:19,84
49 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:02:20,59
50 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:02:20,73
51 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:02:21,35
52 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:27,87
53 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:02:27,90
54 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:02:29,07
55 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:02:29,90
56 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:02:29,98
57 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:32,29
58 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:02:34,98
59 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:02:36,60
60 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:02:36,70
61 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:02:41,68
62 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:02:44,83
63 Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:02:51,71
64 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:58,92
65 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:01,54
66 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:03:02,55
67 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:03:02,76
68 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:03:08,26
69 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:03:11,48
70 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:12,18
71 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:03:16,76
72 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:03:17,64
73 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:19,24
74 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:03:21,03
75 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:03:21,85
76 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:03:25,32
77 Jessica Allen (Aus) Orica – Scott 0:03:27,02
78 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:03:28,66
79 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:03:30,64
80 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:03:31,04
81 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:03:36,77
82 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:03:40,56
83 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:43,09
84 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:03:46,45
85 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:57,13
86 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:04:06,07
87 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:04:06,07
88 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:04:12,16
89 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 0:04:21,61
DNS Elizabeth Deignan (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team
DNS Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica – Scott 3:46:47
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:09
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:40
4 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:47
5 Linda Villumsen (NZl) Team VéloConcept Women 0:00:55
6 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:56
7 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:01
8 Ann-Sophie Duyck (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:01:02
9 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:01:19
10 Tayler Wiles (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:23
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:01:24
12 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:29
13 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:01:33
14 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:33
15 Leah Thomas (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:39
16 Ruth Winder (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:43
17 Roxane Knetemann (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:01:46
18 Anouska Koster (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:01:46
19 Audrey Cordon-Ragot (Fra) Wiggle – High5 0:01:47
20 Katarzyna Niewiadoma (Pol) WM3 Pro Cycling Team 0:01:49
21 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:50
22 Shara Gillow (Aus) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:09
23 Riejanne Markus (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:20
24 Thalita De Jong (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:02:21
25 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:02:21
26 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:02:22
27 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:23
28 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:02:27
29 Eugénie Duval (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:30
30 Coralie Demay (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:31
31 Moniek Tenniglo (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:31
32 Sabrina Stultiens (Ned) Team Sunweb 0:02:31
33 Georgia Williams (NZl) Orica – Scott 0:02:32
34 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:02:32
35 Sarah Roy (Aus) Orica – Scott 0:02:33
36 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:02:36
37 Pernille Mathiesen (Den) Team VéloConcept Women 0:02:41
38 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:02:45
39 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:02:45
40 Claudia Koster (Ned) Team VéloConcept Women 0:02:46
41 Tatiana Guderzo (Ita) Lensworld – Kuota 0:02:54
42 Claudia Lichtenberg (GER) Wiggle – High5 0:02:55
43 Kirsten Wild (Ned) Cylance Pro Cycling 0:02:55
44 Chloe Hosking (Aus) Alé Cipollini 0:02:55
45 Jeanne Korevaar (Ned) WM3 Pro Cycling Team 0:02:58
46 Amy Cure (Aus) Wiggle – High5 0:02:58
47 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:03:01
48 Malgorzata Jasinska (Pol) Cylance Pro Cycling 0:03:03
49 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:03:04
50 Katharine Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:04
51 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:03:06
52 Skylar Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:06
53 Gracie Elvin (Aus) Orica – Scott 0:03:09
54 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:03:12
55 Rozanne Slik (Ned) Team Sunweb 0:03:12
56 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Kuota 0:03:14
57 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:15
58 Lauren Kitchen (Aus) WM3 Pro Cycling Team 0:03:19
59 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:03:21
60 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:03:24
61 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:03:25
62 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:34
63 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:03:38
64 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:41
65 Christina Malling Siggaard (Den) Team VéloConcept Women 0:03:47
66 Sara Penton (Swe) Team VéloConcept Women 0:03:56
67 Amanda Spratt (Aus) Orica – Scott 0:04:01
68 Nina Kessler (Ned) Hitec Products 0:04:01
69 Jessy Druyts (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:03
70 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:05
71 Bryony Van Velzen (Ned) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:04:06
72 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:04:09
73 Valerie Demey (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:14
74 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:16
75 Fenna Vanhoutte (Bel) Nationalmannschaft Belgien 0:04:34
76 Kaat Hannes (Bel) Lensworld – Kuota 0:04:36
77 Annalisa Cucinotta (Ita) Lensworld – Kuota 0:04:46
78 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:46
79 Eri Yonamine (Jpn) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:47
80 Marta Tagliaferro (Ita) Cylance Pro Cycling 0:04:49
81 Samantha Schneider (USA) Nationalmannschaft USA 0:05:10
82 Sarah Rijkes (AUT) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:14
83 Daniela Reis (Por) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:05:31
84 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:05:56
85 Annette Edmondson (Aus) Wiggle – High5 0:05:57
86 Tone Hatteland Lima (Nor) Hitec Products 0:06:38
87 Jessica Allen (Aus) Orica – Scott 0:06:52
88 Winanda Spoor (Ned) Lensworld – Kuota 0:08:43
89 Sarah Inghelbrecht (Bel) Lares – Waowdeals Women Cycling Team 0:10:54