Fot. LottoNL-Jumbo

Matteo Trentin (Quick-Step Floors) został dziś setnym kolarzem w historii, który ma na koncie etapowe zwycięstwa we wszystkich trzech wielkich tourach. Blisko zwycięstwa był Juan Jose Lobato z LottoNL-Jumbo, którego forma idzie w górę po kiepskiej pierwszej części sezonu. 

Matteo Trentin:

Będę myślał o tym zwycięstwie w przyszłości. Jestem dumny z tego, że dokonałem tego z drużyną Quick-Step Floors. Przyjachałem tu po etapowy triumf i cieszę się, że udało się tego dokonać już w tak wczesnej fazie wyścigu. Ta Vuelta jest dla nas fantastyczna, wszyscy dają z siebie sto procent i mam nadzieję, że czeka nas w tym wyścigu jeszcze wiele wspaniałych momentów.

Juan Jose Lobato: 

Zacząłem mój sezon źle, a w ciągu ostatnich miesięcy ciężko trenowałem, m.in. na wysokości w Andorze, co przynosi efekt w tej Vuelcie, ale chciałbym wygrać w końcu etap. Steff Clement wykonał dziś dla mnie bardzo dobrą pracę. Trzysta metrów przed metą rozpocząłem swój sprint, ale Matteo Trentin był po prostu silniejszy. Na szczęście będę miał jeszcze okazje, by powalczyć.