fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięstwem Karoliny Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) zakończył się wyścig Pań open w ramach Szosowych Mistrzostw Polski 2017.

Piękna część polskiego peletonu miała dziś do pokonania 126 kilometrów. Wyścig złożony był z jednej dużej rundy kaszubskiej oraz dojazdu w dwie strony z i do Gdyni.

Samo ściganie, dość niespodziewanie, nie było tak emocjonujące jak z reguły dzieje się to w wyścigach Pań. Już po około 20 minutach jazdy, od peletonu oderwała się mocna trójka w składzie Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) i Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper). Trójka dość szybko uzyskała kilkanaście sekund przewagi, co spowodowało kontrę Klaudii Janik (KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów).

Sytuacja dość szybko się uspokoiła, lecz kilka chwil później na skok zdecydowała się ponownie Płosaj, która zdobyłą 40 sekund przewagi. Jak się jednak okazało, również ta akcja została skasowana przez peleton.

Czy jednak wyścigi Pań nie lubią rozstrzygać się stosunkowo wcześnie? Tym samym nie powinno nikogo dziwić, że jeszcze przed przejechaniem połowy dystansu, na czoło wysforowała się kolejna bardzo mocna trójka w składzie Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper) i Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Ich przewaga bardzo szybko urosła do ponad 3 minut, co zapowiadało bardzo długą, lecz skuteczną akcję.

O powodzeniu odjazdu świadczyło powiększanie się różnicy, która momentami dochodziła do 5 minut. Jednocześnie w peletonie kolejne zawodniczki próbowały odjazdów, lecz nie były one skuteczne. W samej ucieczce swoich sił próbowała Anna Plichta, lecz ostatecznie do Gdyni wjechała cała trójka. W finałowym sprincie najlepsza okazała się Karolina Karasiewicz! Drugie miejsce zajęła Monika Brzeźna, a trzecia była Anna Plichta.

Wśród orliczek najlepsza była Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), a podium uzupełniły Alicja Ratajczak (Mróz Colnago Jedynka Kórnik) i Nikol Płosaj (Mróz Colnago Jedynka Kórnik).

Wyniki wyścigu kobiet open ze startu wspólnego

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments