fot. Quick-Step Floors

Mistrz Belgii okazał się najlepszy w chaotycznym sprincie. Nowym liderem wyścigu został Stefan Kung (BMC)

Drugi etap ponownie był rozgrywany w Cham. Tym razem na zawodników czekały 4 rundy, a na każdej z nich górska premia w Horben. Termometry w Szwajcarii wskazywały w niedzielne popołudnie ponad 30 stopni co także mogło odegrać dużą rolę w ostatecznej rozgrywce o zwycięstwo etapowe.

Wysoka temperatura nie przeszkodziła jednak pięciu śmiałkom którzy znaleźli się w odjeździe. Przed peletonem kręcili Nick Dougall (Dimension Data), Antoine Duchesne (Direct Energie), Conor Dunne i Lasse Norman Hansen (Aqua Blue) oraz Nick van der Lijke (Roompot). Prowadzący kwintet metę pierwszego okrążenia przekroczył 4 minuty i 30 sekund przed peletonem.

Kolejne kilometry mijały dość spokojnie, a główną atrakcją dnia był Lasse Norman Hansen zbierający punkty na górskich premiach. Po trzeciej z nich harcownicy mieli wciąż ponad 3 minuty zapasu nad główną grupą i około 60 kilometrów do mety.

Akcja uciekającej piątki zakończyła się na nieco ponad 20 kilometrów do mety. W peletonie było wówczas bardzo nerwowo z powodu dwóch kraks i podziału głównej grupy na dwie części. W tyle został m. in. lider wyścigu Rohan Dennis (BMC), ale szwajcarska grupa nie załamywała się tym faktem i po chwili w akcji zaczepnej jechał Damiano Caruso, który wraz z Janek Bakelantsem (Ag2r) i Rui Costą (Emirates) ruszył na ostatniej tego dnia górskiej premii.

Uciekająca trójka miała około 20 sekund przewagi nad niewielkim peletonem w którym największą pracę wykonywała ekipa BORA – hansgrohe, ale po ostatniej lotnej premii główna grupa skasowała harcowników i rozpoczęły się przygotowania do sprinterskiej rozgrywki.

Ku zaskoczeniu najszybszych zawodników w peletonie pierwszy na kresce zameldował się Philippe Gilbert (Quick Step Floors), który w pokonanym polu zostawił Patricka Bevina (Cannondale Drapac) i Anthony’ego Roux (FDJ). Rohan Dennis nie zdołał odrobić strat poniesionych przez kraksę i nowym liderem wyścigu został Stefan Kung (BMC).

Wyniki drugiego etapu:

1 Philippe GILBERT BEL QST 35 4:22:36
2 Patrick BEVIN NZL CDT 26 +0
3 Anthony ROUX FRA FDJ 30 +0
4 Michael ALBASINI SUI ORS 37 +0
5 Matteo TRENTIN ITA QST 28 +0
6 Marcus BURGHARDT GER BOH 34 +0
7 NICCOLO’ BONIFAZIO ITA TBM 24 +0
8 Peter SAGAN SVK BOH 27 +0
9 Valerio CONTI ITA UAD 24 +0
10 Michael MATTHEWS AUS SUN 27 +0
11 Jan BAKELANTS BEL ALM 31 +0
12 Lilian CALMEJANE FRA DEN 25 +0
13 John DEGENKOLB GER TFS 28 +0
14 Aaron GATE NZL ABS 27 +0
15 Martijn TUSVELD NED RNL 24 +0
16 Lars BOOM NED TLJ 32 +0
17 Michael SCHÄR SUI BMC 31 +0
18 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN ERI DDD 23 +0
19 Damiano CARUSO ITA BMC 30 +0
20 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL MOV 28 +0
21 Odd Christian EIKING NOR FDJ 23 +0
22 Simone PONZI ITA CCC 30 +0
23 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP AST 27 +0
24 Jhonatan RESTREPO VALENCIA COL KAT 23 +0
25 Mathias FRANK SUI ALM 31 +0
26 Mikel NIEVE ITURRALDE ESP SKY 33 +0
27 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR UAD 31 +0
28 Michael WOODS CAN CDT 31 +0
29 Georg PREIDLER AUT SUN 27 +0
30 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ 28 +0
31 Arthur VICHOT FRA FDJ 29 +0
32 Hugo HOULE CAN ALM 27 +0
33 Victor DE LA PARTE GONZALEZ ESP MOV 31 +0
34 Stefan KÜNG SUI BMC 24 +0
35 Miguel Angel LOPEZ MORENO COL AST 23 +0
36 Steven KRUIJSWIJK NED TLJ 30 +0
37 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV 25 +0
38 Carlos VERONA ESP ORS 25 +0
39 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP TBM 28 +0
40 Domenico POZZOVIVO ITA ALM 35 +0
41 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH TBM 26 +0
42 Fabio FELLINE ITA TFS 27 +0
43 Daniel PEARSON GBR ABS 23 +0
44 Simon ŠPILAK SLO KAT 31 +0
45 Patrick KONRAD AUT BOH 26 +0
46 Tom DUMOULIN NED SUN 27 +0
47 Mark CHRISTIAN GBR ABS 27 +0
48 Tao GEOGHEGAN HART GBR SKY 22 +0
49 Marc SOLER GIMENEZ ESP MOV 24 +0
50 Jonathan HIVERT FRA DEN 32 +0
51 Lachlan MORTON AUS DDD 25 +0
52 Jan HIRT CZE CCC 26 +0
53 Steve MORABITO SUI FDJ 34 +0
54 Mekseb DEBESAY ERI DDD 26 +0
55 Jay MCCARTHY AUS BOH 25 +0
56 Greg VAN AVERMAET BEL BMC 32 +0
57 Zdenek ŠTYBAR CZE QST 32 +0
58 Jan BÁRTA CZE BOH 33 +24
59 Koen DE KORT NED TFS 35 +42
60 Tomasz MARCZYNSKI POL LTS 33 +3:30
61 Matvey MAMYKIN RUS KAT 23 +3:30
62 Ondrej CINK CZE TBM 27 +3:30
63 Nikias ARNDT GER SUN 26 +3:31
64 Tejay VAN GARDEREN USA BMC 29 +3:31
65 Daan OLIVIER NED TLJ 25 +5:04
66 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA DDD 28 +5:04
67 Rob POWER AUS ORS 22 +5:32
68 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO COL UAD 29 +5:32
69 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP QST 28 +5:32
70 Jack BAUER NZL QST 32 +5:32
71 Alexis GOUGEARD FRA ALM 24 +6:47
72 Owain DOULL GBR SKY 24 +6:47
73 Fabien GRELLIER FRA DEN 23 +6:47
74 Maxime MONFORT BEL LTS 34 +6:47
75 Jelle WALLAYS BEL LTS 28 +6:47
76 Perrig QUEMENEUR FRA DEN 33 +6:47
77 Reto HOLLENSTEIN SUI KAT 32 +6:47
78 SEBASTIAN HENAO GOMEZ COL SKY 24 +6:47
79 Sep VANMARCKE BEL CDT 29 +6:47
80 Mathew HAYMAN AUS ORS 39 +6:47
81 Nikolas MAES BEL LTS 31 +9:53
82 Antoine DUCHESNE CAN DEN 26 +9:53
83 Michal KOLÁR SVK BOH 25 +9:53
84 Matti BRESCHEL DEN AST 33 +9:53
85 Dmitriy GRUZDEV KAZ AST 31 +9:53
86 Branislau SAMOILAU BLR CCC 32 +9:53
87 Martijn BUDDING NED RNL 22 +9:53
88 Mike TEUNISSEN NED SUN 25 +9:53
89 Bert-Jan LINDEMAN NED TLJ 28 +9:53
90 Jesper ASSELMAN NED RNL 27 +9:53
91 Rohan DENIS AUS BMC 27 +9:53
92 Lasse Norman HANSEN DEN ABS 25 +9:53
93 Daniil FOMINYKH KAZ AST 26 +9:53
94 Jakub KACZMAREK POL CCC 24 +9:53
95 Nelson OLIVEIRA POR MOV 28 +9:53
96 Nico DENZ GER ALM 23 +9:53
97 Gediminas BAGDONAS LTU ALM 32 +9:53
98 Juraj SAGAN SVK BOH 29 +9:53
99 Baptiste PLANCKAERT BEL KAT 29 +9:53
100 KEVIN REZA FRA FDJ 29 +9:53
101 Sondre HOLST ENGER NOR ALM 24 +9:53
102 Lars Petter NORDHAUG NOR ABS 33 +9:53
103 Jesper HANSEN DEN AST 27 +9:53
104 Valerio AGNOLI ITA TBM 32 +9:53
105 Rein TAARAMÄE EST KAT 30 +9:53
106 Luke DURBRIDGE AUS ORS 26 +9:53
107 Oscar GATTO ITA AST 32 +9:53
108 Maciej BODNAR POL BOH 32 +9:53
109 Jeroen MEIJERS NED RNL 24 +9:53
110 Enrico GASPAROTTO ITA TBM 35 +9:53
111 Benjamin KING USA DDD 28 +9:53
112 THOMAS BOUDAT FRA DEN 23 +9:53
113 Gregory RAST SUI TFS 37 +9:53
114 Boy VAN POPPEL NED TFS 29 +9:53
115 Roy CURVERS NED SUN 38 +9:53
116 Sylvain CHAVANEL FRA DEN 38 +9:53
117 Gianluca BRAMBILLA ITA QST 30 +9:53
118 Salvatore PUCCIO ITA SKY 28 +9:53
119 Yves LAMPAERT BEL QST 26 +9:53
120 Matej MOHORIC SLO UAD 23 +9:53
121 Simone PETILLI ITA UAD 24 +9:53
122 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT 35 +9:53
123 Javier MORENO BAZAN ESP TBM 33 +9:53
124 Marco HALLER AUT KAT 26 +9:53
125 Paul MARTENS GER TLJ 34 +9:53
126 Nick VAN DER LIJKE NED RNL 26 +9:53
127 Leszek PLUCINSKI POL CCC 27 +9:53
128 Taylor PHINNEY USA CDT 27 +9:53
129 Philip DEIGNAN IRL SKY 34 +9:53
130 Hugh CARTHY GBR CDT 23 +9:53
131 Louis VERVAEKE BEL LTS 24 +9:53
132 Felix GROSSSCHARTNER AUT CCC 24 +9:53
133 Jaco VENTER RSA DDD 30 +9:53
134 Nick DOUGALL RSA DDD 25 +9:53
135 Pieter WEENING NED RNL 36 +9:53
136 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA CDT 26 +9:53
137 Kiel REIJNEN USA TFS 31 +10:37
138 Ramon SINKELDAM NED SUN 28 +10:37
139 Adrian KUREK POL CCC 29 +10:37
140 Michel KREDER NED ABS 30 +12:27
141 Tim WELLENS BEL LTS 26 +12:27
142 CEDRIC PINEAU FRA FDJ 32 +12:27
143 Martin ELMIGER SUI BMC 39 +12:27
144 Ryan MULLEN IRL CDT 23 +12:27
145 Elmar REINDERS NED RNL 25 +12:27
146 Danny VAN POPPEL NED SKY 24 +12:27
147 Arman KAMYSHEV KAZ AST 26 +12:27
148 Ryan ANDERSON CAN DEN 30 +12:27
149 Ruben PLAZA ESP ORS 37 +12:27
150 Alex DOWSETT GBR MOV 29 +12:27
151 Sam BEWLEY NZL ORS 30 +12:27
152 Lawrence WARBASSE USA ABS 27 +12:27
153 Daniel OSS ITA BMC 30 +12:27
154 Ivan GARCIA CORTINA ESP TBM 22 +12:27
155 Marko KUMP SLO UAD 29 +12:27
156 Jonathan CASTROVIEJO ESP MOV 30 +12:27
157 Taco VAN DER HOORN NED RNL 24 +12:27
158 Albert TIMMER NED SUN 32 +12:27
159 Conor DUNNE IRL ABS 25 +12:27
160 Simone CONSONNI ITA UAD 23 +12:27
161 Sacha MODOLO ITA UAD 30 +12:27
162 Jurgen ROELANDTS BEL LTS 32 +14:08
163 Bart DE CLERCQ BEL LTS 31 +14:08
164 Lawson CRADDOCK USA CDT 25 +17:14
165 Antonio PEDRERO LOPEZ ESP MOV 26 +17:59
166 Jonathan DIEBBEN GBR SKY 23 +20:22
167 Magnus Cort NIELSEN DEN ORS 24 +20:22
168 Davide MARTINELLI ITA QST 24 +20:22
169 Daniel HOELGAARD NOR FDJ 24 +20:22
170 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP TLJ 29 +20:22
171 Martijn KEIZER NED TLJ 29 +20:22
172 Tyler FARRAR USA DDD 33 +20:22
173 Matthias BRÄNDLE AUT TFS 28 +20:22
174 Jarlinson PANTANO GOMEZ COL TFS 29 +20:22
DNF Jonas KOCH GER CCC 24
DNF Steven LAMMERTINK NED TLJ 24

Klasyfikacja generalna:

1 Stefan KÜNG SUI BMC 24 4:29:08
2 Michael MATTHEWS AUS SUN 27 +1
3 Tom DUMOULIN NED SUN 27 +1
4 Lars BOOM NED TLJ 32 +4
5 Peter SAGAN SVK BOH 27 +8
6 Damiano CARUSO ITA BMC 30 +10
7 Michael ALBASINI SUI ORS 37 +11
8 Hugo HOULE CAN ALM 27 +12
9 Patrick BEVIN NZL CDT 26 +13
10 Matteo TRENTIN ITA QST 28 +14
11 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP TBM 28 +16
12 Marc SOLER GIMENEZ ESP MOV 24 +16
13 Fabio FELLINE ITA TFS 27 +16
14 Victor DE LA PARTE GONZALEZ ESP MOV 31 +17
15 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ 28 +18
16 Philippe GILBERT BEL QST 35 +18
17 John DEGENKOLB GER TFS 28 +19
18 Martijn TUSVELD NED RNL 24 +19
19 Jan BAKELANTS BEL ALM 31 +19
20 Michael SCHÄR SUI BMC 31 +20
21 Valerio CONTI ITA UAD 24 +20
22 Steve MORABITO SUI FDJ 34 +20
23 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL MOV 28 +20
24 Anthony ROUX FRA FDJ 30 +20
25 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR UAD 31 +20
26 Georg PREIDLER AUT SUN 27 +21
27 Tao GEOGHEGAN HART GBR SKY 22 +21
28 Aaron GATE NZL ABS 27 +21
29 Mark CHRISTIAN GBR ABS 27 +22
30 Greg VAN AVERMAET BEL BMC 32 +22
31 Arthur VICHOT FRA FDJ 29 +22
32 Patrick KONRAD AUT BOH 26 +22
33 Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA ESP AST 27 +22
34 Steven KRUIJSWIJK NED TLJ 30 +23
35 Domenico POZZOVIVO ITA ALM 35 +24
36 Jhonatan RESTREPO VALENCIA COL KAT 23 +24
37 Odd Christian EIKING NOR FDJ 23 +25
38 Zdenek ŠTYBAR CZE QST 32 +26
39 Jay MCCARTHY AUS BOH 25 +27
40 Simon ŠPILAK SLO KAT 31 +28
41 Carlos VERONA ESP ORS 25 +29
42 Mekseb DEBESAY ERI DDD 26 +29
43 Mathias FRANK SUI ALM 31 +30
44 Jan BÁRTA CZE BOH 33 +31
45 Lilian CALMEJANE FRA DEN 25 +32
46 Mikel NIEVE ITURRALDE ESP SKY 33 +33
47 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH TBM 26 +34
48 Lachlan MORTON AUS DDD 25 +35
49 Miguel Angel LOPEZ MORENO COL AST 23 +36
50 Jonathan HIVERT FRA DEN 32 +39
51 Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN ERI DDD 23 +40
52 NICCOLO’ BONIFAZIO ITA TBM 24 +41
53 Dayer Uberney QUINTANA ROJAS COL MOV 25 +44
54 Marcus BURGHARDT GER BOH 34 +45
55 Jan HIRT CZE CCC 26 +46
56 Michael WOODS CAN CDT 31 +48
57 Daniel PEARSON GBR ABS 23 +51
58 Simone PONZI ITA CCC 30 +54
59 Koen DE KORT NED TFS 35 +1:09
60 Tejay VAN GARDEREN USA BMC 29 +3:38
61 Nikias ARNDT GER SUN 26 +3:45
62 Tomasz MARCZYNSKI POL LTS 33 +3:48
63 Matvey MAMYKIN RUS KAT 23 +4:09
64 Ondrej CINK CZE TBM 27 +4:12
65 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA DDD 28 +5:16
66 Daan OLIVIER NED TLJ 25 +5:33
67 Jack BAUER NZL QST 32 +5:51
68 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP QST 28 +5:58
69 Rob POWER AUS ORS 22 +6:06
70 JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO COL UAD 29 +6:33
71 Owain DOULL GBR SKY 24 +7:01
72 Maxime MONFORT BEL LTS 34 +7:05
73 Sep VANMARCKE BEL CDT 29 +7:05
74 Alexis GOUGEARD FRA ALM 24 +7:08
75 Reto HOLLENSTEIN SUI KAT 32 +7:09
76 Jelle WALLAYS BEL LTS 28 +7:10
77 Mathew HAYMAN AUS ORS 39 +7:17
78 Fabien GRELLIER FRA DEN 23 +7:18
79 SEBASTIAN HENAO GOMEZ COL SKY 24 +7:19
80 Perrig QUEMENEUR FRA DEN 33 +7:30
81 Rohan DENIS AUS BMC 27 +9:45
82 Luke DURBRIDGE AUS ORS 26 +9:59
83 Taylor PHINNEY USA CDT 27 +10:00
84 Yves LAMPAERT BEL QST 26 +10:00
85 Maciej BODNAR POL BOH 32 +10:02
86 Lasse Norman HANSEN DEN ABS 25 +10:04
87 Sylvain CHAVANEL FRA DEN 38 +10:06
88 Mike TEUNISSEN NED SUN 25 +10:07
89 Nelson OLIVEIRA POR MOV 28 +10:13
90 Gediminas BAGDONAS LTU ALM 32 +10:13
91 Felix GROSSSCHARTNER AUT CCC 24 +10:16
92 Marco HALLER AUT KAT 26 +10:16
93 Benjamin KING USA DDD 28 +10:17
94 Nico DENZ GER ALM 23 +10:17
95 Jaco VENTER RSA DDD 30 +10:18
96 Daniil FOMINYKH KAZ AST 26 +10:19
97 Paul MARTENS GER TLJ 34 +10:19
98 Boy VAN POPPEL NED TFS 29 +10:21
99 Branislau SAMOILAU BLR CCC 32 +10:22
100 Rein TAARAMÄE EST KAT 30 +10:23
101 Matej MOHORIC SLO UAD 23 +10:23
102 Philip DEIGNAN IRL SKY 34 +10:23
103 Antoine DUCHESNE CAN DEN 26 +10:23
104 Dmitriy GRUZDEV KAZ AST 31 +10:23
105 Nikolas MAES BEL LTS 31 +10:23
106 Oscar GATTO ITA AST 32 +10:24
107 Lars Petter NORDHAUG NOR ABS 33 +10:24
108 KEVIN REZA FRA FDJ 29 +10:24
109 Salvatore PUCCIO ITA SKY 28 +10:25
110 Nick VAN DER LIJKE NED RNL 26 +10:25
111 THOMAS BOUDAT FRA DEN 23 +10:25
112 Pieter WEENING NED RNL 36 +10:25
113 Baptiste PLANCKAERT BEL KAT 29 +10:26
114 Louis VERVAEKE BEL LTS 24 +10:26
115 Gianluca BRAMBILLA ITA QST 30 +10:26
116 Enrico GASPAROTTO ITA TBM 35 +10:26
117 Nick DOUGALL RSA DDD 25 +10:27
118 Javier MORENO BAZAN ESP TBM 33 +10:27
119 Bert-Jan LINDEMAN NED TLJ 28 +10:28
120 Joseph Lloyd DOMBROWSKI USA CDT 26 +10:29
121 Simone PETILLI ITA UAD 24 +10:29
122 Hugh CARTHY GBR CDT 23 +10:29
123 Sondre HOLST ENGER NOR ALM 24 +10:30
124 Valerio AGNOLI ITA TBM 32 +10:30
125 Jesper HANSEN DEN AST 27 +10:31
126 Jesper ASSELMAN NED RNL 27 +10:31
127 Gregory RAST SUI TFS 37 +10:32
128 Martijn BUDDING NED RNL 22 +10:32
129 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT 35 +10:34
130 Michal KOLÁR SVK BOH 25 +10:39
131 Jakub KACZMAREK POL CCC 24 +10:39
132 Juraj SAGAN SVK BOH 29 +10:40
133 Jeroen MEIJERS NED RNL 24 +10:45
134 Leszek PLUCINSKI POL CCC 27 +10:46
135 Matti BRESCHEL DEN AST 33 +10:51
136 Roy CURVERS NED SUN 38 +10:51
137 Adrian KUREK POL CCC 29 +10:54
138 Ramon SINKELDAM NED SUN 28 +11:00
139 Kiel REIJNEN USA TFS 31 +11:13
140 Jonathan CASTROVIEJO ESP MOV 30 +12:30
141 Ryan MULLEN IRL CDT 23 +12:32
142 Martin ELMIGER SUI BMC 39 +12:33
143 Alex DOWSETT GBR MOV 29 +12:33
144 Tim WELLENS BEL LTS 26 +12:42
145 Daniel OSS ITA BMC 30 +12:43
146 Danny VAN POPPEL NED SKY 24 +12:47
147 Sam BEWLEY NZL ORS 30 +12:48
148 Ruben PLAZA ESP ORS 37 +12:49
149 Conor DUNNE IRL ABS 25 +12:54
150 Ivan GARCIA CORTINA ESP TBM 22 +12:56
151 Lawrence WARBASSE USA ABS 27 +12:58
152 Elmar REINDERS NED RNL 25 +12:58
153 Simone CONSONNI ITA UAD 23 +13:00
154 Ryan ANDERSON CAN DEN 30 +13:01
155 Marko KUMP SLO UAD 29 +13:01
156 CEDRIC PINEAU FRA FDJ 32 +13:01
157 Sacha MODOLO ITA UAD 30 +13:03
158 Albert TIMMER NED SUN 32 +13:03
159 Michel KREDER NED ABS 30 +13:04
160 Taco VAN DER HOORN NED RNL 24 +13:07
161 Arman KAMYSHEV KAZ AST 26 +13:37
162 Jurgen ROELANDTS BEL LTS 32 +14:20
163 Bart DE CLERCQ BEL LTS 31 +14:38
164 Lawson CRADDOCK USA CDT 25 +17:40
165 Antonio PEDRERO LOPEZ ESP MOV 26 +18:42
166 Matthias BRÄNDLE AUT TFS 28 +20:23
167 Martijn KEIZER NED TLJ 29 +20:39
168 Jonathan DIEBBEN GBR SKY 23 +20:40
169 Magnus Cort NIELSEN DEN ORS 24 +20:42
170 Jarlinson PANTANO GOMEZ COL TFS 29 +20:44
171 Davide MARTINELLI ITA QST 24 +20:45
172 Daniel HOELGAARD NOR FDJ 24 +20:49
173 Juan Jose LOBATO DEL VALLE ESP TLJ 29 +20:51
174 Tyler FARRAR USA DDD 33 +20:57