http://www.movistarteam.com/

Carlos Barbero (Movistar Team) triumfował na trasie Circuito de Getxo ‘Memorial Ricardo Otxoa’.

73. edycja Circuito de Getxo ‘Memorial Ricardo Otxoa’ rozpoczęła się dzisiaj o 9.30 w Getxo. Kolarze mieli do pokonania 10 rund po 17 kilometrów. Niestety na starcie nie było Polaków.

Już na pierwszej rundzie z peletonu urwało się 13. kolarzy, ale sytuacja wiele razy się zmieniała. Peleton bardzo dzielił się na pokonywanym dziesięciokrotnie podjeździe. Każdą akcję kontrolowali kolarze Movistar i  Caja Rural.

Walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatniej rundzie. Mocny finisz pod górę zaprezentował Carlos Barbero (Movistar Team), który powtórzył sukces z 2014 roku. Dla Hiszpana to piąte zwycięstwo w sezonie.

Drugi był Ángel Madrazo (Delko Marseille Provence KTM), a trzeci José Herrada (Movistar Team).

Wyniki:

1 BARBERO, Carlos (MOVISTAR TEAM) 3:53:06
2 MADRAZO, Angel (DELKO MARSEILLE PROVENCE) 0:00:02
3 HERRADA, Jose (MOVISTAR TEAM) 0:00:04
4 FERNANDEZ, Egoitz (TEAM UKYO) 0:00:04
5 SPRENGERS, Thomas (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:04
6 REYES, Aldemar (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:04
7 LIETAER, Eliot (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:04
8 DE GENDT, Aime (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:06
9 SALAS, Ibai (BURGOS BH) 0:00:08
10 PRADES, Benjami (TEAM UKYO) 0:00:08
11 NOPPE, Christophe (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:00:14
12 CARAPAZ, Richard (MOVISTAR TEAM) 0:00:18
13 PELEGRI, Oscar (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:18
14 GONZALEZ, Adrian (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:00:23
15 BOHORQUEZ, Hernando (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:23
16 BIZKARRA, Mikel (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:00:27
17 AGUIRRE, Hernan R. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:30
18 LEVASSEUR, Jordan (ARMEE DE TERRE) 0:00:36
19 POULHIES, Stéphane (ARMEE DE TERRE) 0:00:51
20 SAEZ, Hector (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:00:59
21 ARROYO, David (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:01:05
22 CASTROVIEJO, Jonathan (MOVISTAR TEAM) 0:01:07
23 ARCAS, Jorge (MOVISTAR TEAM) 0:01:07
24 MAS, Luis Guillermo (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:01:07
25 JARRIER, Benoit (FORTUNEO – OSCARO) 0:01:15
26 FONSECA, Armindo (FORTUNEO – OSCARO) 0:01:15
27 LEBRETON, Kevin (ARMEE DE TERRE) 0:01:33
28 ARISTI, Mikel (DELKO MARSEILLE PROVENCE) 0:01:37
29 GOMEZ, Antonio (KUWAIT – CARTUCHO.ES) 0:01:38
30 GAUDIN, Damien (ARMEE DE TERRE) 0:01:50
31 GUARDIOLA, Salvador (TEAM UKYO) 0:02:13
32 GUYOT, Yann (ARMEE DE TERRE) 0:02:17
33 UDONDO, Gotzon (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:02:30
34 SMUKULIS, Gatis (DELKO MARSEILLE PROVENCE) 0:06:49
35 DIAZ, Daniel (DELKO MARSEILLE PROVENCE) 0:06:49
36 WALLAYS, Jens (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:07:30
37 JEANNESSON, Arnold (FORTUNEO – OSCARO) 0:09:02
38 MRAOUNI, Salaheddine (KUWAIT – CARTUCHO.ES) 0:09:02
39 OSORIO, Juan F. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:11:04
40 VILELA, Ricardo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:11:04
41 VIEJO, Jose Daniel (UNIEURO TREVIGIANI – HEMU) 0:12:16
42 RODRIGUEZ, John A. (DELKO MARSEILLE PROVENCE) 0:12:16
43 MALATSETXEBARRIA, Oskar (MASSI – KUWAIT CYCLING PR) 0:12:16
44 RAVANELLI, Simone (UNIEURO TREVIGIANI – HEMU) 0:12:16
45 VIEL, Mattia (UNIEURO TREVIGIANI – HEMU) 0:12:16
46 CASENY, Ruben (MASSI – KUWAIT CYCLING PR) 0:12:16
47 NUÑEZ, Jose Carlos (DARE VIATOR PARTIZAN) 0:12:16
48 HATANAKA, Yusuke (TEAM UKYO) 0:12:16
49 BOU, Jose (NIPPO – VINI FANTINI) 0:12:16
50 FERRER, Jorge (MASSI – KUWAIT CYCLING PR) 0:12:16
51 FARAZIJN, Maxime (SPORT VLAANDEREN – BALOIS) 0:12:16
52 MOLTENI, Marco (UNIEURO TREVIGIANI – HEMU) 0:12:16
53 GUTIERREZ, Jose M. (KUWAIT – CARTUCHO.ES) 0:12:16
54 ANDEMESKEL, 2awet (KUWAIT – CARTUCHO.ES) 0:12:16
55 TOKUDA, Suguru (TEAM UKYO) 0:12:16
56 SUAZA, Bernardo A. (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:12:16
57 OLABERRIA, Pello (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:12:16
58 BOYS, Matt (KUWAIT – CARTUCHO.ES) 0:12:16
59 ORJUELA, Fernando (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:12:16
60 BOL, Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:12:16
61 VEGA, Sergio (UNIEURO TREVIGIANI – HEMU) 0:12:16
62 JURADO, Marcos (BURGOS BH) 0:12:16
63 SCHULTZ, Nicholas (CAJA RURAL – SEGUROS RGA) 0:12:16
64 RODRIGUEZ, Oscar (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:12:16
65 GONZALEZ, Aitor (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:12:16
66 QUIROZ, Oscar (BURGOS BH) 0:12:16
67 FLAUTS, Oliver (MASSI – KUWAIT CYCLING PR) 0:12:16
68 NISHIMURA, Hiroki (NIPPO – VINI FANTINI) 0:12:16
69 TXOPERENA, Beñat (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:12:25
70 DE NEGRI, Pier Paolo (NIPPO – VINI FANTINI) 0:12:27
71 FINETTO, Mauro (DELKO MARSEILLE PROVENCE) 0:12:27
72 LINARES, Oscar (BURGOS BH) 0:12:27
73 KOBAYASHI, Marino (NIPPO – VINI FANTINI) 0:12:27
74 CABANAS, Oscar (MASSI – KUWAIT CYCLING PR) 0:12:31
75 BARRENETXEA, Ander (EUSKADI BASQUE COUNTRY -) 0:12:47
DNF DE LA PARTE, Victor (MOVISTAR TEAM)
DNF PEDRERO, Antonio (MOVISTAR TEAM)
DNF CARRETERO, Hector (MOVISTAR TEAM)
DNF DI GREGORIO, Remy (DELKO MARSEILLE PROVENCE)
DNF MENCIA, Christian (MASSI – KUWAIT CYCLING PR)
DNF VILANOVA, Marc (MASSI – KUWAIT CYCLING PR)
DNF TIGRINE, Mehdi (MASSI – KUWAIT CYCLING PR)
DNF CASTRILLO, Raul (BURGOS BH)
DNF JIMENEZ, Carlos (BURGOS BH)
DNF CUBERO, Jorge (BURGOS BH)
DNF PARDILLA, Sergio (CAJA RURAL – SEGUROS RGA)
DNF PRADES, Eduard (CAJA RURAL – SEGUROS RGA)
DNF ROSON, Jaime (CAJA RURAL – SEGUROS RGA)
DNF MAINARD, Jerome (ARMEE DE TERRE)
DNF ALAPHILIPPE, Bryan (ARMEE DE TERRE)
DNF ROSTOLLAN, Thomas (ARMEE DE TERRE)
DNF DE KETELE, Kenny (SPORT VLAANDEREN – BALOIS)
DNF DELTOMBE, Kevin (SPORT VLAANDEREN – BALOIS)
DNF BAGIOLI, Nicola (NIPPO – VINI FANTINI)
DNF BISOLTI, Alessandro (NIPPO – VINI FANTINI)
DNF FILOSI, Iuri (NIPPO – VINI FANTINI)
DNF LORENTE, Carlos (DARE VIATOR PARTIZAN)
DNF VALERO, Javier (DARE VIATOR PARTIZAN)
DNF SANCHEZ, Oscar (DARE VIATOR PARTIZAN)
DNF CASTELLO, Fco. Jose (DARE VIATOR PARTIZAN)
DNF DOMENE, Antonio (DARE VIATOR PARTIZAN)
DNF TORRES, Edwin (KUWAIT – CARTUCHO.ES)
DNF ALAJMI, Abdulhadi (KUWAIT – CARTUCHO.ES)
DNF SEPULVEDA, Eduardo (FORTUNEO – OSCARO)
DNF GERARD, Arnaud (FORTUNEO – OSCARO)
DNF MOUREY, Francis (FORTUNEO – OSCARO)
DNF SIDDIKOV, Dilmurodjon (UNIEURO TREVIGIANI – HEMU)
DNF NAKAI, Michimasa (TEAM UKYO)
DNF HIGUCHI, Takaaki (TEAM UKYO)