fot. WM3 Pro Cycling

Polka będzie się ścigać w nowej grupie od przyszłego sezonu.

Niewiadoma ma za sobą świetny sezon w barwach WM3. Już od początku roku zajmowała miejsca na podium w Strade Bianche oraz w każdym z wyścigów Tryptyku Ardeńskiego, a niedawno triumfowała w wyścigu OVO Energy Women’s Tour.

Zawsze patrzyłam na tę drużynę z ogromnym szacunkiem. Możliwość dołączenia do Canyon-Sram jest niesamowita. Wierzę, że grupa jest doskonale zorganizowana, ma przecież świetny sprzęt. Wiem, że każdy musi dać z siebie wszystko by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Jestem zmotywowana i przekonana, że sezon 2018 będzie pełen tylu sukcesów ile tylko to będzie możliwe. Mój cel na przyszły rok będzie taki sam jak teraz – marzę o jeździe na rowerze w tęczowej koszulce mistrzyni świata.

Niewiadoma znów spotka się w grupie z Pauline Ferrand – Prevot. Razem z reprezentantką Francji Polka jeździła w barwach kobiecego Rabobanku.

Jeździłam z Pauline przez 3 lata w Rabobanku. Jest dobrą koleżanką, zawsze sprawia, że atmosfera w grupie jest dobra i uwielbiam spędzać z nią czas. Nie mogę się doczekać pierwszego obozu w 2018 roku kiedy to spotkam wszystkie nowe koleżanki i będziemy mogły się lepiej poznać oraz zobaczyć gdzie będziemy mogły się poprawiać jako grupa.

Menedżer grupy Canyon – Sram także jest bardzo zadowolony z możliwości współpracy z Katarzyną Niewiadomą.

Jestem niesamowicie zadowolony, że Kasia zaufała nam i postanowiła rozwijać się w naszej grupie. Nie mogę się doczekać współpracy z nią, świetnie się wspina w górach, a z jej osobowością świetnie się odnajdzie w naszej grupie. Zawsze jest uśmiechnięta, zawsze pozytywnie nastawiona i wkłada całe serce w jazdę. Wkładamy mnóstwo energii w rozwój młodych talentów pomagając im robić kolejne kroki w karierze na największych wyścigach. Mamy doskonale zorganizowaną grupę i ogromną wiedzę którą czerpiemy od naszego sztabu i naszych partnerów.

-opowiadał Ronny Lauke.