fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Alexander Kristoff (Katusha – Alpecin) był najszybszy na trasie Prudential RideLondon-Surrey Classic.

Niespełna 186 kilometrów wokół Londynu mieli do pokonania kolarze walczący o triumf w kolejnej edycji Prudential RideLondon-Surrey Classic. Czekało na nich pięć dość ciężkich podjazdów oraz walka na pięciu lotnych finiszach. Na liście startowej mieliśmy zawodników CCC Sprandi Polkowice.

Od samego początku ścigania, bardzo wielu kolarzy próbowało oderwać się od peletonu i stworzyć ucieczkę dnia. Wśród nich byli m.in. kolarze CCC Sprandi Polkowice, lecz żadnemu z nich nie udało się na stałe oderwać. Ostatecznie ucieczkę dnia stworzyli Twan Castelijns (LottoNL – Jumbo), Mads Wurtz-Schmidt (Katusha – Alpecin) i Iljo Keisse (Quick – Step Floors). Ich przewaga momentami dochodziła do 5 minut, lecz peleton nie zamierzał odpuszczać. Ostatecznie ich akcja została skasowana około 70 kilometrów przed metą.

Nie oznaczało to jednak, że w peletonie przestało się dziać. Kilka chwil później na skok zdecydowali się Matteo Trentin (Quick – Step Floors), Jasper Stuyven (Trek – Segafredo) oraz Daryl Impey (Dimension Data). Mocne trio także zdołało zdobyć kilka minut przewagi nad peletonem prowadzonym przez ekipy Katushy i Trek – Segafredo.

Tempo w odjezdzie było bardzo mocne. Przekonał się o tym Impey, który musiał odpuścić walkę w wimbledońskiej wiosce. Pozostała dwójka harcowników do samego końca starała się walczyć, lecz rozpędzona grupa zasadnicza złapała ich około kilometr przed metą.

O wszystkim zdecydował więc finisz z peletonu, w którym najlepszy okazał się Alexander Kristoff (Katusha – Alpecin). Norweg w bezpośrednim pojedynku pokonał Magnusa Corta Nielsena (Orica – Scott) i Michaela Matthewsa (Giant – Alpecin).

TOP 10:

1 Alexander Kristoff (Katusha Alpecin) 4:05:42
2 Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott) +0:00
3 Michael Matthews (Sunweb) +0:00
4 Sep Vanmarcke (Cannondale Drapac) +0:00
5 Wouter Wippert (Cannondale Drapac) +0:00
6 Jean-Pierre Drucker (BMC Racing) +0:01
7 Zakkari Dempster (Israel Cycling Academy) +0:01
8 Sam Bennett (Bora-Hansgrohe) +0:01
9 Rudy Barbier (AG2R La Mondiale) +0:01
10 Oliver Naesen (AG2R La Mondiale) +0:01