Direct-Energie

Dwa w jednym jest niemożliwe? A jednak! Były kolarz Jerome Pineau ogłosił dziś, że jego nowy zawodowy zespół zyskał sponsora głównego w postaci firmy Vital Concept. Jednocześnie pierwszą gwiazdą świeżej ekipy został Bryan Coquard.

Jerome Pineau pracował nad nowym projektem od kilku miesięcy. Jego celem jest otrzymanie dzikiej karty na start w Tour de France 2018. Pozwolić na to ma budżet sięgający 6 milionów euro oraz 20 silnych kolarzy, z których nazwiska 15 zostały już dziś podane.

Największą gwiazdą i liderem zespołu będzie Bryan Coquard. Francuski sprinter, po kłótni z Jeanem – Rene Bernaudeau postanowił zmienić barwy klubowe, zapewniając sobie najmocniejszą z możliwych pozycji. Zadaniem 25-letniego kolarza będzie wygrywanie jak największej liczby wyścigów i ciągnięcie wyniku całego zespołu.

Jednocześnie nie oznacza to, że w nowej drużynie na kolarskiej mapie świata nie zabraknie solidnych nazwisk. Oprócz Coquarda kontrakty na sezon 2018 podpisali Kevin Reza, Lorrenzo Manzin, Johan Le Bon i Marc Fournier z FDJ, Bert De Backer (Team Sunweb), Kris Boeckmans (Lotto-Soudal), Quentin Pacher (Delko-Marseille Provence-KTM), Corentin Ermenault (Team Wiggins), Yoann Bagot (Cofidis), Steven Lammertink (LottoNL-Jumbo), Jérémy Lecroq (Roubaix-Lille Métropole) oraz rozpoczynający przygodę z zawodowym peletonem Justin Mottier.