fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Sacha Modolo (UAE Team Emirates) był najszybszy na drugim odcinku Tour de Pologne po finiszu z peletonu.  Nowym liderem został Danny van Poppel (Sky).

Drugiego dnia rywalizacji do pokonania było 142km z Tarnowskich Gór do Katowic. Na trasie czekały trzy premie lotne Lotto, jedna premia specjalna oraz dwie premie górskie Tauron. Zapowiadał się dzień dla sprinterów – na końcówce przy Spodku kolarze osiągają ponad 80km/h.

Podobnie jak wczoraj ucieczka pojawiła się już kilka kilometrów po starcie ostrym. Do przodu wyrwali mistrz Polski Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Kamil Gradek (reprezentacja Polski), lider klasyfikacji górskiej i najaktywniejszych Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo) i Joonas Henttala (Novo Nordisk). Ich przewaga przez cały dzień oscylowała w granicach 2-3 minut.

Na lotnej premii w Siemianowicach Śląskich od pozostałych kolarzy oderwał się Kurek. “Pomarańczowy” szybko uzyskał 200 metrów przewagi i zmierzał po 3 punkty. Posiadacz biało-czerwonego trykotu nie zamierzał jednak czekać i samotnie jechał w kierunku Katowic. Kolejne kilometry to piękna jazda Kurka, który powoli powiększał przewagę nad pozostałymi uciekinierami i zgarniał punkty na lotnych premiach w Chorzowie i Siemianowicach Śląskich. Dzięki temu to on został liderem klasyfikacji najaktywniejszych i jutro wystąpi w niebieskiej koszulce.

Zniechęceni znakomitą postawą Kurka uciekinierzy – Gradek, Keizer i Henttala – zostali dość szybko złapani przez peleton. Mistrz Polski próbował walczyć, ale ostatecznie musiał uznać wyższość grupy na pierwszym okrążeniu w Katowicach. Niemal od razu zaatakował Paweł Bernas (reprezentacja Polski) i uzyskał około 30 sekund przewagi.

“Berni” wygrał pierwszą górską premię i zdobył punkt do tej klasyfikacji. Niestety Paweł wyglądał na mocno zmęczonego i na 23 kilometry przed metą został doścignięty. Peleton uspokoił jazdę i przez następne minuty nie mieliśmy żadnych ataków.

Na drugą górską premię ponownie zaatakował Paweł Bernas, zgarnął punkt i zrównał się w walce o fioletową koszulę z Martijnem Keizerem (LottoNL-Jumbo). Na kole “Berniego” premię przejechał Daniel Oss (BMC Racing Team) i zdecydował się na samotny atak w stylu Taylora Phinneya. Peleton jednak złapał Włocha na 10 kilometrów przed kreską.

Na ostatnich kilometrach wysoko jechał Caleb Ewan (Orica – Scott). 2500 metrów przed metą skoczył Petr Vakoc (Quick Step Floors). Czech bardzo mocno pracował i samotnie wjechał na ostatni kilometr. Jednak na zjeździe w stronę Spodka dostał wchłonięty przez sprinterskie pociągi.

Zdecydowanie najlepiej finisz rozegrał Sacha Modolo (UAE Team Emirates). Drugi był Danny van Poppel (Sky), a trzeci Maximilian Walscheid (Sunweb). Najlepszym z Polaków był Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), który zajął 16. miejsce.

Zwycięzcy zmierzono prędkość 74,74 km/h.

Nowym liderem został Danny van Poppel (Sky), a Kamil Gradek awansował na szóstą pozycję.

Wyniki drugiego etapu:

1 MODOLO Sacha 145 UAD – 10s 03h 15′ 21” 20p
2 VAN POPPEL Danny 54 SKY – 6s + 00′ 00” 19p
3 WALSCHEID Maximilian 87 SUN – 4s + 00′ 00” 18p
4 VAN POPPEL Boy 67 TFS + 00′ 00” 17p
5 REGUIGUI Youcef 175 DDD + 00′ 00” 16p
6 VAN ASBROECK Tom 116 CPT + 00′ 00” 15p
7 BONIFAZIO Niccolo’ 122 TBM + 00′ 00” 14p
8 SAGAN Peter 76 BOH + 00′ 00” 13p
9 MINALI Riccardo 165 AST + 00′ 00” 12p
10 HAAS Nathan 173 DDD + 00′ 00” 11p
11 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ + 00′ 00” 10p
12 MANZIN Lorrenzo 155 FDJ + 00′ 00” 9p
13 GERTS Floris 22 BMC + 00′ 00” 8p
14 PORSEV Alexander 193 GAZ + 00′ 00” 7p
15 DEBUSSCHERE Jens 2 LTS + 00′ 00” 6p
16 MARCZYŃSKI Tomasz 4 LTS + 00′ 00” 5p
17 BASKA Erik 71 BOH + 00′ 00” 4p
18 MARTINELLI Davide 11 EQS + 00′ 00” 3p
19 MOHORIC Matej 146 UAD + 00′ 00” 2p
20 FERRARI Roberto 144 UAD + 00′ 00” 1p
21 EWAN Caleb 32 ORS + 00′ 00”
22 SBARAGLI Kristian 176 DDD + 00′ 00”
23 ROVNY Ivan 194 GAZ + 00′ 00”
24 PATERSKI Maciej 206 CCC + 00′ 00”
25 PLANET Charles 186 TNN + 00′ 00”
26 QUINTANA ROYAS Dayer Uberney 43 MOV + 00′ 00”
27 MAIKIN Roman 195 GAZ + 00′ 00”
28 POELS Wout 55 SKY – 1s + 00′ 00”
29 OLIVEIRA Nelson 44 MOV + 00′ 00”
30 OOMEN Sam 86 SUN + 00′ 00”
31 WISNIOWSKI Łukasz 57 SKY + 00′ 00”
32 POZZOVIVO Domenico 136 ALM + 00′ 00”
33 FARIA DA COSTA Rui Alberto 143 UAD + 00′ 00”
34 HERNANDEZ Jesus 65 TFS + 00′ 00”
35 BIDARD Francois 131 ALM + 00′ 00”
36 NIBALI Vincenzo 124 TBM + 00′ 00”
37 HAIG Jack 35 ORS + 00′ 00”
38 VALLS Rafael 6 LTS + 00′ 00”
39 JUNGELS Bob 14 EQS + 00′ 00”
40 DE BACKER Bert 81 SUN + 00′ 00”
41 SANCHEZ GIL Luis Leon 163 AST + 00′ 00”
42 MAJKA Rafał 73 BOH + 00′ 00”
43 SPILAK Simon 96 KAT + 00′ 00”
44 HERMANS Ben 23 BMC + 00′ 00”
45 ROSA Diego 56 SKY + 00′ 00”
46 GONCALVES Jose 91 KAT + 00′ 00”
47 DE PLUS Laurens 13 EQS + 00′ 00”
48 PUCCIO Salvatore 52 SKY + 00′ 00”
49 OLIVIER Daan 106 TLJ + 00′ 00”
50 O’CONNOR Ben 174 DDD + 00′ 00”
51 HIRT Jan 203 CCC + 00′ 00”
52 MUHLBERGER Gregor 75 BOH + 00′ 00”
53 ROJAS Jose Joaquin 47 MOV + 00′ 00”
54 SISR Frantisek 205 CCC + 00′ 00”
55 YATES Adam 31 ORS + 00′ 00”
56 VAKOC Petr 17 EQS + 00′ 00”
57 DE CLERCQ Bart 3 LTS + 00′ 00”
58 TLEUBAYEV Ruslan 167 AST + 00′ 00”
59 SLAGTER Tom-Jelte 115 CPT + 00′ 00”
60 IZAGURRE INSAUSTI Gorka 46 MOV + 00′ 00”
61 GOŁAŚ Michał 53 SKY + 00′ 00”
62 TOLHOEK Antwan 107 TLJ + 00′ 00”
63 TCATEVICH Aleksei 197 GAZ + 00′ 00”
64 MONFORT Maxime 5 LTS + 00′ 00”
65 KELDERMAN Wilco 85 SUN + 00′ 00”
66 ZAKARIN Ilnur 97 KAT + 00′ 00”
67 BOUWMAN Koen 102 TLJ + 00′ 00”
68 KOCHETKOV Pavel 92 KAT + 00′ 00”
69 LAGUTIN Sergey 192 GAZ + 00′ 00”
70 CIEŚLIK Paweł 212 POL + 00′ 00”
71 VILLELLA Davide 112 CPT + 00′ 00”
72 CAVAGNA Remi 12 EQS + 00′ 00”
73 SCHACHMANN Maximilian 15 EQS + 00′ 00”
74 TEUNS Dylan 26 BMC + 00′ 00”
75 MONTAGUTI Matteo 135 ALM + 00′ 00”
76 ANACONA Winner Andrew 41 MOV + 00′ 00”
77 KAMNA Lennard 84 SUN + 00′ 00”
78 MEGIAS Javier 184 TNN + 00′ 00”
79 RUTKIEWICZ Marek 215 POL + 00′ 00”
80 FRANCZAK Paweł 213 POL + 00′ 00”
81 DE TIER Floris 103 TLJ + 00′ 00”
82 KOREN Kristijan 113 CPT + 00′ 00”
83 CONTI Valerio 142 UAD + 00′ 00”
84 VAN GARDEREN Tejay 27 BMC + 00′ 00”
85 SKUJINS Toms 114 CPT + 00′ 00”
86 WALLAYS Jelle 7 LTS + 00′ 00”
87 BRESCHEL Matti 161 AST + 00′ 00”
88 BOARO Manuele 121 TBM + 00′ 00”
89 PIASKOWY Emanuel 217 POL + 00′ 00”
90 BEPPU Fumiyuki 61 TFS + 00′ 00”
91 SUTHERLAND Rory 42 MOV + 00′ 00”
92 DOMBROWSKI Joseph 111 CPT + 00′ 00”
93 VISCONTI Giovanni 127 TBM + 00′ 00”
94 EIKING Odd Christian 153 FDJ + 00′ 00”
95 GATTO Oscar 162 AST + 00′ 00”
96 BERHANE Natnael 171 DDD + 00′ 00”
97 GRADEK Kamil 214 POL – 3s + 00′ 00”
98 DENNIS Rohan 21 BMC + 00′ 00”
99 MAISON Jeremy 154 FDJ + 00′ 00”
100 BERNARD Julien 62 TFS + 00′ 00”
101 LOSADA Alberto 93 KAT + 00′ 00”
102 SANCHEZ Samuel 25 BMC + 00′ 00”
103 NIEMIEC Przemysław 147 UAD + 00′ 00”
104 POWER Rob 34 ORS + 00′ 00”
105 PLAZA MOLINA Ruben 36 ORS + 00′ 00”
106 PELLIZOTTI Franco 126 TBM + 00′ 00”
107 STACHOWIAK Adam 216 POL + 00′ 00”
108 SCHLEGEL Michal 202 CCC + 00′ 00”
109 BRUTT Pavel 191 GAZ + 00′ 13”
110 MAMYKIN Matvey 94 KAT + 00′ 13”
111 ARMEE Sander 1 LTS + 00′ 13”
112 KUREK Adrian 204 CCC – 9s + 00′ 30”
113 REICHENBACH Sebastien 157 FDJ + 00′ 30”
114 LONZANO RIBA David 183 TNN + 00′ 30”
115 LINDEMAN Bert-Jan 105 TLJ + 00′ 56”
116 FOMINYKH Daniil 164 AST + 00′ 57”
117 DUPONT Hubert 132 ALM + 00′ 59”
118 DENZ Nico 133 ALM + 01′ 02”
119 HENTTALA Joonas 182 TNN – 2s + 01′ 02”
120 KEIZER Martijn 104 TLJ – 3s + 01′ 06”
121 TRATNIK Jan 207 CCC + 01′ 06”
122 NOVAK Domen 125 TBM + 01′ 06”
123 HOELGAARD Daniel 152 FDJ + 01′ 10”
124 HAGA Chad 83 SUN + 01′ 24”
125 DOUGALL Nicolas 177 DDD + 01′ 24”
126 FROHLINGER Johannes 82 SUN + 01′ 32”
127 MEZGEC Luka 33 ORS + 01′ 37”
128 VERSCHOOR Martijn 187 TNN + 01′ 41”
129 BELKOV Maxim 95 KAT + 01′ 41”
130 TERPSTRA Niki 16 EQS + 01′ 41”
131 BENEDETTI Cesare 72 BOH + 01′ 41”
132 KONRAD Patrick 74 BOH + 01′ 45”
133 BANASZEK Alan 201 CCC + 01′ 57”
134 MOSER Moreno 166 AST + 02′ 12”
135 FARRAR Tyler 172 DDD + 02′ 12”
136 SHALUNOV Evgeny 196 GAZ + 02′ 12”
137 REZA Kevin 156 FDJ + 02′ 19”
138 DANIEL Gregory 66 TFS + 02′ 37”
139 NIBALI Antonio 123 TBM + 02′ 37”
140 BOSWELL Ian 51 SKY + 02′ 57”
141 RIBLON Christophe 137 ALM + 02′ 57”
142 WILLIAMS Christopher 181 TNN + 02′ 57”
143 FOURNIER Marc 151 FDJ + 02′ 57”
144 DOWSETT Alex 45 MOV + 03′ 36”
145 OSS Daniel 24 BMC + 03′ 36”
146 COLEDAN Marco 63 TFS + 04′ 54”
147 AIT EL ABDIA Anass 141 UAD + 04′ 55”
148 SARAMOTINS Aleksejs 77 BOH + 05′ 29”
149 ENGER Sondre 134 ALM + 05′ 29”
150 BERNAS Paweł 211 POL + 08′ 04”
151 PERON Andrea 185 TNN + 08′ 44”
152 BEWLEY Sam 37 ORS + 08′ 49”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 VAN POPPEL Danny 54 SKY 06h 11′ 27”
2 SAGAN Peter 76 BOH 06h 11′ 27” + 00′ 00”
3 MODOLO Sacha 145 UAD 06h 11′ 27” + 00′ 00”
4 EWAN Caleb 32 ORS 06h 11′ 31” + 00′ 04”
5 WALSCHEID Maximilian 87 SUN 06h 11′ 33” + 00′ 06”
6 GRADEK Kamil 214 POL 06h 11′ 34” + 00′ 07”
7 HAAS Nathan 173 DDD 06h 11′ 36” + 00′ 09”
8 POELS Wout 55 SKY 06h 11′ 36” + 00′ 09”
9 BONIFAZIO Niccolo’ 122 TBM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
10 VAN POPPEL Boy 67 TFS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
11 MINALI Riccardo 165 AST 06h 11′ 37” + 00′ 10”
12 VAN ASBROECK Tom 116 CPT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
13 REGUIGUI Youcef 175 DDD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
14 DEBUSSCHERE Jens 2 LTS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
15 FERRARI Roberto 144 UAD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
16 GERTS Floris 22 BMC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
17 PORSEV Alexander 193 GAZ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
18 MAIKIN Roman 195 GAZ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
19 ROVNY Ivan 194 GAZ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
20 MARCZYŃSKI Tomasz 4 LTS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
21 OLIVEIRA Nelson 44 MOV 06h 11′ 37” + 00′ 10”
22 OOMEN Sam 86 SUN 06h 11′ 37” + 00′ 10”
23 MARTINELLI Davide 11 EQS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
24 QUINTANA ROYAS Dayer Uberney 43 MOV 06h 11′ 37” + 00′ 10”
25 FARIA DA COSTA Rui Alberto 143 UAD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
26 BIDARD Francois 131 ALM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
27 SANCHEZ GIL Luis Leon 163 AST 06h 11′ 37” + 00′ 10”
28 GONCALVES Jose 91 KAT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
29 HERMANS Ben 23 BMC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
30 VALLS Rafael 6 LTS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
31 HAIG Jack 35 ORS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
32 MOHORIC Matej 146 UAD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
33 BOUWMAN Koen 102 TLJ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
34 ROJAS Jose Joaquin 47 MOV 06h 11′ 37” + 00′ 10”
35 TCATEVICH Aleksei 197 GAZ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
36 PUCCIO Salvatore 52 SKY 06h 11′ 37” + 00′ 10”
37 FRANCZAK Paweł 213 POL 06h 11′ 37” + 00′ 10”
38 MUHLBERGER Gregor 75 BOH 06h 11′ 37” + 00′ 10”
39 O’CONNOR Ben 174 DDD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
40 DE PLUS Laurens 13 EQS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
41 HIRT Jan 203 CCC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
42 DE CLERCQ Bart 3 LTS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
43 VAKOC Petr 17 EQS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
44 NIBALI Vincenzo 124 TBM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
45 SPILAK Simon 96 KAT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
46 CAVAGNA Remi 12 EQS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
47 OLIVIER Daan 106 TLJ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
48 KELDERMAN Wilco 85 SUN 06h 11′ 37” + 00′ 10”
49 ANACONA Winner Andrew 41 MOV 06h 11′ 37” + 00′ 10”
50 TEUNS Dylan 26 BMC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
51 POZZOVIVO Domenico 136 ALM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
52 GOŁAŚ Michał 53 SKY 06h 11′ 37” + 00′ 10”
53 TOLHOEK Antwan 107 TLJ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
54 LAGUTIN Sergey 192 GAZ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
55 VAN GARDEREN Tejay 27 BMC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
56 ZAKARIN Ilnur 97 KAT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
57 CIEŚLIK Paweł 212 POL 06h 11′ 37” + 00′ 10”
58 YATES Adam 31 ORS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
59 HERNANDEZ Jesus 65 TFS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
60 KOCHETKOV Pavel 92 KAT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
61 VILLELLA Davide 112 CPT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
62 DE TIER Floris 103 TLJ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
63 IZAGURRE INSAUSTI Gorka 46 MOV 06h 11′ 37” + 00′ 10”
64 SLAGTER Tom-Jelte 115 CPT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
65 MONFORT Maxime 5 LTS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
66 BRESCHEL Matti 161 AST 06h 11′ 37” + 00′ 10”
67 DE BACKER Bert 81 SUN 06h 11′ 37” + 00′ 10”
68 MAJKA Rafał 73 BOH 06h 11′ 37” + 00′ 10”
69 SISR Frantisek 205 CCC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
70 MONTAGUTI Matteo 135 ALM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
71 KOREN Kristijan 113 CPT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
72 BASKA Erik 71 BOH 06h 11′ 37” + 00′ 10”
73 JUNGELS Bob 14 EQS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
74 SCHACHMANN Maximilian 15 EQS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
75 VISCONTI Giovanni 127 TBM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
76 ROSA Diego 56 SKY 06h 11′ 37” + 00′ 10”
77 SCHLEGEL Michal 202 CCC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
78 SKUJINS Toms 114 CPT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
79 DOMBROWSKI Joseph 111 CPT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
80 SBARAGLI Kristian 176 DDD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
81 LOSADA Alberto 93 KAT 06h 11′ 37” + 00′ 10”
82 MEGIAS Javier 184 TNN 06h 11′ 37” + 00′ 10”
83 WISNIOWSKI Łukasz 57 SKY 06h 11′ 37” + 00′ 10”
84 KAMNA Lennard 84 SUN 06h 11′ 37” + 00′ 10”
85 SANCHEZ Samuel 25 BMC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
86 EIKING Odd Christian 153 FDJ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
87 CONTI Valerio 142 UAD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
88 BERHANE Natnael 171 DDD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
89 TLEUBAYEV Ruslan 167 AST 06h 11′ 37” + 00′ 10”
90 NIEMIEC Przemysław 147 UAD 06h 11′ 37” + 00′ 10”
91 STACHOWIAK Adam 216 POL 06h 11′ 37” + 00′ 10”
92 POWER Rob 34 ORS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
93 DENNIS Rohan 21 BMC 06h 11′ 37” + 00′ 10”
94 MAISON Jeremy 154 FDJ 06h 11′ 37” + 00′ 10”
95 BOARO Manuele 121 TBM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
96 BERNARD Julien 62 TFS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
97 SUTHERLAND Rory 42 MOV 06h 11′ 37” + 00′ 10”
98 PIASKOWY Emanuel 217 POL 06h 11′ 37” + 00′ 10”
99 BEPPU Fumiyuki 61 TFS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
100 RUTKIEWICZ Marek 215 POL 06h 11′ 37” + 00′ 10”
101 PLAZA MOLINA Ruben 36 ORS 06h 11′ 37” + 00′ 10”
102 GATTO Oscar 162 AST 06h 11′ 37” + 00′ 10”
103 PELLIZOTTI Franco 126 TBM 06h 11′ 37” + 00′ 10”
104 BRUTT Pavel 191 GAZ 06h 11′ 50” + 00′ 23”
105 ARMEE Sander 1 LTS 06h 11′ 50” + 00′ 23”
106 MAMYKIN Matvey 94 KAT 06h 11′ 50” + 00′ 23”
107 KUREK Adrian 204 CCC 06h 11′ 58” + 00′ 31”
108 LONZANO RIBA David 183 TNN 06h 12′ 07” + 00′ 40”
109 REICHENBACH Sebastien 157 FDJ 06h 12′ 07” + 00′ 40”
110 LINDEMAN Bert-Jan 105 TLJ 06h 12′ 33” + 01′ 06”
111 FOMINYKH Daniil 164 AST 06h 12′ 34” + 01′ 07”
112 DUPONT Hubert 132 ALM 06h 12′ 36” + 01′ 09”
113 HENTTALA Joonas 182 TNN 06h 12′ 37” + 01′ 10”
114 DENZ Nico 133 ALM 06h 12′ 39” + 01′ 12”
115 NOVAK Domen 125 TBM 06h 12′ 43” + 01′ 16”
116 TRATNIK Jan 207 CCC 06h 12′ 43” + 01′ 16”
117 HOELGAARD Daniel 152 FDJ 06h 12′ 47” + 01′ 20”
118 HAGA Chad 83 SUN 06h 13′ 01” + 01′ 34”
119 DOUGALL Nicolas 177 DDD 06h 13′ 01” + 01′ 34”
120 WALLAYS Jelle 7 LTS 06h 13′ 08” + 01′ 41”
121 FROHLINGER Johannes 82 SUN 06h 13′ 09” + 01′ 42”
122 TERPSTRA Niki 16 EQS 06h 13′ 18” + 01′ 51”
123 BELKOV Maxim 95 KAT 06h 13′ 18” + 01′ 51”
124 VERSCHOOR Martijn 187 TNN 06h 13′ 18” + 01′ 51”
125 BENEDETTI Cesare 72 BOH 06h 13′ 18” + 01′ 51”
126 KONRAD Patrick 74 BOH 06h 13′ 22” + 01′ 55”
127 BANASZEK Alan 201 CCC 06h 13′ 34” + 02′ 07”
128 MOSER Moreno 166 AST 06h 13′ 49” + 02′ 22”
129 FARRAR Tyler 172 DDD 06h 13′ 49” + 02′ 22”
130 REZA Kevin 156 FDJ 06h 13′ 56” + 02′ 29”
131 NIBALI Antonio 123 TBM 06h 14′ 14” + 02′ 47”
132 DANIEL Gregory 66 TFS 06h 14′ 14” + 02′ 47”
133 MEZGEC Luka 33 ORS 06h 14′ 23” + 02′ 56”
134 FOURNIER Marc 151 FDJ 06h 14′ 34” + 03′ 07”
135 RIBLON Christophe 137 ALM 06h 14′ 34” + 03′ 07”
136 SHALUNOV Evgeny 196 GAZ 06h 14′ 49” + 03′ 22”
137 DOWSETT Alex 45 MOV 06h 15′ 13” + 03′ 46”
138 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ 06h 16′ 16” + 04′ 49”
139 COLEDAN Marco 63 TFS 06h 16′ 31” + 05′ 04”
140 AIT EL ABDIA Anass 141 UAD 06h 16′ 32” + 05′ 05”
141 MANZIN Lorrenzo 155 FDJ 06h 16′ 34” + 05′ 07”
142 OSS Daniel 24 BMC 06h 16′ 43” + 05′ 16”
143 PATERSKI Maciej 206 CCC 06h 16′ 58” + 05′ 31”
144 BOSWELL Ian 51 SKY 06h 16′ 58” + 05′ 31”
145 WILLIAMS Christopher 181 TNN 06h 16′ 58” + 05′ 31”
146 PLANET Charles 186 TNN 06h 17′ 00” + 05′ 33”
147 ENGER Sondre 134 ALM 06h 17′ 06” + 05′ 39”
148 KEIZER Martijn 104 TLJ 06h 18′ 00” + 06′ 33”
149 PERON Andrea 185 TNN 06h 20′ 21” + 08′ 54”
150 SARAMOTINS Aleksejs 77 BOH 06h 22′ 03” + 10′ 36”
151 BEWLEY Sam 37 ORS 06h 22′ 50” + 11′ 23”
152 BERNAS Paweł 211 POL 06h 25′ 05” + 13′ 38”