Directvelo.com

Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan) był najszybszy w belgijskim klasyku Ronde van Limburg. Specjalista od przełajów na ostatnich metrach pokonał młodziutkiego Doriana Godona (Cofidis).  

16 krótkich, ale ciężkich podjazdów plus pięć sektorów brukowanych – tak wyglądała trasa klasyku Ronde van Limburg. Kolarze mieli łącznie do pokonania 200 kilometrów na rundach wokół Tongeren.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Kenneth Vanbilsen (Cofidis), Corne Van Kessel (Telenet Fidea Lions), Diether Sweeck (ERA-Circus), Rob Ruijgh (Tarteletto-Isorex, Guillaume Bonnafond (Cofidis), Brian Van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij) i Steven Tronet (Armée de Terre). Jako pierwszy z ucieczki odpadł Sweeck. Pozostała szóstka walczyła ze zdziesiątkowanym peleton do 39. kilometra przed metą.

W kolejnym ataku jechali: Dorian Godon (Cofidis), Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan), Kevyn Ista (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Etienne van Empel (Roompot-Nederlandse Loterij), Gianni Vermeerch (Beobank-Corendon), Jim Aernouts (Telenet Fidea Lions) i Benjamin Thomas (Armée de Terre).

Goniąca grupa jako nie kwapiła się do pracy i to z uciekającej grupy wyłonił się zwycięzca wyścigu. Najszybszy okazał się Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan). Młody specjalista od przełajów na ostatnich metrach pokonał jeszcze młodszego Doriana Godona (Cofidis).

Wyniki:

1 VAN AERT Wout VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN les 200 km en 4h44’40” (moy. 42,155 km/h)
2 GODON Dorian COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
3 VERMEERSCH Gianni BEC BEOBANK – CORENDON 00:00
4 THOMAS Benjamin ADT ARMEE DE TERRE 00:00
5 VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 00:06
6 STALLAERT Joeri CIB CIBEL – CEBON 00:13
7 VAN DER HAAR Lars TFL TELENET FIDEA LIONS 00:13
8 VAN STAEYEN Michaël COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:13
9 TRONET Steven ADT ARMEE DE TERRE 00:13
10 MCNALLY Mark WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:13
11 BUGTER Luuc DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:13
12 DE LAAT Jasper MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:13
13 BAKKER Dennis DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 00:13
14 STEVENS Timothy PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:13
15 MERLIER Tim VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 00:13
16 VAN GESTEL Dries SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:13
17 LEBRETON Kevin ADT ARMEE DE TERRE 00:13
18 BOSMANS Wietse ERC ERA – CIRCUS 00:13
19 NAESEN Lawrence WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:13
20 VAN MELSEN Kevin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:13
21 SALOMEIN Jarl SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:13
22 LAPORTE Christophe COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:13
23 MERLIER Braam ERC ERA – CIRCUS 00:13
24 DE JONGE Maarten MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:13
25 BAUGNIES Jérôme WGG WANTY – GROUPE GOBERT 00:13
26 COBBAERT Robby CIB CIBEL – CEBON 00:13
27 RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:13
28 MARCHAND Gianni CIB CIBEL – CEBON 00:13
29 VERHELST Louis PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:13
30 DE WINTER Ludwig WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 00:13
31 RAYMACKERS Cedric CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:13
32 VAN TICHELT Yorben ERC ERA – CIRCUS 00:13
33 VAN DER HORST Dennis MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:13
34 BLOKKER Joris MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 00:13
35 REYNAERTS Wim CIB CIBEL – CEBON 00:13
36 BOROŠ Michael PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 00:13
37 RUIJGH Rob TIS TARTELETTO – ISOREX 00:13
38 GOUGH Regan SKT AN POST CHAIN REACTION 00:13
39 MAINARD Jerome ADT ARMEE DE TERRE 00:13
40 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:13
41 GMELICH MEIJLING Jarno MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN 00:13
42 CANT Jelle ERC ERA – CIRCUS 00:13
43 DE VYLDER Lindsay SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:13
44 DE JONGHE Kevin CIB CIBEL – CEBON 00:23
45 HERMANS Quinten TFL TELENET FIDEA LIONS 00:26
46 AERTS Toon TFL TELENET FIDEA LIONS 00:29
47 CLEPPE Nicolas TFL TELENET FIDEA LIONS 00:38
48 AERNOUTS Jim TFL TELENET FIDEA LIONS 00:38
49 SWEECK Laurens ERC ERA – CIRCUS 00:38
50 ISTA Kevyn WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:04
51 SOETE Daan TFL TELENET FIDEA LIONS 01:04
52 NAPOLITANO Danilo WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:04
53 KREDER Wesley WGG WANTY – GROUPE GOBERT 01:04
54 MEISEN Marcel BEC BEOBANK – CORENDON 01:09
55 VAN GOETHEM Brian RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:24
56 DECOSTER Merlijn PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON 01:32
57 SCOTT Jacob SKT AN POST CHAIN REACTION 01:34
58 TEASDALE Joshua CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 01:34
59 SLIK Ivar MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM 01:34
60 TIMMERMANS Justin BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 01:37
61 BOUCHER David PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN 01:39
62 ROBEET Ludovic WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:41
63 MULHERN Mitchell DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 01:41
64 ŤOUPALÍK Adam BEC BEOBANK – CORENDON 01:41
65 JANS Roy WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:41
66 COENEN Dennis CIB CIBEL – CEBON 01:45
67 RAIBAUD Jimmy ADT ARMEE DE TERRE 01:45
68 POLS Ruben SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE 01:45
69 HOFSTETTER Hugo COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:45
70 BONNAFOND Guillaume COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:45
71 PARDINI Olivier WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 01:45
72 CANAL Fabien ADT ARMEE DE TERRE 01:48
73 GOOLAERTS Michael VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN 01:48
74 VAN KESSEL Corne TFL TELENET FIDEA LIONS 01:48
75 CALUWE Stijn BEC BEOBANK – CORENDON 01:51
76 KERS Koos Jeroen BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM 01:53
77 VAN DER POEL Mathieu BEC BEOBANK – CORENDON 01:53
78 MEEUSEN Tom BEC BEOBANK – CORENDON 01:53
79 KREDER Raymond RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 01:53
80 DE VOS Gertjan STF START VAXES CYCLING TEAM 03:23
81 LOOIJ Andre RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ 03:23
82 TULNER Rens DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM 03:23
83 VAN DER MEER Gosse TIS TARTELETTO – ISOREX 04:35
84 LEIGH Andrew TIS TARTELETTO – ISOREX 04:35
85 43 STASSEN Julien WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT 04:41

Wycofali się:
DEHAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT
DEVRIENDT Tom WGG WANTY – GROUPE GOBERT
STENUIT Robin WGG WANTY – GROUPE GOBERT
VANBILSEN Kenneth COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
SENECHAL Florian COF COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
BILLE Gaetan VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
DUIJN Huub VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
GODRIE Stan VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
VAN BREUSSEGEM Elias VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
VERGAERDE Otto VWC VERANDA’S WILLEMS – CRELAN
CAPIOT Amaury SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
STEELS Stijn SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
WALLAYS Jens SVB SPORT VLAANDEREN – BALOISE
MASSON Christophe WVA WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT
ARIESEN Tim RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
MOURIS Jens RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERI
VERMELTFOORT Coen RNL ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ
VAN DER POEL David BEC BEOBANK – CORENDON
LEEMANS Rob PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
DHAENE Brecht PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
DRUYTS Gerry PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
GEUENS Alexander PSV PAUWELS SAUZEN – VASTGOEDSERVICE CONTINEN
AERTS Thijs TFL TELENET FIDEA LIONS
SMETS Gert ERC ERA – CIRCUS
SWEECK Diether ERC ERA – CIRCUS
SWEECK Hendrik ERC ERA – CIRCUS
COOLS Alexander CIB CIBEL – CEBON
REYNAERTS Jan CIB CIBEL – CEBON
MANNAERTS Jelle TIS TARTELETTO – ISOREX
BREYNE Jonathan TIS TARTELETTO – ISOREX
DE ROOZE Niels TIS TARTELETTO – ISOREX
VERWAEST Kevin TIS TARTELETTO – ISOREX
ALAPHILIPPE Bryan ADT ARMEE DE TERRE
DUCULTY Bastien ADT ARMEE DE TERRE
KREDER Stefan MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
NIEUWPOORT Jelle MET METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P/B MAN
CELI Abe BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM
KOREVAAR Merijn BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM
SWEERING Harry BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM
VAN DER DUIN Patrick BDC BABY – DUMP CYCLINGTEAM
TALEN Jordi DCR DELTA CYCLING ROTTERDAM
VANDERAERDEN Massimo SKT AN POST CHAIN REACTION
GARDNER Dan SKT AN POST CHAIN REACTION
BOKELOH Jonas SKT AN POST CHAIN REACTION
JAMIESON Adam SKT AN POST CHAIN REACTION
VALVASORI Larry CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
PETELIN Jan CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
THILL Tom CCD TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
DETANT Yannick MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM
TE BRAKE Remco MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM
VAN DER VEEKENS Mel MCT MONKEY TOWN CONTINENTAL TEAM
BUNTINX Auxence PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DELVAUX Guillaume PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
DIDIER Antoine PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
HAAG Guillaume PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
HAUBRUGE Robin PCW T.PALM PÔLE CONTINENTAL WALLON
AFEWERKI Elias STF START VAXES CYCLING TEAM
CORELLA BRAUN Rene Guillermo STF START VAXES CYCLING TEAM
PITA BOLAÑOS Cristian David STF START VAXES CYCLING TEAM
MANDEL ARNOLD Marquez Marquez STF START VAXES CYCLING TEAM
AULAR Orlius STF START VAXES CYCLING TEAM
MANSILLA ALMONACID Cristopher Javier STF START VAXES CYCLING TEAM
VAN AKEN Matthias STF START VAXES CYCLING TEAM