Pascal Vande Putte

Markus Hoelgaard (Team Joker Icopal) wygrał po wspinaczce na La Planche des Belles Filles pierwszy etap Tour Alsace i jest nowym liderem wyścigu. 

Po wczorajszym drużynowym prologu dzisiaj na kolarzy walczących o prymat w Tour Alsace czekał ciężki, górski etap. Do pokonania było 148 kilometrów, a po drodze czekały wspinaczki pod Esmoulieres i Col des Chevrères. Na deser trzeba było się zmierzyć z samym La Planche des Belles Filles.

Dopiero po 50 kilometrach ścigania utworzyła się 16. osobowa ucieczka, w której składzie kręcili: Matteo SPREAFICO (ANDRONI-SIDERMEC), Pascal EENKHOORN i Callum SCOTSON (obaj BMC Development), Markus HOELGAARD (JOKER-ICOPAL), Mikkel HONORE FROLICH i Harm VANHOUCKE (obaj LOTTO SOUDAL U-23), Joris NIEUWENHUIS i Leon ROHDE (obaj SUNWEB Development), Lucas HAMILTON (AUSTRALIA U23), Ian GARRISSON (USA U23), Mathieu GARNIER (CC ETUPES), Alexander KRIEGER (LEOPARD), Aurélien LIONNET (CR4C ROANNE), Damian LÜSCHER (ROTH-AKROS), Enrico SALVADOR (TIROL CT), Bas TIETEMA (AN POST – CHAIN REACTION).

Pierwszą górską premię wygrał Mikkel Honore. Po tym podjeździe z ucieczki zaatakowali: Honore, Hoelgaard, Vanhoucke, Eenkhoorn, Hamilton i Krieger. Natomiast z peletonu co rusz mieliśmy próby skontrowania tej akcji.

Na La Planche des Belles Filles faworyci dość długo się szachowali, ale najwięcej sił na końcowe kilometry zachował dość nieoczekiwanie Norweg Markus Hoelgaard (Team Joker Icopal). Siedem sekund stracił do niego Australijczyk Lucas Hamilton, a osiemnaście Harm Vanhoucke (Lotto – Soudal U-23).

Nieźle zaprezentował się dzisiaj Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling), który zajął 26. miejsce i w generalce awansował na 24. pozycję.

Nowym liderem został triumfator dzisiejszego etapu, Markus Hoelgaard.

Wyniki pierwszego etapu:

1 HOELGAARD Markus NOR TJI les 148,1 km en 3h43’41”
2 * HAMILTON Lucas AUS AUS 3:43:48
3 * VANHOUCKE Harm BEL LSU 3:43:59
4 * HINDLEY Jai AUS AUS 3:44:09
5 * SOSA CUERVO Ivan Ramiro COL ANS 3:44:09
6 HAGEN Carl Fredrik NOR TJI 3:44:12
7 * CRAS Stef BEL BMD 3:44:12
8 * DAVIES Scott GBR WGN 3:44:12
9 * MCNULTY Brandon USA USA 3:44:19
10 * STORER Michael AUS AUS 3:44:19
11 STÜSSI Colin Chris SUI TRA 3:44:22
12 SCHMIDT Fabien FRA CMM 3:44:33
13 * KNOX James GBR WGN 3:44:37
14 BARBAS Yoann FRA AIX 3:44:40
15 SEIGLE Romain FRA ETU 3:44:40
16 * VEREECKEN Thomas BEL LSU 3:44:43
17 TARRIDE Gregoire FRA AIX 3:44:44
18 * HANNINEN Jaakko FIN ACB 3:44:47
19 HOEM Bjorn Tore NOR TJI 3:44:47
20 * EENKHOORN Pascal NED BMD 3:44:49
21 * ANTUNES Tiago POR ALD 3:44:56
22 THALMANN Roland SUI TRA 3:44:58
23 FREIENSTEIN Raphael GER LKH 3:44:58
24 * ERIKSSON Lucas SWE SEG 3:44:58
25 ROBERT Maxime FRA ETU 3:44:58
26 REKITA Szymon POL LPC 3:45:11
27 * AUBERT Rémi FRA ETU 3:45:24
28 SCHÖNBERGER Sebastian AUT TIR 3:45:39
29 * DEWULF Stan BEL LSU 3:45:39
30 * MAAS Jan NED SEG 3:45:45
31 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL ANS 3:45:46
32 * HARTLEY Adam GBR GBR 3:45:51
33 CATTANEO Mattia ITA ANS 3:46:01
34 * BANZER Gordian SUI SUI 3:46:06
35 BOUCHARD Geoffrey FRA ROA 3:46:11
36 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL SKT 3:46:16
37 CASTELLARNAU Florent FRA AIX 3:46:22
38 LEGROS Adrien FRA CMM 3:46:22
39 * VERWILST Aaron BEL LSU 3:46:25
40 * ANDERSON Edward USA USA 3:46:43
41 * DE VRIES Hartthijs NED SEG 3:46:54
42 * STANNARD Robert AUS AUS 3:46:59
43 * RÜTTIMANN Jan SUI SUI 3:46:59
44 * WIRTGEN Tom LUX LPC 3:47:10
45 * VAN DEN BERG Julius NED SEG 3:47:10
46 * TEGGART Matthew IRL SKT 3:47:12
47 LAUBER Edouard FRA ETU 3:47:17
48 * NOWAK Florian GER GER 3:47:17
49 * GEORGI Etienne GBR WGN 3:47:30
50 * SUNDERLAND Dylan AUS AUS 3:47:34
51 * KANTER Max GER DSU 3:47:37
52 AGUERO RUIZ Juanjo ESP ALD 3:47:55
53 * HONORE Mikkel Froelich DEN LSU 3:48:49
54 * DEVAUX Thomas FRA ACB 3:48:57
55 WALSLEBEN Philipp GER BEC 3:48:58
56 * PLANCKAERT Emiel BEL LSU 3:48:58
57 FOTI Carmelo ITA LPC 3:48:58
58 * RAPPO Anthony SUI SUI 3:48:58
59 HAILU Hailemelekot ETH ALD 3:48:58
60 * HALLER Patrick GER GER 3:48:58
61 * HENN Luca GER LKH 3:48:58
62 SPREAFICO Matteo ITA ANS 3:49:05
63 BAILLIFARD Valentin SUI TRA 3:49:18
64 DUMOURIER Florian FRA ROA 3:49:35
65 VIENNET Ludovic FRA ACB 3:49:35
66 * ADAMIETZ Johannes GER GER 3:49:52
67 * MUELA GALVEZ Albert ESP SKT 3:49:57
68 KUEN Maximilian AUT TIR 3:50:09
69 LE LAVANDIER Maxime FRA CMM 3:50:49
70 * BALFOUR Stuart GBR CMM 3:50:58
71 * WOOD Reece GBR GBR 3:51:31
72 KRIEGER Alexander GER LPC 3:51:47
73 * STRITZINGER Joshua GER LKH 3:51:54
74 * SCHNEITER Joab SUI SUI 3:52:22
75 SYLVESTRE Yolan FRA AIX 3:52:25
76 * EEKHOFF Nils NED DSU 3:53:08
77 * FORFANG Ole NOR TJI 3:53:26
78 JAMET Alexandre FRA ROA 3:53:28
79 * CHATELUS Axel FRA ROA 3:53:28
80 * JENNER Samuel AUS AUS 3:54:00
81 * GOUGH Regan NZL SKT 3:54:28
82 SALVADOR Enrico ITA TIR 3:55:02
83 FORTIN Filippo ITA TIR 3:55:02
84 * AROZAMENA CARRETERJesus Alfonso ESP ALD 3:55:02
85 * TIETEMA Bas NED SKT 3:55:02
86 FRAPPORTI Mattia ITA ANS 3:55:02
87 * WOOD Oliver GBR WGN 3:55:02
88 * WALKER Joey GBR WGN 3:55:02
89 * STEWART Mark GBR SKT 3:55:02
90 DYBALL Benjamin AUS ACB 3:55:02
91 * GALL Felix AUT DSU 3:55:02
92 BALLERINI Davide ITA ANS 3:55:17
93 * DOWNEY Mark IRL ETU 3:55:28
94 LIENHARD Fabian SUI SUI 3:57:12
95 * PHILIPSEN Jasper BEL BMD 3:57:12
96 * WILDAUER Markus AUT TIR 3:57:12
97 SPENGLER Lukas SUI SUI 3:57:17
98 LIONNET Aurélien FRA ROA 3:57:32
99 * MOTA PEREZ Cristian ESP ALD 3:58:01
100 * NIEUWENHUIS Joris NED DSU 3:58:16
101 CONVERSET Matthieu FRA AIX 3:58:22
102 * VAN DER POEL Mathieu NED BEC 3:58:22
103 VERMEERSCH Gianni BEL BEC 3:58:22
104 * HUCK Alexis FRA MED 3:58:38
105 * GARRISON Ian USA USA 3:59:19
106 MEEUSEN Tom BEL BEC 3:59:26
107 GARNIER Matthieu FRA ETU 4:00:40
108 * SCOTSON Callum AUS BMD 4:01:13
109 * BOUVIER Léo FRA ACB 4:01:13
110 * DRAPER Nathan GBR WGN 4:01:21
111 * JAKOBSEN Fabio NED SEG 4:01:29
112 BROCKHOFF Jan GER LPC 4:01:29
113 * HERNANDEZ Michael USA USA 4:01:29
114 * WELTEN Bram NED BMD 4:01:29
115 GUILLEMOT Frederic FRA CMM 4:01:29
116 * SCHÄPPI Martin SUI BMD 4:01:29
117 * BARKET Florian FRA CMM 4:01:29
118 * REILLY Ryan IRL ACB 4:01:29
119 * HAYTER Ethan GBR GBR 4:01:29
120 FUMEAUX Jonathan SUI TRA 4:01:29
121 SKJERPING Kristoffer NOR TJI 4:01:29
122 LANG Pirmin SUI TRA 4:01:29
123 * DIENERT Raphaël GER MED 4:01:29
124 * RUTSCH Jonas GER LKH 4:01:29
125 * NOLDE Tobias GER GER 4:01:29
126 * HUGGER Jan GER GER 4:01:29
127 MEISEN Marcel GER BEC 4:01:29
128 PIERRAT Julien FRA MED 4:01:29
129 HUPPERTZ Joshua GER LKH 4:01:39
130 * WEINZHEIMER Richard GER LKH 4:01:39
131 * LÜSCHER Damian SUI TRA 4:01:39
132 * AFFINI Edoardo ITA SEG 4:01:42
133 * STITES Tyler USA USA 4:01:42
134 CARAMEL Mathieu FRA AIX 4:01:48
135 * GEßNER Konrad GER GER 4:02:07
136 * ROHDE Leon GER DSU 4:02:07
137 FAUSSURIER Romain FRA ROA 4:02:11
138 NÕMMELA Aksel EST LPC 4:02:27
139 * CLAXTON Angus GBR GBR 4:02:32
140 * LLACER GABARRON Eduardo ESP ALD 4:02:46
141 * BRENDER Florian FRA MED 4:04:17
142 JUNG Pierre henri FRA MED 4:04:43
143 * WALLS Matthew GBR GBR 4:05:05
144 * BOSTOCK Matthew GBR GBR 4:05:57
145 VAN DER POEL David NED BEC 4:08:42

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 HOELGAARD Markus NOR JOKER ICOPAL 03:49:16
2 HAMILTON Lucas AUS AUSTRALIA 03:49:32
3 VANHOUCKE Harm BEL 03:49:42
4 MCNULTY Brandon USA UNITED STATES OF AMERICA 03:49:51
5 HINDLEY Jai AUS AUSTRALIA 03:49:55
6 CRAS Steff BEL 03:49:55
7 HAGEN Carl Fredrik NOR JOKER ICOPAL 03:50:00
8 DAVIES Scott GBR TEAM WIGGINS 03:50:00
9 STORER Michael AUS AUSTRALIA 03:50:05
10 SOSA CUERVO Ivan Ramiro COL ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 03:50:13
11 STÜSSI Colin Chris SUI ROTH – AKROS 03:50:16
12 SCHMIDT Fabien FRA 03:50:23
13 KNOX James GBR TEAM WIGGINS 03:50:25
14 HOEM Bjørn Tore NOR JOKER ICOPAL 03:50:32
15 SEIGLE Romain FRA 03:50:36
16 VEREECKEN Thomas BEL 03:50:39
17 TARRIDE Gregoire FRA 03:50:43
18 BARBAS Yoann FRA 03:50:44
19 FREIENSTEIN Raphael GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 03:50:46
20 HÄNNINEN Jaakko FIN 03:50:51
21 EENKHOORN Pascal NED 03:50:52
22 THALMANN Roland SUI ROTH – AKROS 03:50:52
23 ERIKSSON Lucas SWE SEG RACING ACADEMY 03:50:54
24 REKITA Szymon POL LEOPARD PRO CYCLING 03:51:04
25 ANTUNES Tiago POR 03:51:05
26 DEWULF Stan BEL 03:51:27
27 AUBERT Rémi FRA 03:51:32
28 MAAS Jan NED SEG RACING ACADEMY 03:51:41
29 SCHÖNBERGER Sebastian AUT TIROL CYCLING TEAM 03:51:44
30 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres COL ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 03:51:45
31 CATTANEO Mattia ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 03:51:49
32 ROBERT Maxime FRA 03:51:51
33 HARTLEY Adam GBR GREAT BRITAIN 03:51:52
34 KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL AN POST CHAIN REACTION 03:51:55
35 BANZER Gordian SUI SWITZERLAND 03:52:04
36 BOUCHARD Geoffrey FRA 03:52:11
37 LEGROS Adrien FRA 03:52:12
38 VERWILST Aaron BEL 03:52:13
39 CASTELLARNAU Florent FRA 03:52:21
40 ANDERSON Edward USA UNITED STATES OF AMERICA 03:52:34
41 STANNARD Robert AUS AUSTRALIA 03:52:45
42 DE VRIES Hartthijs NED SEG RACING ACADEMY 03:52:50
43 VAN DEN BERG Julius NED SEG RACING ACADEMY 03:52:53
44 RÜTTIMANN Jan SUI SWITZERLAND 03:52:57
45 WIRTGEN Tom LUX LEOPARD PRO CYCLING 03:53:03
46 TEGGART Matthew IRL AN POST CHAIN REACTION 03:53:09
47 NOWAK Florian GER GERMANY 03:53:20
48 SUNDERLAND Dylan AUS AUSTRALIA 03:53:24
49 LAUBER Edouard FRA 03:53:25
50 KANTER Max GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 03:53:30
51 AGUERO RUIZ Juanjo ESP 03:54:04
52 GEORGI Etienne GBR TEAM WIGGINS 03:54:05
53 WALSLEBEN Philipp GER BEOBANK – CORENDON 03:54:40
54 FOTI Carmelo ITA LEOPARD PRO CYCLING 03:54:44
55 HONORE Mikkel Froelich DEN 03:54:45
56 HALLER Patrick GER GERMANY 03:54:53
57 PLANCKAERT Emiel BEL 03:54:54
58 RAPPO Anthony SUI SWITZERLAND 03:54:56
59 HENN Luca GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 03:54:59
60 SPREAFICO Matteo ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 03:55:04
61 BAILLIFARD Valentin SUI ROTH – AKROS 03:55:07
62 HAILU Hailemelekot ETH 03:55:15
63 DEVAUX Thomas FRA 03:55:17
64 DUMOURIER Florian FRA 03:55:24
65 MUELA GALVEZ Albert ESP AN POST CHAIN REACTION 03:55:54
66 VIENNET Ludovic FRA 03:55:55
67 ADAMIETZ Johannes GER GERMANY 03:55:55
68 KUEN Maximilian AUT TIROL CYCLING TEAM 03:56:08
69 LE LAVANDIER Maxime FRA 03:56:48
70 BALFOUR Stuart GBR 03:56:57
71 WOOD Reece GBR GREAT BRITAIN 03:57:32
72 KRIEGER Alexander GER LEOPARD PRO CYCLING 03:57:33
73 STRITZINGER Joshua GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 03:57:55
74 SCHNEITER Joab SUI SWITZERLAND 03:58:07
75 SYLVESTRE Yolan FRA 03:58:24
76 EEKHOFF Nils NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 03:59:02
77 FORFANG Ole NOR JOKER ICOPAL 03:59:14
78 JAMET Alexandre FRA 03:59:28
79 CHATELUS Axel FRA 03:59:28
80 JENNER Samuel AUS AUSTRALIA 03:59:50
81 GOUGH Regan NZL AN POST CHAIN REACTION 04:00:05
82 STEWART Mark GBR AN POST CHAIN REACTION 04:00:39
83 FRAPPORTI Mattia ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 04:00:50
84 WOOD Oliver GBR TEAM WIGGINS 04:00:50
85 TIETEMA Bas NED AN POST CHAIN REACTION 04:00:53
86 WALKER Joey GBR TEAM WIGGINS 04:00:54
87 GALL Felix AUT DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:00:56
88 SALVADOR Enrico ITA TIROL CYCLING TEAM 04:01:01
89 FORTIN Filippo ITA TIROL CYCLING TEAM 04:01:07
90 AROZAMENA CARRETERO Jesus Alfonso ESP 04:01:11
91 DYBALL Benjamin AUS ST GEORGE CONTINENTAL CYCLING TEAM 04:01:22
92 DOWNEY Mark IRL 04:01:24
93 BALLERINI Davide ITA ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA 04:02:01
94 PHILIPSEN Jasper BEL 04:02:54
95 LIENHARD Fabian SUI SWITZERLAND 04:02:57
96 SPENGLER Lukas SUI SWITZERLAND 04:03:02
97 WILDAUER Markus AUT TIROL CYCLING TEAM 04:03:11
98 LIONNET Aurélien FRA 04:03:19
99 VAN DER POEL Mathieu NED BEOBANK – CORENDON 04:04:04
100 VERMEERSCH Gianni BEL BEOBANK – CORENDON 04:04:04
101 NIEUWENHUIS Joris NED DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:04:10
102 MOTA PEREZ Cristian ESP 04:04:18
103 CONVERSET Matthieu FRA 04:04:26
104 GARRISON Ian USA UNITED STATES OF AMERICA 04:04:51
105 HUCK Alexis FRA 04:04:52
106 MEEUSEN Tom BEL BEOBANK – CORENDON 04:05:18
107 GARNIER Matthieu FRA 04:06:36
108 SCOTSON Callum AUS 04:06:55
109 WELTEN Bram NED 04:07:12
110 SCHÄPPI Martin SUI 04:07:12
111 DRAPER Nathan GBR TEAM WIGGINS 04:07:13
112 HAYTER Ethan GBR GREAT BRITAIN 04:07:14
113 BROCKHOFF Jan GER LEOPARD PRO CYCLING 04:07:15
114 BOUVIER Léo FRA 04:07:17
115 SKJERPING Kristoffer NOR JOKER ICOPAL 04:07:17
116 RUTSCH Jonas GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 04:07:17
117 MEISEN Marcel GER BEOBANK – CORENDON 04:07:21
118 NOLDE Tobias GER GERMANY 04:07:24
119 AFFINI Edoardo ITA SEG RACING ACADEMY 04:07:25
120 BARKET Florian FRA 04:07:28
121 LÜSCHER Damian SUI ROTH – AKROS 04:07:28
122 PIERRAT Julien FRA 04:07:31
123 HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 04:07:31
124 HUGGER Jan GER GERMANY 04:07:32
125 REILLY Ryan IRL 04:07:33
126 STITES Tyler USA UNITED STATES OF AMERICA 04:07:33
127 HERNANDEZ Michael USA UNITED STATES OF AMERICA 04:07:40
128 WEINZHEIMER Richard GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 04:07:40
129 DIENERT Raphaël GER 04:07:43
130 GUILLEMOT Frederic FRA 04:07:45
131 LANG Pirmin SUI ROTH – AKROS 04:07:47
132 CARAMEL Mathieu FRA 04:07:52
133 GEßNER Konrad GER GERMANY 04:08:02
134 FAUSSURIER Romain FRA 04:08:02
135 NÕMMELA Aksel EST LEOPARD PRO CYCLING 04:08:20
136 JAKOBSEN Fabio NED SEG RACING ACADEMY 04:08:21
137 CLAXTON Angus GBR GREAT BRITAIN 04:08:33
138 FUMEAUX Jonathan SUI ROTH – AKROS 04:08:44
139 ROHDE Leon GER DEVELOPMENT TEAM SUNWEB 04:08:47
140 LLACER GABARRON Eduardo ESP 04:09:03
141 BRENDER Florian FRA 04:10:31
142 JUNG Pierre Henri FRA 04:10:42
143 WALLS Matthew GBR GREAT BRITAIN 04:10:50
144 BOSTOCK Matthew GBR GREAT BRITAIN 04:11:42
145 VAN DER POEL David NED BEOBANK – CORENDON 04:14:34