fot. Marek Bala / naszosie.pl

Obaj polscy kolarze niedawno świętowali sukcesy, a teraz spróbują zapewnić swojej ekipie dobry wynik w najważniejszym wyścigu na wyspach brytyjskich.

Karol Domagalski nieco ponad tydzień temu wygrał wyścig jednodniowy Grand Prix des Merbiers, a Kamil Gradek dzięki bardzo aktywnej jeździe triumfował w weekend w Ronde van Midden Nederland. Mocną końcówkę sierpnia Polacy postarają się kontynuować na początku września, w Tour of Britain. Wyścig kategorii 2.HC jest najważniejszą “etapówką” w Wielkiej Brytanii.

Obok polskiego duetu w składzie ONE Pro Cycling pojawią się: specjaliści od czasówek i mocnych ucieczek Hayden McCormick i James Oram, szybki Steele Von Hoff i Peter Williams potrafiący sobie poradzić w każdej sytuacji – przykładem może być Bałtyk-Karkonosze Tour 2015 i znakomita jazda na pierwszym etapie po “solowe” zwycięstwo.

OVO Energy Tour of Britain składa się z ośmiu etapów, w tym jednej czasówki. Ściganie w Wielkiej Brytanii przypomina wyścigi w Belgii – krótkie, sztywne podjazdy i wąskie drogi. W 2014 roku świetnie jechał tu Michał Kwiatkowski, gdy wygrał etap i ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Kwiato planuje również start w tym wyścigu w obecnym sezonie.

Skład ONE Pro Cycling na Tour of Britain (3-10 września):

Karol Domagalski, Kamil Gradek, Hayden McCormick, James Oram, Steele Von Hoff, Peter Williams