WM3 Pro Cycling

Holenderka nie zdąży wyleczyć złamanego obojczyka i będzie zmuszona do opuszczenia dwóch ważnych startów.

Liderka WM3 Pro Cycling upadła na trzecim etapie Women’s Tour. Zdołała ukończyć odcinek, ale po przejściu badań i wykryciu złamania obojczyka, Vos zdecydowała o opuszczeniu brytyjskiej etapówki. Na szczęście Holenderka miała idealne zastępstwo – imprezę w znakomitym stylu wygrała Katarzyna Niewiadoma.

Niestety kolejne badania już w ojczyźnie Merckxa w spódnicy wykazały, że uraz jest dość poważny, a to oznacza dłuższą przerwę i ominięcie dwóch bardzo ważnych startów – mistrzostw Holandii i największego wyścigu etapowego kobiet Giro Rosa. To oznacza, że liderką WM3 Pro Cycling na ten wyścig będzie Katarzyna Niewiadoma, która dwukrotnie zdobywała już trofeum dla najlepszej młodej zawodniczki włoskiej imprezy.

W tym sezonie Marianne Vos wygrała już trzy wyścigi jednodniowe. W maju Holenderka nie dała się pokonać w Trofee Maarten Wynants, Rabobank 7-Dorpenomloop Aalburg i Gooik-Geraardsbergen-Gooik. Jeszcze zimą zawodniczka prezentowała znakomitą formę podczas pucharu świata w kolarstwie przełajowym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments