Movistar Team / movistarteam.com

Transferowa karuzela dopiero nabiera rozpędu, a kolarskie ekipy stopniowo budują napięcie, jak dotąd ujawniając nazwiska zakontraktowanych na nadchodzące sezony pomocników. Podczas gdy Jurgen Roelandts wzmocni skład BMC Racing na wyścigi klasyczne, Gorka Izagirre ponownie zjednoczy się ze swoim bratem, dołączając do ekipy z Bahrajnu.

Wydawało się, że przejście niezawodnego Daniela Ossa do Bory poważnie osłabi drużynę zbudowaną wokół Grega Van Avermaeta, jednak menedżer BMC szybko wypełnił powstałą w ten sposób lukę, podpisując kontrakt z doświadczonym Belgiem.

Jurgen przechodzi do naszej drużyny, by stać się kluczowym obok Grega Van Avermaeta członkiem składu na klasyki i wspomóc go w podtrzymaniu zwycięskiej passy w wyścigach jednodniowych. Jurgen ma być prawą ręką Grega na każdym etapie rywalizacji, szczególnie w belgijskich klasykach, których trasy zna jak własną kieszeń. Bardzo cieszymy się, że zawodnik o takim doświadczeniu będzie reprezentował nasze barwy w przyszłym sezonie,

– powiedział menedżer BMC Racing, Jim Ochowicz.

Przede wszystkim chcę podziękować mojej poprzedniej drużynie [Lotto Soudal] za dziesięć spędzonych wspólnie lat i wszystkie szanse, które otrzymałem za jej sprawą. Przyszedł jednak moment w którym poczułem, że potrzebowałem zmiany, czegoś nowego. BMC Racing Team zainteresowało mnie z uwagi na możliwość pracy nad moją jazdą na czas i duży nacisk kładziony na wiosenne klasyki. Drużyna reprezentuje najwyższy poziom w obu specjalnościach, dlatego cieszę się, że moje zainteresowanie zostało odwzajemnione,

– wyjaśniał Roelandts.

Drugi transfer dnia to opowieść o ponownym zjednoczeniu pochodzących z kraju Basków braci Izagirre, z których to ten starszy opuści po czterech sezonach szeregi Movistaru, by związać się rocznym kontraktem z ekipą z Bahrajnu.

Jesteśmy podekscytowani zawarciem tego kontraktu. Gorka jest nie tylko jednym z najlepszych pomocników zawodowego peletonu, ale również solidnym kolarzem na wyścigi etapowe, o czym świadczą miejsca w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Paris Nice i Santos Tour Down Under oraz etapowe zwycięstwo w Giro d’Italia. Gorka wiele osiągnie w barwach Barhain Merida i przynależy do naszej drużyny, podobnie jak jego brat, Ion. Reprezentuje sobą wszystko, czego oczekujemy od zawodnika – jest regularny, pracowity, zdecydowany i dobrze odnajduje się jako część drużyny. Chciałbym podziękować mu za podpisanie z nami kontraktu i zgotować mu gorące powitanie,

– powiedział menedżer ekipy Bahrain Merida, Brent Copeland.

Poprzedni artykułTour de Pologne 2017: Konkurs hansgrohe i naszosie.pl
Następny artykułRelacja na żywo z siódmego etapu Tour de Pologne 2017
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments