AUBIN LIPKE - TOUR DE L'AVENIR

Kolumbijczyk minimalnie pokonał reprezentanta Polski w walce o etapowy triumf. Liderem pozostał Austriak Patrick Gamper.

Szóstego dnia kolarze mieli do pokonania 139km z Montrichard do Saint-Amand-Montrond. Pomimo kilku krótkich wspinaczek ponownie, już ostatni raz, spodziewany był finisz z peletonu.

Ucieczkę dnia stworzyło tym razem dwóch kolarzy – Francesco Romano (Włochy) i Michael O’Loughlin (Irlandia). Tym razem jednak peleton nie przespał sprawy i nie pozwolił harcownikom odjechać zbyt daleko. Ostatecznie, między innymi dzięki kontratakom Szymona Sajnoka (Polska) przewaga nie przekraczała trzech minut.

Mimo tego zasadnicza grupa bardzo długo nie potrafiła doścignąć liderów. Wreszcie udało się to… kilkaset metrów przed metą. Rozpędzeni sprinterzy przemknęli obok zmęczonych uciekinierów, a ze zwycięstwa cieszył się Alvaro Hodeg (Kolumbia). Minimalnie przegrał z nim Alan Banaszek (Polska), a trzeci był Konrad Gessner (Niemcy).

Wyniki etapu:

1 HODEG CHAGUI Alvaro Jose Colombia COL les 3h00’46” (moy. 46,17 km/h)
2 BANASZEK Alan Poland POL   
3 GEßNER Konrad Germany GER
4 HALVORSEN Kristoffer Norway NOR
5 RUSSO Clément Auvergne-Rhône-Alpes FRA
6 DOWNEY Mark Ireland IRL
7 O’LOUGHLIN Michael Ireland IRL
8 HARAKHAVIK Uladzimir Belarus BLR
9 ROMANO Francesco Italy ITA
10 JAKOBSEN Fabio Netherlands NED
11 CIMA Imerio Italy ITA
12 STRAKHOV Dmitrii Russia RUS
13 PLANCKAERT Emiel Belgium BEL
14 NEUMAN Dominik Czech Republic CZE
15 LAMBRECHT Bjørg Belgium BEL
16 DEWULF Stan Belgium BEL
17 LEYDER Pit Luxembourg LUX
18 SKAARSETH Anders Norway NOR
19 CAMPOS Francisco Portugal POR
20 MÄDER Gino Switzerland SUI
21 WOOD Oliver Great Britain GBR
22 NIEUWENHUIS Joris Netherlands NED
23 SIVAKOV Pavel Russia RUS
24 SELLIER Simon France FRA
25 GUGLIELMI Simon Auvergne-Rhône-Alpes FRA
26 PETELIN Jan Luxembourg LUX
27 BERNAL GOMEZ Egan Arley Colombia COL
28 POWLESS Neilson USA USA
29 GAMPER Patrick Austria AUT
30 BENNETT Sean USA USA
31 STANNARD Robert Australia AUS
32 SAJNOK Szymon Poland POL   
33 MÜLLER Patrick Switzerland SUI
34 YAMAMOTO Masaki Japan JPN
35 HAMILTON Lucas Australia AUS
36 HALLER Patrick Germany GER
37 FEELEY Daire Ireland IRL
38 GAREL Adrien Bretagne FRA
39 MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe Colombia COL
40 ANTUNES Tiago Portugal POR
41 HIRSCHI Marc Switzerland SUI
42 ROCHAS Remy Auvergne-Rhône-Alpes FRA
43 CRAS Steff Belgium BEL
44 MALLE Nicolas Bretagne FRA
45 ZIMMERMANN Georg Germany GER
46 BASSETT Stephen USA USA
47 FREIBERGER Markus Austria AUT
48 PALUTA Michal Poland POL   
49 ABRAHAMSEN Jonas Norway NOR
50 PEDERSEN Casper Denmark DEN
51 EG Niklas Denmark DEN
52 SCHULTZ Jesper Denmark DEN
53 OKA Atsushi Japan JPN
54 CARBONI Giovanni Italy ITA
55 MORIN Emmanuel Bretagne FRA
56 SAHBAOUI Soufiane Morocco MAR
57 RÜEGG Lukas Switzerland SUI
58 BARTAWilliam USA USA
59 ELKOURAJI Mohcine Morocco MAR
60 RIABUSHENKO Aleksandr Belarus BLR
61 RAPPO Anthony Switzerland SUI
62 KNOX James Great Britain GBR
63 LAWLESS Christopher Great Britain GBR
64 ASGREEN Kasper Denmark DEN
65 SZELAG Gracjan Poland POL   
66 BROZYNA Piotr Poland POL   
67 SHPAKOUSKI Yahor Belarus BLR
68 PARET-PEINTRE Aurélien France FRA
69 MADOUAS Valentin France FRA
70 SANDOVAL GARZON Wldy Colombia COL
71 TEGGART Matthew Ireland IRL
72 VOLKAU Ilya Belarus BLR
73 AFFINI Edoardo Italy ITA
74 FOSS Tobias S. Norway NOR
75 SCHLEGEL Michal Czech Republic CZE
76 GENIETS Kevin Luxembourg LUX
77 HINDLEY Jai Australia AUS
78 MAAS Jan Netherlands NED
79 TRACZ Szymon Poland POL   
80 BRKIC Benjamin Austria AUT
81 NUNES Hugo Portugal POR
82 OKAMOTO Hayato Japan JPN
83 ANNACHNACH Mohsine Morocco MAR
84 LEHKÝ Roman Czech Republic CZE
85 CHERKASOV Nikolai Russia RUS
86 NYCH Artem Russia RUS
87 VLASOV Aleksandr Russia RUS
88 FERNANDES José Portugal POR
89 DAVIES Scott Great Britain GBR
90 VERWILST Aaron Belgium BEL
91 WIRTGEN Tom Luxembourg LUX
92 RIKUNOV Petr Russia RUS
93 SCHÄPPI Martin Switzerland SUI
94 JENNER Samuel Australia AUS
95 SABBAHI Lahcen Morocco MAR
96 LAFAY Victor France FRA
97 SOSA CUERVO Ivan Ramiro Colombia COL
98 NOWAK Florian Germany GER
99 SCHLEMMER Lukas Austria AUT
100 JOURNIAUX Axel France FRA
101 CAM Florian Bretagne FRA
102 VALVASORI Larry Luxembourg LUX
103 STEWART Mark Great Britain GBR
104 OIEN Justin USA USA
105 MUÑOZ LANCHEROS Cristian Colombia COL
106 SCHINNAGEL Johannes Germany GER
107 GALL Felix Austria AUT
108 WILSLY Jonas Gregaard Denmark DEN
109 CARVALHO Andre Portugal POR
110 ISHIGAMI Masahiro Japan JPN
111 SEKANINA Adam Czech Republic CZE
112 STORER Michael Australia AUS
113 O’MAHONY Darragh Ireland IRL
114 FABBRO Matteo Italy ITA
115 OTRUBA Jakub Czech Republic CZE
116 VAN DEN BERG Lars Netherlands NED
117 NEUHAUSER Marcel Austria AUT
118 AMEZAWA Takeaki Japan JPN
119 DOLEATTO Aurélien Auvergne-Rhône-Alpes FRA
120 RIES Michel Luxembourg LUX
121 DANES Léo Auvergne-Rhône-Alpes FRA
122 VAN DEN BERG Julius Netherlands NED
123 RIOU Alan Bretagne FRA
124 SCOTSON Callum Australia AUS
125 ROGER Maxime Auvergne-Rhône-Alpes FRA
126 STROKAU Vasili Belarus BLR
127 JASPERS Ward Belgium BEL
128 SABBAHI El Houcaine Morocco MAR
129 REILLY Ryan Ireland IRL 03h03’31” 02’45”
130 GARRISON Ian USA USA 03’43”
131 TILLER Rasmus Fossum Norway NOR 06’25”
132 EENKHOORN Pascal Netherlands NED ’
133 GUERNALEC Thibault Bretagne FRA ’
134 WÆRSTED Syver Norway NOR 06’27”
135 HENNESSY Jacob Great Britain GBR 12’34”
136 OLIVEIRA Rui Portugal POR 16’36”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments