fot. BORA - hansgrohe

Po wielu miesiącach oczekiwania, zespół BORA – hansgrohe potwierdził, że ich były zwodnik Ralf Matzka wpadł w zeszłym sezonie na stosowaniu dopingu.

Menadżer drużyny Palph Denk potwierdził, iż 3 marca 2016, Matzka został przyłapany na stosowaniu Tamoksyfenu, mającego na celu ukrycie innych środków dopingujących. Jednocześnie zespół czekał z publikacją informacji do końca dochodzenia, by nie szkodzić zawodnikowi.

Ze względu na dogłębne badania ekspertów, zespół Bora – Argon 18 postanowił nie publikować informacji odnośnie podejrzeń, by chronić zawodnika. Dochodzenie było prowadzone we Frankfurcie i zostało zamknięte we wrześniu 2016 ze względu na brak wystarczających dowodów. Do dziś zawodnik nie został zawieszony przez UCI. Miezynarodowa Unia Kolarska rozpoczęła jednak swoje procedury, by wyjaśnić całe zajście. Zawodnik bowiem uznaje, że jest niewinny. W przyszłości zespół BORA – hansgrohe nie opublikuje kolejnych informacji na temat byłego zawodnika.

– powiedział Ralph Denk.

Matzka nie startował w żadnym wyścigu od kwietnia ubiegłego roku. Jednocześnie w sezonie 2017 nie ma on podpisanego kontraktu z żadną drużyną zawodową.